Subscribe: RSS Twitter

 

دیده بان حقوق حیوانات: حیوانات زال یا سفید نمونه های نادری از گونه های خود هستند که به دلیل ناهنجاریهای ژنتیکی رنگ طبیعی آنها تغییر می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، زالی نه تنها در انسان بلکه در سایر موجودات نیز دیده می شود. در این پدیده نادر جهشهای ژنتیکی رخ می دهد که به خاطر آن حیوان قادر به تولید ملانین نیست. این فرایند موجب می شود که حیوان به رنگ سفید در بیاید و یا پوست، مو و چشمهای آن بدون رنگ باشد که این بی رنگی اغلب به صورت صورتی بسیار کمرنگ و یا شیری کمرنگ خود را نشان می دهد.

به دلیل جذاب و نادر بودن زالی، مجله نشنال جغرافی در گزارشی تصویری به معرفی نمونه هایی از حیوانات کمیاب پرداخته است.

نهنگ سفید- این یک نهنگ کوهان دار است که به تازگی در نزدیکی جزیره “وایت ساندی” استرالیا دیده شده است. اعتقاد بر این است که از بین جمعیت ۱۳ هزار تا ۱۵ هزارتایی نهنگهای کوهان دار ساکن این منطقه بین ۱۰ تا ۱۵ نمونه سفید وجود داشته باشند.
گاو سفید- این عکس را “جوردن نایلر” هنگام رانندگی در تکزاس گرفته است. به گفته این عکاس، این گاو ناگهان سر خود را از بین دریایی از گاوهای سیاه بالا آورد.

لاک پشت سفید- این عکس در ژوئن ۲۰۰۹ در جزیره خرام در تایلند گرفته شده است. این بچه لاک پشت زال از گونه لاک پشتهای سبز دریایی است.

راکون زال- این راکون زال در کنار خانواده خود که همگی رنگ عادی دارند زندگی می کند. این عکس در سال ۲۰۰۹ در مینه سوتا گرفته شد.
سمور دریایی زال- یک سمور دریایی زال در سال ۲۰۰۹ در سواحل “مورایشایر” اسکاتلند دیده شد. “کارن جک”، عکاس این تصویر در این خصوص اظهار داشت: “تماشای این حیوان زیبا که در آنجا نشسته بود و غذا می خورد یک منظره سورئال و رویایی بود.”
طاووس سفید- بسیاری از مردم فکر می کنند این طاووس زال است اما در واقع این یک طاووس سفید است که رنگ آن به سبب تکنیک های ویژه پرورش پرندگان به این شکل درآمده است. این پرنده زیبا ساکن پارک ملبورن در استرالیا است.
تمساح زال- یک تمساح زال در باغ وحش “آدوبان” نیواورلئانز در سال ۲۰۱۱٫
کانگوروی زال- یک کانگوروی زال از گونه کانگروی جثه متوسط قرمز.  باغ وحش “کریستیان سند” در نروژ در سال ۲۰۰۹٫
خرچنگ زال آبهای شیرین- این تنها نمونه خرچنگ زال شناخته شده در “سووانی کانتی” در فلوریدا است. این نمونه علاوه بر زال بودن نابینا هم هست.
گوریل زال- این گوریل زال “دانه برف” نام دارد. این عکس را روستاییان بومی گینه استوایی در سال ۱۹۶۷ گرفتند. سپس این نمونه بسیار نادر گوریل زال به باغ وحش بارسلونا فرستاده شد و به مدت ۳۷ سال در آنجا زندگی کرد تا اینکه در سال ۲۰۰۳ به دلیل ابتلا به سرطان پوست مرد.
وزغ زال- این پرتره  وزغ زال در آتلیه عکاسی گرفته شده است.
سهره کاکل قرمز زال- این سهره کاکل قرمز زال در براونزوویل تکزاس در سال ۲۰۰۸ دیده شد.
دلفین زال- این حیوان در آبهای نزدیک به “آزورس” در سال ۲۰۱۱ دیده شد.
برچسب‌ها,

Leave a Reply


© ۴۳۴۳ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN