Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: اولین همایش و نمایشگاه سراسری « باغ های وحش، موزه های طبیعی و جانوران ایران» همسو با سال جهانی دامپزشکی چهارم تا ششم آبان ماه در تهران برگزار می شود.
دکتر مشکات معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور با اعلام این خبر و یادآوری مسائل و چالش  های حوزه باغ وحش ها و مراکز نگهداری و تکثیر حیوانات در شهرهای مختلف کشورمان اظهار کرد: با توجه به آمار موجود و فعالیت رو به رشد مراکز نگهداری و تکثیر حیوانات در کشور ضروری است درباره مدیریت بهداشت و تغذیه، اصول طراحی فضا، استانداردهای محیط زیستی جانوران و حتی امور فرهنگی و آموزشی این عرصه بحث و گفت وگو شکل بگیرد.
وی با اشاره به سرفصل های علمی این همایش که با حضور کارشناسان و متخصصان محیط زیست، دامپزشکی و جانورشناسی برگزار خواهد شد گفت: هدف اصلی این برنامه ایجاد ظرفیت علمی در اداره و توسعه  باغ وحش ها، پارک ها و اماکن نگهداری جانوران و تقویت حوزه بهداشت، درمان و تغذیه در این اماکن می باشد. با برگزاری سمینار و نمایشگاه جنبی آن میان دست اندرکاران رشته های مذکور تبادل نظر می شود.
دکتر مشکات همچنین از برگزاری نمایشگاه ایران زومارک(Iran zoomark) جهت معرفی و نمایش خدمات دامپزشکی و حفاظت محیط زیست با حضور باغ وحشها،کلینیک های دامپزشکی، واحدهای محیط زیست شهرداری، پارک های پرندگان، آکواریوم ها و آبزیان، گروه های آموزشی و دانشگاهی زیست شناسی، موزه های طبیعی، مراکز حشره شناسی و سایر بخش های مرتبط با حوزه جانوران در کنار این همایش خبر داد و افزود: این نمایشگاه باعث آشناسازی مستقیم شهروندان با حیات وحش و توسعه آگاهی های عمومی در زمینه خدمات دامپزشکی می شود.
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور در عین حال با دعوت از جامعه دامپزشکی کشور جهت حضور فعال در همایش و نمایشگاه باغ های وحش و موزه ها یادآوری کرد که قرار است با همکاری سازمان محیط زیست کشور در این برنامه برخی اشخاص برتر به عنوان حامیان حیوانات، باغ وحش، مربی و مدیر نمونه و صنایع حامی نمونه در عرصه دامپزشکی و جانوران معرفی شده و مورد تقدیر قرار گیرند.
اصول طراحی و معماری محیط زیستی در باغ وحش ها، مدیریت تغذیه و بهداشت، بازشناسی آلاینده های مرگ آور در زیستگاه های شهری، بررسی بیماری های شایع در باغ وحش ها و مراکز دامپزشکی کشور، الگوهای کارآمد در مدیریت گردشگری باغ وحش ها و موزه های طبیعی، گونه های مهاجم و آثار رهاسازی حیوانات در حیات وحش، نظام امدادرسانی به حیوانات در سوانح محیطی و بحران های طبیعی و آسیب شناسی ارتباط نظام آموزشی با خدمات و مدیریت باغ وحش ها و دامپزشکی حیات وحش از جمله سرفصل های علمی این همایش اند که با همکاری سازمان دامپزشکی، سازمان حفاظت محیط زیست و ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران چهارم تا ششم آبان ۹۰ در تهران برگزار خواهد شد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN