Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران :  گنجشک ایتالیایی جدیدترین نوع کمیاب این پرنده محسوب می شود.ب نقل از  «۲۴»، دانشمندان نروژی نوعی گنجشک نایاب کشف کرده اند که گفته می شود گونه سوم از این پرندگان محسوب می شود که تعداد انگشت شماری از آنها در جهان وجود دارد.

دانشمندان می گویند این پرنده که به گنجشک ایتالیایی مشهور شده است آمیزه ای از گنجشک معمولی و گنجشک اسپانیایی است.گلن پیتر زیست شناس و رئیس تیم تحقیقاتی دانشگاه اسلو  می گوید این نوع گنجشک منحصر به فرد تنها در جنوب ایتالیا مشاهده شده است و به خاطر همین به این اسم شهرت یافته است.به گزارش بی بی سی، در حال حاضر این نوع پرنده در فهرست پرندگان نایاب دسته بندی شده است.

آزمایش ژنتیک این پرنده نشان می دهد ترکیبی از انواع گنجشک های دیگر است که به تازگی درست‌ شده ولی از نظر شکل ظاهری و فصل تخم گذاری شباهتی به آنها ندارد.

۲ Comments

  1. نادر می‌گه:

    سلام من تو شهر تبریز زندگی می کنم .و چند روزیه که تو دسته گنجیشهای حیاتمون دو تا کپی این گنجیشک رو می بینم حتی یه جوری شدم که امدم ببینم تو نت در موردش مطلبی هست یا نه که به این سایت و مطالب زیبای شما برخورد کردم .از این حرفهام می خوام عرض کنم که تو ایران هم هست .

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN