Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: ستاد محیط زیست و توسعه پایدار با همکاری مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران جهت شناسایی روشهای کنترل جمعیت جانوران مضر پایتخت به شهروندان تهرانی آموزش می‌دهند.

به گزارش مهر، محمد هادی حیدرزاده درحاشیه جلسه هماهنگی طرح استقبال از بهار که با حضور مدیران محیط زیست مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران برگزار شد،هدف از اجرای این طرح را کنترل و کاهش جمعیت جانوران موذی در سطح شهر تهران دانست و گفت :جلب مشارکتهای مردمی در جهت رفع معضل جانوران مضر شهری، استفاده از روش تلفیقی، آموزش و تنویر افکار عمومی و افزایش رضایتمندی شهروندان از دیگر اهداف این برنامه است .

وی در ادامه با اشاره به اجرای این طرح از ابتدای اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده افزود: ایجاد هماهنگی میان بخشی در بدنه شهرداری تهران بمنظور بهسازی و عمران شهری و پرداختن به نحوه حذف زیستگاههای این جانوران، جلوگیری از جایگزینی زیستگاههای جدید و محدود ساختن غذا و آب در دسترس این جانور از اهم فعالیتهای اجرایی در حوزه فوق است.

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار اظهار کرد: به منظور ارتقاء سطح آگاهی و دانش شهروندان در این طرح آموزش به گروههای مختلف با تشکیل جلسات توجیهی و یا کلاسهای آموزشی،کارگاههای اجرایی عملیات و همچنین آموزش به شهروندان ‌‌با استفاده از ابزارهای تبلیغی و اطلاع رسانی با استفاده از ظرفیتهای اجتماعی مانند سرای محله، خانه‌های سلامت و فرهنگسراها انجام می‌گیرد.

حیدرزاده افزود: نظارت دقیق در منطقه توسط مسئولین محیط زیست مناطق و ناظران مقیم در مناطق و نواحی انجام می‌گیرد و ستاد محیط زیست و اداره کل امور خدمات شهری نظارت عالی را بر اجرای طرح فوق عهده دارند.

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN