Subscribe: RSS Twitter

روباه

دیده بان حقوق حیوانات: کارشناسان حفاظت از محیط زیست امریکا به تازگی در ایالت اورگون این کشور دو گروه جدید از گونه کمیاب روباه‌های کالیفرنیایی را پیدا کرده‌اند در حالی که اخیرا تصور می‌شد نسل آنها در شرف انقراض است.

به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این روباه‌های کمیاب، کم رو و گریز پا در ارتفاعات کوهستانی زندگی می‌کنند. متخصصان محیط زیستی با استفاده از دوربین‌های دید شبانه و مجهز به حسگر – حرکتی موفق شده‌اند در نزدیکی «کوهستان هود» و «دریاچه کراتر» در ایالت اورگون از جمعیت جدید روباه های قرمز «سی را نوادا» عکس بگیرند.

روزنامه سان فرانسیسکو کرونیکل در این باره گزارش داد: کارشناسان تا چندین دهه تصور می‌کردند که این گونه خاص از روباه‌های قرمز فقط در کالیفرنیا موجود هستند. متخصصان زیست شناسی هم اکنون در تلاش هستند تا مولکول‌های وراثتی این روباه‌های تازه کشف شده را جمع آوری و بررسی کنند تا مشخص شود چرا تعداد آنها با سرعت و به میزان زیاد کاهش یافته است.

بنابراین گزارش، روباه‌های قرمز «سی‌ را نوادا» نسبت به سایر زیرگونه‌های روباه‌های دیگر، جثه کوچکتر اما خزدارتری دارند و در زیستگاه‌های «توندرا» و جنگل‌های پوشیده از برف در ارتفاعات کوهستانی زندگی می‌کنند.

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN