Subscribe: RSS Twitter

لاک پشت سبز

دیده بان حقوق حیوانات: لاک پشت سبز دریایی به گل نشسته در ساحل خور موسی در بندرماهشهر نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان،ایرج سلیمانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرماهشهر اظهار داشت: یک لاک پشت دریایی که  در ساحل اسکله صیادی خور سمایلی در بندر ماهشهر به گل نشسته بود، توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ماهشهرپس ازاقدامات درمانی از مرگ حتمی نجات یافت و با انتقال به نواحی عمیقتر دریا در منطقه خورموسی، رهاسازی  شد.

لاک پشت سبز

با توجه به بررسی های کارشناسی بعمل آمده لاک پشت مذکور از گونه لاک پشت سبز دریایی (Green turtle) بانام علمی Chelonia mydas بوده که عملیات بیومتری در این زمینه انجام شد.

گفتنی است لاک پشت سبز دریایی از خانواده لاک پشت های دریایی ساکن خلیج فارس و دریای عمان است که زندگی کاملاً دریایی دارد و گونه ای در خطر انقراض می باشد که مورد حمایت سازمان جهانی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی قرار دارد. این گونه از لاک پشت ها برای زیست بوم مفیدند و در پاکسازی زیست بوم دریا از آلودگیهای سواحل نقش مهمی دارند.

۲ Comments

  1. ارمین می‌گه:

    ممنونم از کسانی که برای نجات این لاکپشت بزرگ و زیبا تلاش کردند و این تلاش ها نتیجه هم داد از همه عزیزان ممنونم

  2. سهیلا می‌گه:

    دستتان پر مهر باد…امیدوارم با تلاش روز افزون شما عزیزان و آگاهی بیشتر مردم هر روز بیش از پیش شاهد حمایت از حقوق حیوانات مظلوم ایران باشیم ما در مقایسه با جهان دارای رتبۀ بسیار بدی در این رابطه هستیم و این نشان دهندۀ نا آگاهی و بی خردی ماست

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN