Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: فروشنده غیر مجاز پرندگان و حیوانات وحشی در کاشمر دستگیر شد ماموران یگان حفاظت محیط زیست کاشمر موفق شدند در بازرسی از یک فروشگاه غیر مجاز پرندگان و حیوانات وحشی تعدادی از گونه های جانوری خاص وکمیاب را کشف و ضبط کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی ،رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر گفت:بر اساس گزارشات واصله  مردمی و پس از اخذ نیابت قضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشمر ، به این فروشگاه غیر مجاز پرندگان و حیوانات وحشی مراجعه شده و طی بازرسی به عمل آمده ، پرندگان و حیوانات وحشی بومی و غیر بومی با ارزشی کشف و ضبط شد.

محمد مهدی توکلی افزود: این گونه های جانوری شامل: مینا (پرنده حمایت و حفاظت شده) ،طوطی فندوقی ، طوطی سبز طوق صورتی ،طو طی کاسکو،طوطی خورشیدی ،شاه طوطی،طوطی آراء ، طوطی سفید ،  سنجاب ایرانی و خوکچه هندی بود.

وی خاطر نشان کرد: مالک فروشگاه تمامی موارد مکشوفه را به صورت غیر مجاز نگهداری و قصد فروش آنها را داشته است و نامبرده پس از تکمیل پرونده ، به مراجع قضایی معرفی و بر  اساس دستور مقام قضایی کلیه حیوانات مکشوفه به باغ طبیعت بجستان ارسال شد.

توکلی افزود: با توجه به اطلاع رسانی وسیع و اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان و بنا به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشمر و بر اساس مواد قانونی شکار و صید ، هر گونه خرید  فروش و نگهداری پرندگان و حیوانات وحشی اعم از زنده یا مرده غیر قانونی بوده و نیاز به اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست و سایر سازمانهای ذیربط دارد .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر تصریح کرد: از کلیه همشهریان عزیز درخواست می شود ضمن رعایت موارد فوق ، در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی ، مراتب را به یگان حفاظت اداره محیط زیست کاشمر به شماره ۸۲۳۳۵۱۶  اعلام کنند تا با متخلفین وفق قانون برخورد شود.

۲ Comments

  1. ارمین می‌گه:

    با سلام به رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر از زحمات شما و تلاش برای حفظ محیط زیست استان خراسان رضوی واقعا ممنون اخه نمیدونم این ۳ پرنده شکاری که زنده گیری شده بسیار بسیار کمیاب و بینظیر هستند شما این شکارچیان یا به عبارت دیگر شکار دزدان را جریمه بالا بکنید تا دیگر نتوانند به طبیعت ایران عزیزمان اسیبی برسانند با تشکر از جنابعالی

  2. Bahman می‌گه:

    با سپاس بیکران از رئیس ادارۀ حفاظت محیطز یست کاشمر جناب محمد مهدی توکلی
    نکته ای که هست اینه که چرا با وجود باارزش توصیف کردن این پرنده ها به بیان خودتان اونها به «باغ طبیعت بجستان» منتقل شدند؟! چرا در زیستگاه طبیعی خودشون رهاسازی نشدند؟ مگه شاهین در قفس باغ وحش با شاهین تاکسیدرمی شده فرقی هم میکنه؟

Leave a Reply


© ۸۳۴۶ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN