Subscribe: RSS Twitter

باغ وحش

دیده بان حقوق حیوانات: در باغ وحشی که مسوولینش معتقدند نو آوری کرده اند، حیوانات چنان از طبیعتشان دور شده اند که همچون گربه ای دست آموز و اهلی می توان در کنارشان عکس یادگاری گرفت. ظاهرا مردم هنوز باور ندارند موجودی که در عکس به دوربین لبخند می زند شیر و ببر طبیعی نیست و صرفا عروسکی جاندار و نگون بخت است در اسارت بشر.

به گزارش ایسنا بازدیدکنندگان باغ‌وحشی در «بوئنوس آیرس» پایتخت آرژانتین برخلاف مقررات باغ‌ وحش‌ها می‌توانند وارد قفس حیوانات وحشی شوند و از فاصله نزدیکی به آنها غذا دهند و آنها را نوازش کنند.

به گفته کارکنان باغ‌وحش «لوجان» افرادی که تمایل دارند رابطه نزدیکی با حیوانات‌وحشی داشته باشند، می‌توانند بدون هیچ نگرانی وارد قفس بشوند.

مدیر این باغ وحش گفت: از زمان بازگشایی باغ‌وحش «لوجان» در سال ۱۹۹۴ حتی یک مورد حادثه نیز برای بازدیدکنندگان اتفاق نیفتاده است. در حقیقت همه ما مطمئن هستیم هیچ خطری در کمین افرادی که تمایل دارند وارد قفس حیوانات وحشی شوند،‌ وجود ندارد.

به گزارش ایسنا،برخی افراد معتقدند علت بی‌خطر بودن این حیوانات وحشی مصرف موادمخدر برای آنهاست اما کارکنان باغ‌وحش این ادعا را رد کردند.

به گزارش پایگاه اینترنتی Oddity central، مدیر این باغ‌وحش گفت: این حیوانات وحشی از زمان متولدشدن تربیت می‌شوند و با مهربانی با آنها رفتار می‌شود و همین آموزش اولیه باعث می‌شود از خشونت ذاتی آنها کاسته شود.

_________________

تخلف متولیان باغ وحش مشهد پیگرد قانونی دارد

میمون انگشت کودک سیرجانی را قطع کرد!

باغ وحش ساری سبب استفاده دانش آموزان و دانشجویان از تنوع جانوری می‌شود!

ماجرای توله خرس‌ها و توله شیرها در مشهد

محل عجیب نگهداری توله شیر و توله خرس های مشهد/ تصویری

جمعه های باغ وحش در بندرعباس/ تصویر

پس از سالها؛ طرح حقوق حیوانات در سازمان: باغ وحشهای ایران با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارند

جان باختن مأمور باغ وحش در قفس گرگ‌ها

نمایشگاهی با عنوان فریبنده ی “انسان، حیوان و طبیعت”/ تصویری

ابراز نگرانی شدید دیده بان حقوق حیوانات از فعالیت نمایشگاه رکیک حیوان آزاری در کشور/ سفر نمایشگاه حیوان آزاری به اراک رسید/ فیلم و عکس

باغ پرندگان اصفهان/ تصویری

پلیکان های باغ گلشن یزد/ تصویری

اینجا سالهاست لک لک ها با پیرمرد دزفولی رفاقت دارند/تصویری

باغ پرندگان بروجرد/ تصویری

شکنجه حیوانات در باغ وحش بوشهر

باغ وحش خرم آباد و حسرت آزادی در نگاه خانواده آفریقایی/ تصویری

 

۲ Comments

  1. بابک می‌گه:

    اگر یک انسان در سن مثلا ۴۰ سالگی مانند بچه ها خجالتی رفتار کند و در مهمانیها و غیره سر به زیر بیاندازد و جسارت حرف زدن نداشته باشد و یا رفتارهای اجتماعی و فیزیولوژیکی او مانند یک انسان بالغ نباشد آیا ما نمیگوییم حتما گذشته نادرست و یا سختی داشته است و دلمان به حالش میسوزد که از زندگیش لذت نمیبرد و تایید میکنیم که به او ضربه های روحی خورده و به او ظلم شده است. این حیوانات نیز از حق طبیعی خود که خوی تهاجمی است محروم شده اند . ولی به نظر من احتمال کمی وجود دارد که این حیوانات این محرومیت را درک کنند چون احساس حقارت کردن شعور میخواهد و احتمالا این مختص انسان است!!ولی نوع برخورد با حیوان چون از نوع سرکوب بوده حیوان این را به احتمال زیاد درک کرده است و در صورت استعمال مواد مخدر که صد البته نقض آشکار حقوق این حیوانات است.ممنون

  2. كيانا می‌گه:

    در اسارتگاه ارم تهران نیز گزارش های زیادی از دادن موادمخدر به شیرهای بدبخت شنیده شده و می شود که چه زمانی این شیرها سرحال باشند و چه زمانی نباشند این زبون بسته ها شدن وسیله ی مسخره بازی آدمهای خودخواه. صد در صد به این حیوانات مواد مخدر می دهند. متاسفم که این آدمهایی که با این بدبخت ها عکس می گیرند اینقدر کوته فکرن که یک لحظه فکر نمی کنند که شیر با آن همه عظمت و شکوهش چطوری جلوی این انسان کج و کوله آروم نشسته. چقدر حرصم می گیره از این آدمها.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN