Subscribe: RSS Twitter

شیر درنده به عنوان حیوان خانگی

دیده بان حقوق حیوانات: اخیرا تصاویر شیری نگون بخت در پایگاه های خبری، تالارهای گفتگو و ایمیل ها دست به دست می شود که در کالیفرنیا به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود. در تیتر انتخاب شده برای تصاویر از واژ] «شیر درنده» برای توصیف این حیوان استفاده شده ولی تصاویر داستان دیگری دارند. شیری که در تخت خواب بخوابد، از یخچال غذا بخورد و بر روی موکت استراحت کند، شیر نیست. حتی اگر بخش زیادی از زمان این شیر ازادانه در فضای باز بگذرد، باز هم آثار نیازمند شدن بی دلیل یک جاندار مغرور به بشر خودخواه در چهره اش نمایان است. این بار خودخواهی بشر و میل به معروف شدنش حیوانی را از طبیعتش جدا کرده است…

«تا به امروز شیری با این جثه را تنها در حیات وحش آفریقا، در باغ وحش یا دست کم در برخی سیرک ها یا بعضا فیلم های سینمایی دیده اید ولی باور نکردنیست که اینبار از این حیوان قدرتمند بعنوان یک حیوان خانگی یاد شود.

این شیر توسط شخصی نگهداری می شود که خود را مدافع طبیعت می داند و هدف اصلی او از اینکار بالا بردن سطح آگاهی عمومی در مورد حیات وحش در جهان است. خانه اش در منطقه گسترده ای در شمال لس آنجلس است و این حیوان خانگی بدون هیچگونه نگرانی همیشه با او و خانواده اش است.»

۴ Comments

 1. وحید می‌گه:

  من خودم عاشق حیواناتم و همیشه حامی حیوانات بودم و هستم و خواهم بود اما چه کنم به خدا نمیشه از این بی زبانهای زیبا دل کند ، من خودم حیوانات زیادی رو قبلا نگهداری میکردم اما الان خیلی کم ، الان یه مار پیتون و چند تا پرنده دارم .

 2. فایقه می‌گه:

  ادما کی می خوان ادم شن من نمی دونم
  اینم از مثلا مدافع طبیعت و حیوانات

 3. اسماعیل می‌گه:

  شیر در خانه و ما گرد جهان میگردیم ,شیر در کلبه و ما توی ارم میگردیم,منم میخوام

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN