Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران :به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، راننده یک خودروی سواری به هنگام گذر از بزرگراه شهید زین الدین ناگهان در حاشیه جنگل لویزان حیوان بزرگی را مشاهده کرد که در لابلای درختان در حال حرکت بود. او که بشدت متعجب شده بود بلافاصله در ساعت ۰۶:۲۵ صبح امروز طی تماسی با سامانه ۱۲۵ از وجود یک جانور گربه سان در این منطقه خبر داد.


امیر مهدیانی مدیر عملیات منطقه ۳ سازمان آتش نشانی در این باره گفت: با هماهنگی ستاد فرماندهی بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۵۴ این سازمان ۵ دقیقه بعد درمحل حادثه حضور یافتند ولی چون امکان داشت شیر به داخل جنگل گریخته و بدام انداختن آن بسختی انجام شود بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۱۷ و هم چنین گروه امداد و نجات ۱۰ این سازمان هم فراخوانده شدند.
وی مدت عملیات نیروها برای گرفتار کردن این جانور را حدود ۵۰ دقیقه ذکر کرد و افزود: آتش نشانان از ضلع های شمال و جنوب به داخل جنگل لویزان وارد شدند و سرانجام موفق شدند شیر را که به محل انباشت چوب ها در حاشیه جنوبی جنگل پناه برده بود بدون این که صدمه ای ببیند، بدام اندازند.
مدیر منطقه ۳ آتش نشانی که از اولین لحظات در محل حادثه حضور داشت، در مورد مشخصات این حیوان گفت: این شیر با وزن بین ۴۰ تا ۵۰ کیلو گرم، بیش از دو برابر بچه شیری که دو روز قبل در همین منطقه توسط آتش نشانان گرفته شده بود جثه و وزن دارد.
امیر مهدیانی با اعلام این که هنوز علت پیدا شدن این جانوران روشن نشده و تحقیقات هم چنان توسط مسئولین ذیربط ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این شیر در یکی از ایستگاه های آتش نشانی نگهداری می شود تا پس از هماهنگی های لازم همانند اولین شیر بدام افتاده به اداره محیط زیست پارک پردیسان تحویل شود.

__________________________________________________

اخبار مرتبط :

نجات بچه شیر سرگردان در تهران/گزارش تصویری

۳ Comments

 1. Platypus می‌گه:

  در جامعه ما هم ،همانند مابقی کشور های سرمایه داری فقط این منطق دکارت بر قلبها و مغز ها فرمان می راند : ” سگی که ناله می کند همانند صدای سایش چرخ و دنده ای است که به روغن کاری نیاز دارد . پس شیر و بقیه حیواناتی که ذاتا وحشی هستند . برای دلخوشی و یک تفریح زود گذر انسانها از زمینه زندگی طبیعی خود در حیات وحش جدا شده و بالاجبار باید با زندگی شهری خو بگیرند . زیرا صدای درد و شکستن تدریجی آنها به مانند صدای ناله سگ مورد نظر دکارت است .

 2. فاطمه می‌گه:

  میگه بدون اینکه صدمه ببینه ولی مگه اونا که رو زمین ریخته خون نیست؟

 3. مرتضی می‌گه:

  در واقع قاچاق در راستای اهداف محیط زیست است. اگر عقد اخوت با قاچاقچی باشد تنوع زیستی مان را دگرگون و رتبه ۱ جهان میکنند. به عوض منت گذاشتن بر سرمان توسط هند و روسیه و آفریقا و …. . و راه میانبر به توسعه پایدار. اکنون میتوان ادعا نمود شیر ایرانی منقرض نشده بلکه بوده ولی شناسایی نشده بود. و اگر بیشتر جستجو کنید فیل و ببر و کرگدن و زرافه نیز میتوانید بیابید. اگر هند ادعا کند دروغ است باید مدارک رسمی جابجایی گونه را در قالب مفاد کنوانسون سایتیس ارائه دهد که ندارد و ما هم نداریم. زیرا محیط زیست ظاهرا بخش گاردش اطلاع نداشته چگونه این شیرها اینجا بوده اند. تنوع گونه ای زیاد داریم ولی اطلاع نداریم.
  اقای اینانلو این مفسر خبری را دعوت کنید اعلام نظر کند چگونه این شیرها یافت شدند؟ و پول بیشتر بدهید توجیه کنند این شیرها بومی ایران اند.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN