Subscribe: RSS Twitter

ببر سیبری

دیده بان حقوق حیوانات: مدیرکل دفتر تنوع زیستی محیط زیست درباره سرنوشت ببر ماده وارداتی گفت: فعلاً تصمیمی درباره ببر ماده نداریم.

به گزارش فارس حسین محمدی در پاسخ به این پرسش که بالاخره سرنوشت ببر ماده سیبری که به گفته برخی از مسئولان سازمان دامپزشکی به بیماری مشمشه دچار شده است، چه می‌شود؟ گفت: فعلاً هیچ تصمیمی در مورد این ببر نگرفته‌ایم و تمام تصمیمات مربوط به اعلام نتایج قطعی از طرف سازمان دامپزشکی به سازمان محیط زیست و تشکیل جلسه‌ای مشترک با سازمان دامپزشکی و صاحبنظران موضوع خواهد بود.

وی ادامه داد: در هر حال اگر مشکلی هم در رابطه با مثبت بودن نتایج آزمایش‌های ببر ماده سیبری وجود داشته باشد به هرحال پروتکل‌ها و ضوابط و دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی ملاک عمل است و مسئولیت اجرا نیز بر عهده آنها خواهد بود.

محمدی افزود: چیزی هنوز در مورد مشمشه‌دار بودن ببر ماده سیبری به صورت مکتوب به ما اعلام نشده است و ما نتایج آزمایش‌ها را خواسته‌ایم و اگر این موضوع اعلام شود ما حتما در یک جلسه مشورتی با حضور کارشناسان سازمان دامپزشکی، اساتید دانشگاه‌ها و صاحبنظران موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مدیرکل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد: سازمان محیط زیست پیشنهاد می‌کند که اگر امکان داشته باشد از این ببر به عنوان یک مورد برای انجام برخی از اقدامات پژوهشی بر روی بیماری مشمشه انجام داد و به عنوان نمونه آزمایشگاهی کارهایی را روی آن انجام دهیم ضمن اینکه اگر بتوان حیوان را نجات داد می‌توان از ارزش‌های زیباشناختی آن استفاده لازم را انجام دهیم.

وی در خصوص ببرهای سیبری که قرار است امسال وارد میانکاله شود، خاطرنشان کرد: فضاهای نگهداری ببرهای سیبری در میانکاله آماده است و آنها را به میانکاله منتقل می‌کنیم و فکر می‌کنم ظرف یک تا دو ماه آینده این ببرها به ایران منتقل شوند.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN