Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: گزارشها از مراکز درمانی حیوانات حاکی است که این قشر بسیار مرفه مدتی است که به نگهداری بچه شیر در منزل روی آورده اند.

به گزارش تعامل، درحالیکه این روزها اخبار عجیبی به گوش می رسد که حاکی از رشد طبقه بسیار مرفهی در کشور دارد، گزارشها از مراکز درمانی حیوانات حاکی است که این قشر بسیار مرفه مدتی است که به نگهداری بچه شیر در منزل روی آورده اند.

نگهداری شیر در خانه

براساس این گزارش این خانواده ها برای حفظ پرستیژ در میان دوستان و نزدیکان خود اقدام به خریداری بچه شیر و نگهداری آن در منازل مسکونی خود می کنند.

رشد نگهداری بچه شیر در تهران، بیش از سایر شهرهای کشور است. هرچند که در سایر شهرها همچون شیراز، تبریز و اصفهان نیز روند نگهداری از بچه سلطان حیوانات با شیب تندی رو به رشد است.

گذشته از هزینه بسیار بالای نگهداری از یک حیوان وحشی در منزل نکته قابل توجه وقتی است که متوجه شویم بازار فروش حیوانات رونق زیادی در زمینه فروش حیوانات وحشی از قبیل شیر، پلنگ و گرگ دارد.

بازار فروش این نوع از حیوانات نایاب و حفاظت شده در تهران در میدان مولوی قرار دارد که چندی پیش کلیپ تصویری در اینترنت منتشر شد که در آن یک شیر نر در پیاده روهای خیابان مولوی برای فروش در معرض عموم نگهداری می شد.

از دیگر نکات جالب یافت شدن انواع و اقسام خدمات درمانی برای این گونه حیوانات وحشی در کشور است که حکایت از وجود مشتری خاص خود در کشور دارد.

به نظر می رسد وفور خرید و فروش و نگهداری بچه شیر در میان قشر خاصی در کشور نشان از تغییرات قابل توجهی در میان طبقات اجتماعی مردم دارد.

براساس قانون، نگهداری سگ، گربه و هرگونه حیوان اهلی و وحشی در منزل ممنوع است و نیروی انتظامی با آن برخورد می کند.

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN