Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات:ویدئوی ارسالی توسط یکی از علاقه مندان محیط زیست به سبزپرس، حمل دو پرنده شکاری زنده را در فرودگاه دوحه قطر نشان می دهد. آن طور که ارسال کننده این ویدئو می گوید، به نظر می رسد که این پرندگان از زیستگاه های ایران زنده گیری شده باشند. آنطور که در ویدئو مشخص است، یکی از پرنده ها، «بالابان» و دیگری (احتمالاً) یک شاهین جوان است. نکته جالب توجه در این ویدئو آن است که این تصاویر در «کوباس» (اتوبوس حمل مسافران از سالن انتظار فرودگاه به طرف هواپیما) تهیه شده و این بدان معنا است که دو نفری که پرندگان را با خود حمل می کنند، این حیوانات را با خود به داخل کابین هواپیما برده اند. در سال های اخیر، پدیده زنده گیری پرندگان شکاری به همراه شکار «هوبره» توسط اعراب حاشیه خلیج فارس در ایران شدت گرفته است و ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها در فصل موسوم به «باز گیری» اقدامات حفاظتی ویژه ای را انجام می دهند اما تطمیع برخی افراد محلی از سوی اعراب و همکاری آنها، باعث می شود که تعدادی پرنده هر سال از ایران به صورت قاچاق خارج شوند.

فیلم مربوط را اینجا ببینید

۲ Comments

  1. امير حسن می‌گه:

    تو رو خدا یک مطلب هم درباره ی این جاده ی جدید که در بافق ساخته شده و جمعییت پلنگ و یوز را تهدید میکند بنویسید.

  2. Platypus می‌گه:

    راستش من از وقتی خبر سوء استفاده یک مقام عالی رتبه قزوینی از پروانه ویژه شکار را خواندم . دیگر حتی به خودم هم اطمینان ندارم ، که آیا اگر من هم در شرایط مشابه قرار بگیرم . همین عمل غیر انسانی را تکرار خواهم کرد یا نه !!! قدرت است دیگر، شاید جاه وجلالش من را هم کور کند !
    به همین دلیل اینجا که « دیده بان حقوق حیوانات » مینویسد : « ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها در فصل موسوم به «باز گیری» اقدامات حفاظتی ویژه ای را انجام می دهند اما تطمیع برخی افراد محلی از سوی اعراب و همکاری آنها، باعث می شود که تعدادی پرنده هر سال از ایران به صورت قاچاق خارج شوند. » من کمی دل چرکین و بی اعتماد به این اقدامات حفاظتی نگاه می کنم !!! فکر نمیکنم اینجا فقط افراد محلی در این خیانت و جنایت سهیم باشند . احتمالا اداره کل حفاظت محیط زیست هم هم دستی از دور بر آتش دارد !!!!! خدا عالم است .

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN