Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: محمدی‌زاده گفت: ممنوعیت کامل شکار و بهره‌برداری بیش از حد به ضرر حیات وحش است!
رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه ممنوعیت کامل شکار موجب آسیب به محیط می‌شود گفت: بهره‌برداری بیش از حد نیز به ضرر حیات وحش است لذا باید در زمینه شکار تعادل رعایت شود.

محمد جواد محمدی زاده در گفتگو با خبرنگارمهر افزود: سازمان محیط زیست بر اساس قانونی که برای صید و شکار وجود دارد عمل می کند. بر اساس قانون شکار سازمان محیط زیست می تواند برای گونه های جانوری که به درجه ای از سن رسیده اند که ممکن است به طور طبیعی تلف شوند مجوز شکار صادر می کند وگرنه برای شکار حیوانی که جوان و در سن باروری است مجوز داده نمی شود.

معاون رییس جمهور گفت: حتی در برخی موارد پروانه صید شکار پرندگان مهاجری که امکان آلوده کردن محیط از ناحیه آنها وجود دارد نیز لغو می شود.

وی تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست اساسا و اصولا با موضوع شکار مطابق قانون موافقت دارد اما  در جاهایی که احساس شود به حیات وحش و محیط زیست آسیب وارد می شود، شکار ممنوع می شود حتی اگر مجوز هم صادر شده باشد.

محمدی زاده ادامه داد: سازمان محیط زیست با اصل شکار مخالف نیست اما شرایط شکار باید متناسب با شرایط اکوسیستمی باشد و با توجه به شرایط حیات وحش در آن سال برای نحوه صدور پروانه صید و شکار تصمیم می گیریم.

محمدی زاده در خصوص پیشنهاد انجمن حمایت از حیوانات مبنی بر اعلام یکسال به عنوان سال شکار ممنوع  گفت: البته ممنوع کردن کامل شکار آسیبهایی را به محیط وارد می کند. همچنین بهره داری بیش از حد نیز به ضرر حیات وحش است بنابراین بهتر است دراین زمینه تعادل رعایت شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بعضی از تورگردانان به دلیل تعهداتی که به برخی از خارجی ها می دهند موجب شکار بیش از ظرفیت در محیط شکار می شوند اما سازمان حفاظت محیط زیست بر اساس شرایط اکوسیستم مجوزشکار صادر می کند.

۴ Comments

 1. ساسان می‌گه:

  میشه بفرمایند ممنوع کردن کامل شکار چه آسیبهایی به محیط وارد می کنه؟ عجیب علاقه مندم این موضوع به صورت کاملا علمی و با دلیل مدرک بحث بشه ؛ مثلا در فلان منطقه که اصلا شکاری صورت نمیگیره آمار جمعیت جانوری و پویایی اون چقدره و نسبت به منطقه ای که با تعادل شکار میشه چه وضعیتی داره و کدوم بر دیگری برتری دارند تا معلوم بشه که این آسیب به محیط وارد میشه یا جیب مبارک سازمان و تورگردانان!!!؟؟؟؟

  راستی بد نیست آقای رئیس معلوم کنند در زمان حال و مدیرت ایشون با این وضعیت وخیم و نگران کننده جمعیت جانوری چه توجیهی برای صدور مجوز شکار دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. سعید می‌گه:

  پدر پول دوستی بسوزه که چه کارهایی نمیکنه!!!
  اینم نتیجش :
  http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1579849

 3. آقای محمدی زاده خسته شدید با این نظرتون ، لطفا یه کم استراحت کنید .

 4. حبیب می‌گه:

  ایشون نه محیط زیستی است و نه عرضه چنین کاری را دارند . با آمدن ایشون و خانم جوادی دیگر محیط زیستی باقی نمانده است .
  فقط اومدن پول پله ای جمع کنند و سر همه بچه محیط زیستی را شیره بمالند و برند .
  […] به ایشون

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN