Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: میمون باغ وحش پارک بعثت شهرداری دزفول انگشت یک دختر بچه سه ساله را خورد.

به گزارش ایرنا پدر این دختر بچه گفت: الینا دخترم درحال بازی کردن در اطراف قفس میمون در باغ پرندگان دزفول بود که صدای فریاد او بلند شد و وقتی به سمت او دویدیم متوجه خونریزی انگشت اشاره وی شدیم.

روح الله برومند افزود: سریعا الینا را به بیمارستان بزرگ دزفول منتقل کردیم و متوجه شدیم که قسمت زیرین انگشت اشاره وی توسط میمون خورده شده است.

وی افزود: پزشکان نیز پس از معاینه دخترم الینا این موضوع را تایید و تشخیص به جراحی دادند و پس از عمل جراحی قسمت آسیب دیده را ترمیم کردند که هم اکنون نیز تحت معالجه و درمان می باشد.

طبق گزارش دکتر معالج این دختر سه ساله، این سومین باری است که شهروندان دچار آسیب این چنینی از سوی حیوانات باغ وحش در دزفول می شوند.

با توجه به اهمیت موضوع و نگرانی مردم دزفول طی تماسی که با محمدعلی دوایی فر شهردار دزفول درارتباط با این حادثه گرفته شد وی با اظهار بی اطلاعی از آن گفت: حیوانات باغ وحش و باغ پرندگان برای ایمنی و رفاه حال شهروندان در قفس ها و حفاظ نگهداری می شوند ولی با توجه به این آسیب دیدگی ها این حفاظ ها کافی نبوده و دستور پیگیری و حفاظ بندی بیشتر از سوی شهرداری دزفول اعمال خواهد شد.

برچسب‌ها, ,

۲ Comments

  1. نوید رکوعی می‌گه:

    درود
    این گونه مسائل عموما ، بخاطر بی دقتی یا کم دقتی از طرف مسئولین باغ وحش وسپس خانواده ی بازدید کننده انجام می شود . به طور مثال در یکی از موزه های تهران مسئولین موزه روی قفس میمون ها درج کرده اند که از نزدیک شدن به قفس میمون ها جدا خوداری کنید و دور قفس آنها را به فاصله ی حدود ۱ متر توسط میله ای جدا نمودند ولی بازهم پدر خانواده بچه ی گریان خود را بغل خواهد کرد و از حفاظ میله ای عبور خواهد کرد و بچه خود را به میمون ها نزدیک تر میکند و چنین نتیجه هایی در پی خواهد داشت .
    ولی با تمام این وجود امید است حال این کودک رو به بهبودی کامل رود و سلامتی خود را هر چه زودتر بدست آورد .

  2. […] میمون باغ وحش انگشت دختر سه ساله را خورد/ تصویر […]

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN