Subscribe: RSS Twitter

حیوانات در جنگ

دیده بان حقوق حیوانات: یک خبر جنجالی در خبرگذاری چین ادعا کرده است که طالبان در افغانستان در حال تربیت میمونها برای استفاده از آنها در جنگ هستند . تایم نگاهی به حیواناتی داشته است که این نقش را واقعا اجرا کرده اند.

میمونها:

چندی پیش گزارشی در روزنامه پیپلز دیلی در چین اذعان کرد که نیروهای طالبان در افغانستان در حال پرورش میمونها در خط مرزی افغانستان و پاکستان برای درگیری با نیروهای ناتو هستند. گزارش ها حاکی از آن است که به میمونها گاهی موز و گاهی بادام زمینی به عنوان تشویق  داده می شود تا در نهایت یاد بگیرند چگونه با کلاشینکف ، مسلسل های سبک و خمپاره شلیک کنند. مقاله روزنامه پیپلز دیلی از چند نفر مطلع ، داخلی، بدون ذکر نام مانند یک صاحب منصب آمریکایی  جمله هایی نقل کرده است اما سخنگوی ناتو تا کنون هیچ اظهارنظری درباره این ، میمونهای تروریست، نکرده است.

اسبها:

اسکندر کبیر “بیسفلوس” ،  ناپلئون “مرنگو”  و دوک ویلینگتون ” کپنهاگن” را داشت. برای صده ها و در طول قاره ها ، اسب ها بیشترین حضور را در صحنه های جنگ داشته اند. (شوالیه بدون اسب چه معنایی دارد؟) آنها در انقلاب ها نقش داشته اند ودر جنگ جهانی تیر خورده اند. تکنولوژی روز آنها را وادار به عقب نشینی از خط مقدم کرده اما هنوز هم از اسب ها استفاده می شود ، بیشتر توسط شبه نظامیانی مثل شبه نظامیان “جان جاوید” در سودان.

فیلها:

فیل های جنگی فوق العاده هستند. آنها عاج دارند ، خرطوم ترمپت مانندی دارند و میتوانند هر چیزی را له کنند. در عهد عتیق جثه عظیمشان آنها را تبدیل به یک قلعه متحرک می کرد که میتوانست سربازها و تیراندازها را پشت خود حمل کند . هیچ چیز سریعتر از یک گروه از فیل ها نمیتوانست صف پیاده نظام را بشکند و یا اسبها را بترساند . در ۲۱۸ قبل از میلاد مسیح ژنرال هانیبال کارتاگینی Carthaginian  با ارتشی از آفریقای شمالی  و ایبریا و ۳۷ فیل ، از آلپ عبور کرد و تقریبا به جمهوری رومانیا رسید.

دلفینها:

در ۱۹۵۰ ارتش آمریکا مشغول بررسی علم هیدرودینامیک در دلفین ها برای طراحی اژدر، کشتی و زیردریایی های بهتر شد.۲۰ سال بعد نیروی دریایی به دلفینها برای شناسایی مین های دریایی آموزش داد . امروز ، برنامه پستانداران دریایی نیروی دریایی شامل دلفینها و شیرهای دریایی  است که برای شنا کردن در  نزدیکی غواصان دشمن و علامت گزاری آنها تربیت شده اند.

سگها:

استفاده از سگ ها در جنگ به زمانهای خیلی قدیم در دنیای روم – یونان میرسد. آتیلا از سگها در لشکرکشی هایش استفاده میکرد. وقتی انگلستان به روسیه حمله کرد از سگها برای جنگیدن استفاده میکردند در عوض روسها هم برای حمله به شوالیه های اسب سوار از سگ های شکاری کمک گرفتند. در قرن بیستم وظیفه سگ ها متفاوت شد. در جنگ جهانی اول ، سگها سربازان مخفی شده در سنگرها را شناسایی می کردند و حتی ماسک ضد گاز هم داشتند. روسها به سگ ها آموزش دادند تا بمب ها را حمل کنند ، همچنین خیلی از سربازان از آنها به عنوان پیام رسان استفاه می کردند. در جنگ جهانی دوم ودر ویتنام سگ های پیش آهنگ به شناسایی مهاجمین مخفی شده در جنگل های انبوه کمک می کردند. امروزه سگ ها در ارتش آمریکا با توجه به درجه نیرویی که با آن کار می کنند درجه می گیرند اگر آن فرد ارتقا پیدا کند درجه سگ هم تغییر می کند.

خوکها:

با توجه به تاریخ معاصر سپاه رومی یا خوک ها را برای مقابله با فیل ها میفرستاده  و یا برای شکستن دیوار محاصره از آنها استفاده میکردند. عجیب ترین داستانی که در این زمینه وجود دارد درباره محاصره مگارا در زمان جنگ دیدوچی در قرن ۴ است ، مگاری ها بر روی گله خوکها روغن می ریختند و آنها را آتش می زدند و بعد آنها را به سمت صف دشمن رها می کردند.

کبوترها:

در جنگ جهانی اول و دوم ، ارتش آمریکا بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ کبوتر را در لیست خود برای تجسس و رساندن پیام داشت . کبوترها صدها مایل با پیامی داخل کپسول کوچکی به پایشان، با میانگین سرعت یک دقیقه در مایل، پرواز می کردند. مورخان می گویند بیش از ۹۰ درصد پیام ها به سلامت به مقصد رسیده اند. یک کبوتر به نام “شق امی” (دوست عزیز به فرانسه) در جنگ جهانی اول برای ارتش آمریکا در فرانسه پیام می رساند. با وجود اینکه در سینه و پایش تیر خورده بود ، او توانست پیام را که از پای شکسته اش آویزان بود به مقصد برساند. عملیات شجاعانه او باعث نجات جان ۱۹۴ سرباز گروه سرگرد چارلز ویتلسی به نام ” گردان گم شده” شد. شق امی که در سال ۱۹۱۹ مرد ، به خاطر این عملیات نشان شجاعت دولت فرانسه را دریافت کرد.

گاوها:

منجنیق ها تقریبا بمب های اتمی  قرون وسطی هستند. این ماشین ها سنگ های بزرگ ، توده های آتشین و حتی سر بریده دشمنان را به  مسافت زیادی پرتاب می کردند . مهلک ترینشان ، به نظر می رسد، تاکتیک پرتاب جنازه فاسد شده و بیماری آور حیوانات اهلی ، بیشتر گاوها به بالای دژ بسته شهر تحت محاصره بوده است، یک روش جنگی بیولوژیکی قرون وسطایی.

_________________

استفاده از دلفین برای مقابله با ایران در تنگه هرمز!

سگ ها در جنگ/ تصاویر

سگ‌ها در صف مقدم ارتش آمریکا +عکس

Leave a Reply


© ۷۸۶ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN