Subscribe: RSS Twitter

امداد و نجات پرستو

دیده بان حقوق حیوانات: آتش نشانان نیشابوری، یک پرستوی دربند را آزاد کردند.
به گزارش روزنه صبح شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه۹۱ با تماس یک معلم از مدرسه ابتدایی شهدای ابراهیمی نیشابور، آتش نشانان رهسپار کمک به یک پرنده ی دربند شدند.

به گفته ی معلم این آموزشگاه، پرستویی که در ارتفاع حدود هشت متری ساختمان مدرسه، آشیانه ساخته بود، در کنار ناودان، گیر افتاده و به دلیل موقعیت مکانی خاصی که داشت، دسترسی به پرنده امکان پذیر نبود. این آموزگار می افزاید برای دقایقی دانش آموزان مدرسه شاهد تقلای بی فرجام پرنده بودند تا این که ایشان با آتش نشانی تماس می گیرد و مامور پاسخ گوی آتش نشانی پس از مشورتی کوتاه با همکاران خود، می پذیرد سرویسی را راهی محل کند. ماموران آتش نشانی به فاصله ی کوتاهی به مدرسه ی یاد شده می روند و با استفاده از نردبان مخصوص، پرستوی گرفتار را آزاد می کنند.

آموزگار این مدرسه یادآور می شود یکی از نکاتی که به ویژه در سال های آغازین آموزش های رسمی به دانش آموزان گفته می شود عدم آزار و اذیت جانوران و مهربانی با آن ها است که این امر در ایران کهن نیز ریشه ای دیرینه دارد.
وی با سپاس از همکاری آتش نشانی نیشابور می افزاید شاید درسی که در آن روز دانش آموزان مدرسه آموختند یکی از زیباترین درس های به یادماندنی دوران تحصیل شان باشد.

۲ Comments

  1. maziar می‌گه:

    با سلام
    میبایست دست این آتش نشان ها را بوسید.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN