Subscribe: RSS Twitter

فارس نوشت:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: اخباری در خصوص اسیر شدن “خرس قهوه‌ای ” توسط انسان‌ها منتشر شد در حالی که این خرس در فنس حصار ویلایی در رودبار الموت شرقی گرفتار شده بود.

علی فرهادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: پای خرس قهوه‌ای که حدود ۱۰ روز پیش توسط کارکنان محیط زیست نجات پیدا کرد، در توری فنس یکی از ویلاهای منطقه رودبار الموت شرقی گرفتار شده بود که با اعزام تیم‌های مختلف شامل دامپزشکی سازمان محیط زیست، محیط‌بانان و کارشناسان بخش محیط طبیعی نجات پیدا کرد.

وی با بیان اینکه این خرس به دلیل سیم‌های خاردار اطراف توری فنس دچار جراحاتی شده بود، ادامه داد: جراحات خرس قهوه‌ای، پس از بیهوشی و انجام عمل جراحی تا حدودی بهبود پیدا کرد.

فرهادی با بیان اینکه این خرس در هیچ قفسی گرفتار نشده و تنها گرفتار تجهیزات انسانی شده بود، افزود: پس از رهاسازی خرس قهوه‌ای در طبیعت، ماشین محیط‌بانان استان قزوین تصادف کرد که چند میلیون خسارت به بار آورد؛ البته این هزینه‌ها، هزینه‌های جاری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در پایان با اشاره به اینکه محیط زیست تلاش بسیاری برای نجات و رهاسازی خرس قهوه‌ای انجام داد، بیان کرد: محیط‌بانان یک روز پس از رهاسازی، خرس را تحت مراقبت قرار داده و از ورود آن به طبیعت مطمئن شدند.

دیده بان حقوق حیوانات: توضیحی مبنی بر نحوه گرفتار شدن این حیوان باهوش در میان فنس و سیم های خاردار و اینکه چطور حیوان نتوانسته از مسیر ورود خارج شود موجود نیست.

۱ Comment

  1. امیر می‌گه:

    از اون دروغ های شاخدار به نظر میاد.

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN