Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از دستگیری ۳ شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده قرخود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست خراسان شمالی،مأمورین اجرایی گارد حفاظت محیط زیست طی گشت و کنترل روزانه موفق به دستگیری ۳ نفر شکارچی متخلف شدند.حسین آبسالان افزود: از ناحیه متخلفین یک قبضه سلاح جنگی کلاشینکف یک قبضه سلاح تک لول غیرمجاز و لاشه یک رأس میش کشف و ضبط شد.
وی افزود: منطقه حفاظت شده قرخود با مساحت ۴۳۲۱۶ هکتار در منتهی الیه شرقی جنگلهای خزری و در غرب شهرستان مانه و سملقان قرار دارد و تاکنون ۲۲۶ گونه جانوری در این منطقه حفاظت شده شناسایی شده اند.
گفتنی است، منطقه حفاظت شده قرخود زیستگاه حیات وحش شاخصی چون پلنگ، خرس قهوه ای، قوچ و میش اوریال، بز و پازن، آهو، گربه وحشی، کبک دری، هما، شاهین است.

 

دستگیری سه شکارچی متخلف در شهرستان فاروج

 

حسین آبسالان مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی همچنین افزود: مامورین گارد حفاظت محیط زیست طی گشت و کنترل در شهرستان فاروج سه نفر شکارجی متخلف دستگیر نموده و متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت : از متخلفین یک قبضه سلاح تک لول یک دستگاه دوربین چشمی و مقادیری فشنگ کشف و ضبط شد.
وی در ادامه گفت: از هم استانی های عزیز درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه شکار و صید، آتش سوزی ، قطعه اشجار و … مراتب را با شماره تلفن ۰۵۸۴۲۲۳۵۸۱۲ و کد بین شهری ۰۹۶۹۵ اطلاع دهند.

۲ Comments

 1. shabnam می‌گه:

  لطفا این فیلم رو ببینید و راجع بهش تحقیق کنید http://www.youtube.com/watch?v=fR0DBEaZhAI

 2. sassan می‌گه:

  سلام.
  من واقعا متاسفم ولی این فیلم لطفا این فیلم ببنید و اگه امکان داره پیگیری کنید یا لااقل توسایتتون راجبش بنویسد:

  http://www.youtube.com/watch?v=fR0DBEaZhAI

  “شکار ‌یک پلنگ ماده توسط یک چوپان با اسلحه کلاشینکف ”
  آخه فقر فرهنگی تا چه اندازه؟

Leave a Reply


© ۸۷۰۵ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN