Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: دو تن از اعضای تیم دوچرخه سواری «کانون دوستداران محیط زیست دانشگاه شهید رجایی» قصد دارند زاینده رود را از ابتدا تا انتها رکاب بزنند.

به گزارش سبزپرس این دو نفر قرار است از منطقه «چهلگرد» در استان چهار محال و بختیاری شروع به دوچرخه سواری کنند و در «تالاب گاوخونی»، جایی که زاینده رود پایان می یابد سفر خود را پایان دهند.

«محمد عظیمی» یکی از دونفری که قرار است زاینده رود را رکاب بزند در گفتگو با سبزپرس اعلام کرد که تاریخ حرکت آنها از تهران روز چهارشنبه (۱۱ آبان) خواهد بود.

او گفت: پنجشنبه در «چهلگرد» در استان چهارمحال و بختیاری برنامه را آغاز می کنیم و روز دوشنبه (۱۶ آبان) برنامه پایان خواهد یافت.
عظیمی مسیر رکاب زنی خود و همراهش «محمد جواد محسن پور» را حاشیه رود «زاینده رود» اعلام کرد و گفت: کل مسیری که باید پیموده شود، ۴۰۵ کیلومتر است.
عظیمی هدف از این برنامه را «صلح و آشتی انسان ها با طبیعت» دانست و گفت: ما قصد داریم با پدال های دوچرخه صدای پای آب را از بلندای زاگرس به گوش گاوخونی برسانیم و توجه اذهان عمومی را به مساله خشک شدن زاینده رود جلب کنیم.

او ادامه داد: خاموشی زاینده رود و مرگ گاوخونی موضوعی جدی و تاسف برانگیز است که شاید از مهمترین تبعات افزایش جمعیت و توسعه نامتوازن با توان اکولوژیکی در حوزه زاینده رود باشد.
عظیمی «گشتن به دنبال مقصر» را راه حل مشکل زاینده رود ندانست و گفت: ما همه مقصریم و برای حل مشکل «زاینده رود» باید همگی با هم متحد شویم.

او ادامه داد: حل بحران زاینده رود محتاج مدیریت صحیح آب و نگرش های فرا حوزه ای و ملی است.
او تاکید کرد که درباره توسعه، الگوهای مصرف و افزایش جمعیت نامتوازن و ناپایدار و بدون ارزیابی توان اکولوژیکی، در منطقه نیاز به باز اندیشی است و باید برای بهبود وضعیت «زاینده زود» توصیه ها و دیدگاه های کارشناسان و متخصصان آب و محیط زیست را جدی بگیریم
عظیمی نام این برنامه را «زنده باد زاینده رود» خواند.

http://arw.ir/wp-content/uploads/2011/11/Animal-Rights-Watch-ARW-2207.jpg

_____________________

خبر مرتبط:

پاسداشت دهـه تنوع زیستی در ایران: رکاب زنی با دوچرخه در مسیر مبارکیه ورامین تا بادرود اصفهان

رکاب زنی در بیابان مرکزی برای آموزش جوامع محلی درباره گربه سانان/ تصویری

Leave a Reply


© ۱۳۹۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN