Subscribe: RSS Twitter

یگان امداد و نجات حیوانات

دیده بان حقوق حیوانات: همزمان با روز ملی حمایت از حیوانات «یگان امداد و نجات حیوانات» و «کمیته رهاسازی حیوانات»، به عنوان زیرمجموعه های دیده بان از امروز آغاز به کار خواهند کرد.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات با گذشت بیش از یک سال از آغاز فعالیت، یکی دیگر از ایده های فعالان حقوق حیوانات و دست اندرکاران دیده بان عملی شد.

«یگان امداد و نجات حیوانات» با رعایت اصول و اولویت های ویژه آماده امداد رسانی به حیات وحش نیازمند به مداخله انسانی خواهد بود. این مجموعه، با تنظیم اصول و روش های امداد و نجات حیوانات و آماده سازی حداقل های لازم برای کمک به مظلوم ترین مخلوقات طبیعت، سعی خواهد داشت با روشی علمی، منطقی و اخلاقی تا جایی که امکانات پاسخگو باشد در این راه تازه گام بردارد. بی شک این یگان جهت تجهیز، بالا بردن توان علمی و عملی و گسترش خدمات، نیازمند کمک همفکران علاقمند و منطقی فعال در زمینه حقوق حیوانات خواهد بود و در همین رابطه درسنامه های امداد و نجات در حال آماده سازی است.

«کمیته رهاسازی حیوانات» به عنوان تشکیلاتی موازی با تیم امداد و نجات، در حیطه رهاسازی حیواناتی که به هر دلیل با مداخلات انسانی، شرایط زندگی در زیستگاه طبیعی را از دست داده اند فعالیت خواهد داشت. بدیهی است رهاسازی حیواناتی که پس از مداخله «یگان امداد و نجات حیوانات» برای بازگشت به زیستگاه اصلی از هر نظر مناسب تشخیص داده شده اند نیز بر عهده این تیم خواهد بود.

با داوطلبانی که پیش تر با پر کردن فرم و یا ارسال ایمیل جهت فعالیت در هر یک از این دو بخش اعلام آمادگی کرده بودند، طی هفته آتی تماس گرفته خواهد شد.

شرایط و ضوابط عضویت در این دو گروه، نحوه همکاری، دوره های آموزشی و سایر اطلاعات مرتبط نیز از همین طریق منتشر خواهد شد.

__________________

خبر مرتبط:

اهدای جایزه ملی حمایت از حیوانات/ نشان خروس سپید، به «پایگاه خبری دیده بان حقوق حیوانات» رسید

ارتقای رسمی دیده بان حقوق حیوانات به «پایگاه خبری»

یک سال گذشت!/ دیده بان حقوق حیوانات یک ساله شد

آغاز به کار صفحه ویژه دیده بان حقوق حیوانات در فیس بوک

آغاز به کار نسخه موبایل دیده بان حقوق حیوانات

۵ Comments

 1. Platypus می‌گه:

  یک خسته نباشید و خدا قوت محکم هم برای ” دیده بان حقوق حیوانات ” و هم برای تمام برو بچه هایی که در دو کمیته «یگان امداد و نجات حیوانات» و‌ «کمیته رهاسازی حیوانات» نام نویسی کردند . از راه دور دست همه شما را به گرمی میفشارم . شاد و سربلند باشید

 2. yasmin banaei می‌گه:

  با آرزوی موفقیت روز افزون برای تمامی دست اندر کاران دیده بان حقوق حیوانات و کمیته یگان امداد و نجات حیوانات

 3. bagher می‌گه:

  منم خیلی خوشحال شدم
  فقط دو تا موضوع ابهام داره:
  یکی اینکه همچین نهادی به بودجه و امکانات زیادی احتیاج داره، این پول از کجا تامین قراره بشه
  یکی دیگه هم اینکه چقدر از طرف دولت به رسمیت شناخته میشه و ازش حمایت قراره بشه

 4. رها می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  میشه بپرسم تا حالا چه فکری به حال وضعیت وحشتناک دامپروریهای صنعتی و مرغداریها کرده اید چه کسی باید از این زبون بسته ها حمایت کنه؟ انجمن حمایت از حیوانات ؟ یا شماها؟ صد ها حیوان به حمایت شما اونجا احتیاج دارن .حداقل میشه کاری کرد چند صباحی که زنده اند راحت زندگی کنن .اگر شماهاکاری نکنید پس کی باید بکنه ؟ماها؟چه جوری؟

  • تحریریه می‌گه:

   درود بر شما،
   تعداد حیوانات مورد اشاره بسیار بیشتر از صد ها است و تنها راه اصلاح پایدار شرایط آنها، کاهش مصرف محصولات تولید شده از جسم آنها است تا رسیدن به حد صفر. این کار در کوتاه مدت از بزرگ ترین گروه های حامی حیوانات جهان هم ساخته نبوده و نیست و راهی جز ترویج شفقت ندارد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN