Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: امروز چند پایگاه خبری به فاصله کمی از هم خبری به نقل از فارس منتشر کردند: یکی از عوامل کشتن خرس سمیرم بازداشت شد که متن آن را مشاهده می کنید:

نماینده سمیرم گفت که ‌تاکنون یک نفر از مجرمان حادثه سمیرم که طی آن یک قلاده خرس کشته شد، دستگیر و روانه زندان شده است.

به گزارش فارس، بهروز جعفری نماینده سمیرم درمجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی در مورد آخرین وضعیت شکارچیانی که در منطقه سمیرم یک خرس را کشتند، گفت: فردی که این کار را انجام داده بود، هم‌اکنون در زندان است.

وی با بیان اینکه عاملین این حادثه چند نفر بودند، گفت: ‌تاکنون یک نفر از این متهمان دستگیر و روانه زندان شده است و پرونده این ماجرا نیز هم‌اکنون در دادگستری سمیرم در حال پیگیری است.

جعفری خاطرنشان کرد: البته برخی در صدد سوء‌استفاده‌هایی از این ماجرا هستند که سناریوی این مسئله نیز توسط بی‌بی‌سی اجرا شد ولی تاکنون این افراد نتوانستند راه به جایی ببرند.

نماینده سمیرم تاکید کرد که تمام مسئولان شهرستان سمیرم برای برخورد با عاملین این ماجرا عزم خود را جزم کرده‌اند.

برچسب‌ها, ,

۱۲ Comments

 1. P می‌گه:

  راستش تجربه به من ثابت نموده که هر گاه این آقایان می گویند : پرونده در حال پیگیری است ؛ یا اقدام در دست اجرا داریم ؛ یا بقول نماینده سمیرم : ” تمام مسئولان برای برخورد با عاملین ماجرا عزم خود را جزم کرده اند : ” من نباید چشمم آب بخورد ! در اینگونه مواقع حس شاید ششم من به من هشدار میدهد ؛ بشنو ولی باور نکن ! می خواهم بگویم من خود را حتی برای بخشش این شکارچیان از سوی بیدادگاه هم آماده کرده ام . آخر چیزی نشده . فقط حیوان که از دید آقایان موجودی دست چهارم ، پنجم است و یا اصلا بحساب نمی آید . به نحو دلخراشی کشته شده ! همین اتفاق دیگری نیفتاده . خدای نکرده […] . و تازه بجای رسیدگی به جنایت ، تمام ناراحتی آقایان انتشار خبر از طریق سایت بی بی سی می باشد !!!!!! شما هم که این خبر را روی سایت گذاشتید . همین الان یک شربت به لیمو یا آلبالو درست کرده و با لذت آن تا بنوشید . و دیگر فکر قضیه را هم از سر بیرون کنید .از حالا قال قضیه را کنده بدانید

 2. ندا می‌گه:

  دیده بان عزیز سلام

  به سهم خود نسبت به درج خبر در پایگاه مربوطه اعتراض نمودیم: http://raazebaghaa.ir/showpost.php?p=34112&postcount=151

  متشکرم

 3. مرتضی جعفری می‌گه:

  این آقا یا خودش را به خواب زده ویا مردم را دست کم گرفته است ویا ما توهم زده ایم وکشته شدن خرس مادر ودو توله سه ماهه اش آن هم بصورت زنده زنده را در عالم هپروت دیده ایم. ولی ایشان بدانند این عالم خدایی دارد که بزرگی اش قابل وصف نیست واگر ایشان با این کار وحرفها قصد آوردن رای آنهم در جامعه عشیره ای آن منطقه را دارند وبه فرض هم که موفق بشوند . جواب خدا را چه میخواهد بدهد ؟به صزف اینکه حیوان هستند آیا با ید سلاخی شوند ؟ آقای نماینده شما که به احکام دین مبین اسلام آگاهید آیا این حیوانات وچرخه طبیعت آن جزو انفال نیست؟ محض اطلاع شما برادر عزیز وهم نام خودم بنده از مرجع بزرگوار حضرت آیت ا… مکارم شیرازی استفتاء در مورد همین فیلم کرده ام وایشان این موضوع را جایز ندانستند وفرمودند اشکال دارد .مستندات این استفتاءهم موجود وقابل ارائه است .آقای جعفری عزیز بیاید بجای پوشاندن ومخفی کردن موضوع به بهانه بی بی سی وغیره واقعیت ها را ببیند .بیاید از موقعیتتان به خاطر رضای خدا استفاده کنید وبه اداره محیط زیست وسایر ارگانها فشار بیاورید وآدمهای مسئولی را بر مسند کارها بگذارید وبرای مردم عادی وشریف فرهنگ سازی کنید وبدانید که بخدا بهتر از مردم ایران در هیچ کجای دنیا وجود ندارد . اگر آن قاتلین هم فرهنگ سازی میشدند قطعا به این فاجعه نمیپرداختند . بیایید تا دیر نشده وتا روزی که خدای نکرده پشیمانی سودی ندارد نیامده است به عنوان قانون گذار و وکیل الرعایا در مجلس اسلامی محترم قوانین را درست کرده ورضای خدا وخلق خدا رابرای خودتان ونسلتان بخرید. در پایان استدعا دارم یکبار دیگر فرمایشات وسفارشات امیرالمومنین علی (ع) را در نهج البلاغه راجع به رفتار با حیوانات را مطالعه فرمایید. والعاقبه للمتقین

 4. اكبر می‌گه:

  با سلام
  متاسفانه در کشور ما با توجه به اینکه رابطه بیشتر از ضابطه کارساز می باشد قاتلین خرسهای بیچاره به دلیل نسبتی که با نماینده مجلس دارد اقدام به این کارها نموده است که نماینده محترم مجلس سمیرم نیز به این دلیل این بیانات را اعلام نموده اند که واقعا جای بسی تاسف برای دستگاه محترم قضا و قوه مقننه می باشد که امیدوارم برای بار آخر و بصورت ویژه با قاتلین برخورد شود تا دیگر کسی به فکر کشتار وحشیانه حیوانات نیافتد چه بسا که قاتیلن خرسها اگر در موقعیت رویارویی با انسان نیز قرار بگیرد اقدام به کشتن انسانها نیز بنماید و فکر کنم قاتلین باید به سزای عملشان برسند

 5. با سلام

  با مندرجات مطالب متن فوق موافق هستم ، خواهشمند است اقدامات مقتضی در این زمینه را صادر فرمائید۰

 6. shabnam می‌گه:

  AGHAYE namayandeh semiram,lotfan aghahi mardom ra dasteh kam nagirid.een jani past bayad be ashaddeh mojazat beresat ta dareseh ebrati bashad baraye baghiyeh heyvan azaran. az khoda betarsid va be vejdaneh khod roojoo konid.

 7. sh می‌گه:

  een aghayeh […] belakhareh kareh khodesho dar jahateh hemayat

  !!az famileh ghatelesh kard va dirooz hamzehali ansari jenayatkar azad shod
  khoda javabetan ra khahad dad ,mibinid.

 8. sam می‌گه:

  behroozeh jafari namayandeh semirom ,az ghiyafat moloomeh […] alanam ke […] hamzeh ali ansari ro az zendan avordi biroon ta […] bedoon ke khodaye oon heyvanateh mazloomeh zajr keshideh ke dar oojeh mazloomiyat jaan dadand enteghami azatoon khahad gereft ke enshaalah bezoodi khabarsh ra mishnavim.maloomeh ke pool va male donya anghadar behet mazzeh dadeh ke […] farmoossh kardi.

 9. شهاب می‌گه:

  […]..خدا کنه […] به همین نحو از دست بدی..من شکارچی زیاد دیدو و همشون یا بچه هاشون به بدترین صورت مردن…نفرین خدا به آدم های مثل تو…حیف از اسم انسان

 10. وحید می‌گه:

  بیایید بفکر شهر و آبروی شهرتون باشید
  هرکجا اسم سمیرم میاد چی میشنوید
  حالا تصمیم با خودتون

 11. سهند می‌گه:

  خااااااااااک بر سر ما کنن که […]

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN