Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: گزارشی که ملاحظه می کنید، مجموعه تصاویری است از یک مرغ مگس سان زال (آلبینو). آنچه تحت عنوان «مرغ مگس خوار» یا «مرغ مگس خوار سفید نوک قرمز» ذکر شده، نه تنها مربوط به یک گونه جدید یا در حال انقراض نیست، بلکه صرفا یک پرنده زال از یک زیرگونه مرغ مگس سان است. (تمام گونه های مرغ مگس سان به دلیل مهاجر بودن تحت حمایت قرار دارند.) عدم وجود رنگ دانه، منجر به سفید بودن پوست، مو و پرها و قرمز دیده شدن چشم ها می شود.

به گزارش مهر یک خانواده طبیعت دوست با عکسبرداری از یک مرغ مگس خوار سفید نوک قرمز که پرنده ای بسیار کمیاب است فرصت مشاهده این پرنده نادر را در اختیار دیگر دوستداران طبیعت قرار دادند.

این تصاویر از یک مرغ سفید نوک قرمزمگس خوار [منظور مرغ مگس سان/ مرغ مگس/Humming Bird/ پرنده خیال است.] نادرکه به شدت در معرض انقراض است توسط چهار کودک و نوجوان ویرجینیایی گرفته شده است.

برادران شانک این پرنده نادر را به همراه پدرشان که با همسرش مجله دوست طبیعت را اداره می کند برای عکاسی نشانه گذاری کردند.

خانواده شانک در حقیقت پس از اینکه متوجه شدند که نشانه هایی از این پرنده نادر در ویرجینیا وجود دارد و برخی از پرنده شناسان در مکان احتمالی وجود این پرنده نادرحضور دارند به سوی این مکان حرکت کردند.

شانک گفته است افکار مختلفی به ذهن من خطور می کرد که یکی از آنها این بود که این تنها فرصتی است که من و فرزندانم در زندگی برای مشاهده یک مرغ مگس خوار سفید نوک قرمز [منظور مرغ مگس سان/ مرغ مگس/Humming Bird/ پرنده خیال است.] داریم و باید با عکس برداری از این پرنده بسیار نادر این فرصت را در اختیار دیگران نیز بگذاریم .

مرغ مگس زال

______________________

گنجشک سفید/ تصویری

حیوانات زمستانی!/ تصویری

پنگوئن بلوند/ تصویر

نهنگ سفید دریای شمال /تصویر

شیرهای سفید آفریقای جنوبی / عکس

مشاهده یک پرنده بسیار نادر

۳ Comments

 1. ارمین می‌گه:

  ممنونم از این عکس زیبایی که از این پرنده نادر گرفته شده و شما به نمایش گذاشتین ای کاش همه کسانی که در ایران عاشق طبیعت و حیات وحش هستند با دوربین عکاسی وارد این جور مناطق میشدند نه با تفنگ شکاری

 2. Saeed می‌گه:

  من امروز ۱۴اردیبهشت ۹۶ در شهر بیجار در حیات منزلمان شاهد یک مرغ مگس خوار برروی شکوفه های درخت سیبمان بودم فیلم هم گرفتم, ظاهرا دیدن چنین چیزی در ایران خیلی نادر است

  • تحریریه می‌گه:

   پرنده ای که دیده اید، احتمالا شهدخوار است که بومی جنوب کسور است و مشاهده آن در بیجار کمی عجیت است. گاهی هم نوعی بید با دم سیاه و سفید با هامینگ برد اشتباه گرفته می شود. در صورت ارسال فیلم به info[AT]are[DOT]ir راهنمایی راحت تر است.
   نام صحیح هامینگ برد، مرغ مگس سان است. این پرنده ها مگس نمی خورند!

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN