Subscribe: RSS Twitter

داستان بیماری مشمشه گربه‌سانان باغ وحش ارم با قتل‌ عام ۱۴شیر باغ وحش طی روز گذشته به پایان رسید و جسد این شیرها پس از سوزانده شدن در عمق ۲متری خاک دفن شد.

یک منبع آگاه در همین رابطه به خبرنگار ایلنا گفت: وضعیت شیرهای باغ وحش ارم به علت ابتلا به بیماری مشمشه بسیار اسفبار شده بود به طوری که بدن آنها کاملاً تکه تکه شده و به خاطر اختلال در سیستم تنفسی آنها خون از بینی آنها جاری بود.


این منبع آگاه ادامه داد: همین مسئله باعث شد تا به دستور سازمان دامپزشکی دستور کشتار این شیرها صادر شده و به جز ۳ شیر که علائم مشمشه را نشان نمی‌دادند همه شیرها کشته شدند.
او در مورد وضعیت ببر ماده سیبری نیز گفت: وضعیت ببر ماده خوب است و تست مشمشه آن منفی است و بنابراین این ببر و همچنین ببر بنگالی دیگری که از قبل در باغ وحش بود زنده می‌ماند.
او تاکید کرد: در هر حال با وجود اینکه شیرهای مبتلا به مشمشه به طور کامل نابود شده‌اند ولی مراقبت‌ها از سایر گربه‌سانان باغ وحش باید به طور کامل انجام شود.

کاش شیرها را با روش ملایم تری می‌کشتند
ناصر نبی‌پور رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکان کشور نیز در همین رابطه به خبرنگار ایلنا گفت: در بیماری‌های مسری خطرناک مانند مشمشه، سل و آنفولانزا تنها راه حل معدوم کردن حیوانات است و جسد این حیوانات باید در عمق ۵ تا ۲متری زیرزمین و زیر پوشش آهک به طور کامل دفن شوند.او ادامه داد: کشتن شیرها بهترین و تنها راه‌حل برای حل مسئله مشمشه بود اما طرز کشتن شیرها به وسیله زدن تیر خلاص در سر آنها اصلا راه کار درستی نیست و بسیار وحشتناک است.
نبی‌پور تاکید کرد: بهتر آن بود که شیرها را بی‌هوش کرد و سپس با روش‌های ملایم‌تری آنها را می‌کشتند و به نظر من خالی کردن تیر در مغز سر این حیوانات بی‌نوا اصلاً کار جوانمردانه‌ای نبود.

دیده بان حقوق حیوانات :

این تشکل نیز خواهان پاسخگویی صریح متولیان این حرکت بسیار ناجوانمردانه از سوی ایشان  می باشد  ، امید است که اینچنین اقداماتی با کمی تامل و کمک گرفتن از اهالی فن صورت گیرد.

۳ Comments

 1. شب می‌گه:

  با سلام و درود
  خبر دارید که دولت کره جنوبی ١,٣ میلیون خوک و بچه خوک را زنده بگور کرده و این جنایت هولناک همچنان ادامه دارد؟

 2. SINA می‌گه:

  واغعا ناراحت شدم-مرسی از اطلاع رسانی دقیق شما

 3. علی می‌گه:

  جای شیر پشت میله های قفس نیست و بهتر است به جای پیدا کردن روش درمان پیشگیری کنیم .ای مردانی که خود را مرد مینامید و مدیریت امنیت و نگهداری از این مخلوقات خدا را دارید این پست دل گنده و عشق می خواهد که هر کسی ندارد پس به جای اینکه صورت مسئله را پاک کنیم راه حل و پاسخی پیدا کنیم ما مسلمانیم و به گفته خود برترینیم پس چرا کمتر از نا مسلمانان به حیوانات اهمیت میدهیم.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN