Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات:  اتحادیه اروپا از ۱۳ عضو خود به دلیل نگهداری مرغ ها در قفس های تنگ، انتقاد کرد.
به گزارش جام نیوز کمیساریای عالی اتحادیه اروپا اعلام کرد که ۱۳ کشور، قوانین اتحادیه اروپا را رعایت نکرده اند زیرا مرغ ها را در قفس های تنگ، نگهداری می کنند. اتحادیه اروپا همچنین تهدید کرده است که اقدامات قانونی را علیه نقض کنندگان این قانون به اجرا می گذارد.
براساس تصمیم اتحادیه اروپا در سال ۱۹۹۹ که قرار بود از ژانویه گذشته، اجرایی شود نگهداری هر مرغ باید در قفسی حداقل به مساحت ۷۵۰ سانتی متر مربع انجام شود. اتحادیه اروپا اضافه کرد:«این قفس ها باید به جای خواب، آبخوری، دستگاه های کوتاه کردن چنگال ها و ناخن مجهز باشند تا مرغ ها بتوانند نیازهای بیولوژی و رفتاری خود را تامین کنند.»
براساس این گزارش، کشورهای بلژیک، بلغارستان، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، مجارستان، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی و لتونی این شرایط نگهداری از مرغ ها را رعایت نکرده اند.
این کشورها به همین دلیل هشدار رسمی را از اتحادیه اروپا دریافت کرده اند که در صورت عمل نکردن به تعهدات خود، با اقدامات قضائی اتحادیه اروپا و محکومیت به پرداخت غرامت و جریمه روبه رو خواهند شد.
«فدریک فنسنت» سخنگوی کمیساریای عالی اتحادیه اروپا در این باره گفت:« انگلیس نیز به احتمال زیاد در ماه فوریه آینده به جمع کشورهای نقض کننده قوانین نگهدای مرغ ها، خواهد پیوست.»

________________

خبر مرتبط:

پیروزی تاریخی برای حیوانات آزمایشگاهی

وقتی جان حیوان هیچ است/ مرگ ۴۰۰۰ جوجه در حادثه بی تلفات!

قتل عام و تیر اندازی به جوجه های یک روزه/ عکس

بروکراسی‌ اداری قاتل مرغ ها!

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN