Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات:شیوه نقل و انتقال پرنده ها کاملاً با هم متفاوت است. تعدادی از آنها پرواز می کنند، بعضی می توانند خیلی خوب بدوند و بعضی شنا می کنند و برخی ترکیب آنها را انجام می دهند.
بیشتر پرندگان می توانند پرواز کنند و طاووس یکی از این پرندگان است، اما آیا تا کنون پرواز این پرنده بسیار زیبا را دیده اید؟

طاووس ها به طور طبیعی همه چیز خوار بوده و عمدتا از اجزای گیاهی و گلبرگ ها تغذیه می کنند، ولی حشرات و سایر بند پایان نیز مواد غذایی مطلوبی برای آنهاست و حتی خزندگان و دوزیستان را نیز شکار می کنند.
مواد گیاهی، فیبر لازم برای هضم فلس ها و استخوان های خزندگان کوچک را فراهم می کند. طاووس ها شکار گرانی اجباری هستند یعنی برای حفظ سلامت رشد و تولید مثل خود به پروتئین حیوانی واقعا نیاز دارند. طاووس ها پرندگان جنگلی هستند که روی زمین لانه می سازند و تغذیه می کنند ولی برای استراحت بالای درختان می روند. مارهای کوچک و سایر خزندگان رژیم غذایی مطلوبی برای طاووس های وحشی هستند.

برچسب‌ها,

۱ Comment

  1. ارمین می‌گه:

    سلام این مطلبی راجب طاووس نوشته اید واقعا جالب بود ولی ما الان در کل جهان منطقه ای رو داریم که این پرنده با شکوه بتونه همانند قبل یعنی مثل ۳۰ سال پیش در محیط طبیعی بتونه پرواز کنه من به نظر خودم فکر نکنم جایی در طبیعت برای این پرنده مونده باشه ولی از اطلاعات جالبی که راجب طاووس نوشته اید ممنونم همین طور از عکس های زیبایی که گذاشتین با تشکر از شماها

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN