Subscribe: RSS Twitter

جراحی نخاع سگ گلوله

دیده بان حقوق حیوانات: به گزارش روابط عمومی کلینیک کلبه حیوانات کرج حدود یک ماه پیش سگی با علایم عدم وزنگیری بر روی پاهای عقب را به این کلینیک ارجاع می شود که پس از معاینه مشخص گردید از ناحیه مهره دوم کمری تیر خورده است. برخی از علائم عصبی در معاینات به صورت ضعیف وجود داشت که حاکی از آن بود نخاع کاملاً قطع نگردیده است. تصویر برداری با ماده حاجب از ستون فقرات مشخص کرد ساچمه فضای داخل کانال نخاعی را کاملاً مسدود نموده و لذا جراحی کردن حیوان ضروری به نظر میرسید.

به هر حال حدود یک هفته بعد از اولین مراجعه این حیوان توسط تیم جراحی کلینیک کلبه حیوانات به سرپرستی دکتر مرادی تحت جراحی قرار گرفت و مهره های اول و دوم کمری لمینکتومی شدند و ساچمه که بخشی از نخاع را پاره کرده و انتهای آن از سمت چپ نخاع قابل مشاهده بود با موفقیت خارج گردید.
از آنجا که آسیب وارده به نخاع منجربه پارگی کامل آن نشده است این خوشبختی وجود دارد که با گذشت ۶ ماه تا یکسال از جراحی و با فیزیوتراپی این حیوان قادر به راه رفتن شود حتی هم اکنون نیز نشانه هایی از روند بهبودی کاملاٌ در آن مشهود است به عنوان مثال تا چندی پیش این حیوان (پنی) قادر به کنترل ادرار و مدفوع خود نبود در صورتی که اکنون این اتفاقات را کاملاً اختیاری انجام می دهد و همچنین تلاشهایی نیز جهت تکان دادن پاها نشان میدهد.
جراحی نخاع سگ
با توجه به اینکه فیزیوتراپی در آسیب های نخاعی نقش بسیار مهمی در بازتوانی بیمار دارد، کلینیک اقدام به ساخت یک ویلچر مخصوص برای پنی نموده است که به نوبه خود اولین ویلچر مخصوص سگها در کشور محسوب می شود و پنی روزانه حدود نیمساعت با آن تمرین داده می شود تا کم کم به آن عادت نماید.

منبع: کلبه حیوانات

______________________

سگ بازیگر زیر تیغ جراحان/ تصویری

گزارش تصویری/ نجات عقاب از کام مرگ

برچسب‌ها, ,

۳ Comments

 1. Platypus می‌گه:

  ولی مطمنا این سگ دیگر زندگی کاملا طبیعی نخواهد داشت . بطور مثال بازی و جست و خیز مانند بقیه حیوانات در توانش نخواهد بود . حیف نیست یک زندگی تا به آخر عمر روی ویلچر ؟ فقط بخاطر طینت کثیف آدمی که به این مظلوم بی گناه تیر اندازی کرده .
  دست آقای دکتر درد نکند . زنده باشند .

 2. پژمان می‌گه:

  نمیدونم واقعا چی باید گفت به این شراط، زبان و مغز من از دست اینجور به فرض انسانن بند اومده ..جای امید هست که هنوز انسانهای با فهمی مثل شما وجود داره که با این حیوانات زبون بسته و بی گناه اونم در کشوری که براشون اسارت هست ..خدا خیرتون بده دست بوس همه حیوان دوستان هستم

 3. farid می‌گه:

  سلام واقعا خسته نباشید
  واقعا کاره بزرگیه که به زندگیه یه حیوان جانی دوباره بخشیدید
  من اهل خوزستان .ماهشهر هستم ۲ماهی هست که گربه ای رو روبروی خونمون پیدا کردم که پاهای عقبش رو یدک میکشید و فقط رو دستاش راه میرفت حتی مقعدش روی زمین کشیده میشد اوردمش توحیاط خونمون که کفش کاشی شده و صافه که بهش فشار نیاد هنوزم پیشه ماست و آب و غذاش رومیدیم خیلی کوچیکه واقعا گناه داره
  من نمیدونم چیکارش کنم ولی داره زجر میکشه اگه کسی میدونه راهنمایی کنه بخدا ثواب داره این زبون بسته هم شاید خوب شه

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN