Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با رد هر گونه شایعات مبنی بر آزادی عاملان کشتار وحشیانه خرس ماده و دو توله اش در سمیرم، از بازداشت این افراد خبر داد.

به گزارش دبیرخانه پروژه حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی،’ مهدی انصاری ‘ گفت: یکی از افرادی که در ارتباط با مسئله دستگیر شده، سابقه شرارت در منطقه و چندین مورد شکار غیر قانونی هم داشته که هر بار از دست قانون گریخته است .
وی افزود: ولی این بار بعد از ارتکاب جرم و کشتن وحشیانه یک خرس ماده و دو توله سه ماهه اش، با گزارش های مردم محلی، ماموران محیط زیست در جریان موضوع قرار گرفتند که فیلم این موضوع نیز خیلی زود در بین مردم منطقه پخش شد و علاوه بر این که باعث جریحه دار شدن احساسات مردم منطقه شد به ما نیزکمک کرد تا بتوانیم با همکاری نیروی انتظامی متخلفان را شناسایی و دستگیر کنیم که این امر بعد از ۲۴ ساعت اتفاق افتاد.
معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان همچنین گفت: در حال حاضر با شکایت اداره محیط زیست این افراد در بازداشت به سر می برند و فردی که با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد ، پدر یکی از متخلفان بوده که به دلیل نگه داری اسلحه کلت در منزل بازداشت شده بود، ولی سپس آزاد شد.
وی ادامه داد :علاوه بر این چون بسیاری از مردم روستاها ، عشایر محلی و سمیرمی ها نیز با دیدن این فیلم متاثر شدند و شکایت داشتند، دادستان سمیرم نیز به عنوان مدعی العموم و به نمایندگی از مردم از متخلفان شکایت کرده است که علاوه بر شکایت محیط زیست به شکایت مدعی العموم نیز در دادگاه رسیدگی خواهد شد.
انصاری همچنین درباره اینکه گفته می شود یکی از افراد خاطی خود در سمت معلم آموزش و پرورش مشغول به کار است، گفت: این فرد قبلا معلم بود ولی به دلیل داشتن پرونده تخلفاتی از آموزش و پرورش اخراج شده است که البته باز هم تاسف بار است که یک انسان اینچنین در برابر سه حیوان مظلوم و بی پناه دست به چنین جنایتی بزند.
موضوع کشته شدن یک ماده خرس و دو توله سه ماهه اش در شمس آباد ونک در شهرستان سمیرم اصفهان در هفته های گذشته موجی از اعتراض های مردمی و گروه های زیست محیطی و رسانه ها را به دنبال داشته است.
دراین واقعه دو شکارچی متخلف به شلیک گلوله به سمت یک خرس ماده اقدام می کنند که منجر به مرگ ماده خرس می شود اما درنهایت قساوت ، شکم توله ها را زنده زنده با چاقو می برند تا بر اساس باورهای غلطی که داشتند از امحا و احشا داخلی بدن این حیوانات برای درمان برخی بیماری ها استفاده کنند.
پخش این فیلم در بین مردم و رسانه ها و صدای ناله های توله های زخمی بر بالین ماده خرس و رفتارهای غیر انسانی این دو شکارچی با توله ها، موجب ناراحتی بسیاری از دوستداران محیط زیست شد .
در همین حال گفته می شود ضارب اصلی این سه خرس، سالها قبل در دوران تحصیل، با چاقو به یکی از دانش آموزان در مدرسه نیز حمله ور شده بود و وی را از ناحیه پا به شدت مجروح کرده بود.

© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN