Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات:  پلیکان خاکستری در حال پرواز که در اثر شلیک متخلفان در منطقه سپیدان سقوط کرده بود با اعلام به موقع دوستداران محیط زیست جان دوباره ای یافت.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان فارس، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس با اعلام این خبر افزود: دوستداران محیط زیست  با مشاهده این پلیکان که به شدت دچار آسیب حاصل از شلیک شکارچی متخلف وسقوط از حالت پرواز شده بود،  سریعا مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سپیدان اعلام نمودند و این پلیکان جهت درمان به اداره کل محیط زیست انتقال یافت.

مهندس ابراهیمی کارنامی افزود:پس از انجام معاینات توسط دامپزشک اداره کل و عکسبرداری از این پرنده ،شکستگی در ناحیه بال تشخیص داده شد،بنابراین دامپزشک  اداره کل سریعا پلیکان را مورد عمل جراحی قرار داد و خوشبختانه در حال  حاضرپس  از تثبیت شکستگی، پلیکان  در حال گذراندن دوران نقاهت بوده و امید است که هر چه   زودتربه دامان طبیعت باز میگردد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس همچنین گفت : عقاب صحرایی نیز که در اثر ضعف حاصل از گرسنگی دچار بیماری و در نهایت سقوط از حالت پرواز شده بود پس از اعلام به موقع و اثر بخش دوستداران محیط زیست در شهرستان سپیدان به اداره کل منتقل شده و پس از گذران دوران نقاهت به طبیعت باز خواهد گشت.

مهندس ابراهیمی کارنامی ضمن تشکر از دوستداران و حامیان محیط زیست که با اعلام به موقع این گونه حوادث همراه و یاور محیط زیست بوده و جان دوباره ای را به حیات وحش هدیه داده اند افزود:  با توجه به این که در فصل سرد زمستان احتمال میرود که وحوش به مزارع و آبادی ها نزدیک شوند لذا از تمامی هم استانی های عزیز تقاضا داریم تا همچون همیشه یاور محیط زیست بوده و حیوانات وحشی که در اثر گرسنگی و یا بی آبی به آنان پناه می برند مورد عطوفت انسانی و اسلامی قرار دهند و در صورت مشاهده هر نوع تخلفی از سوی افراد سودجو مراتب را سریعا به اداره محیط زیست شهرستان محل سکونت خویش اعلام نمایند.

۱ Comment

  1. ارمین می‌گه:

    با سلام به جناب اقای مهندس ابراهیمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس از زحمات شما سپاسگذاریم و همچنین از مردم طبیعت دوست استان فارس متشکریم

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN