Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مدیرعامل مرکز پشتیبانی امور دام بااشاره به سرنوشت نامعلوم توزیع ۵۰هزار تن کنجاله سویا بین مرغداران، از تخلف اتحادیه مرغداران در تحویل نهاده‌ و قیمت فروش مرغ خبر داد وگفت: سری دوم نهاده‌ها را به اتحادیه تحویل ندادیم.

به گزارش فارس بعد از حرف و حدیث فراوان در مورد عدم تامین نهاده‌ مرغداران و دامدارن، تفاهمنامه‌های اجرا نشده و اتهام اتحادیه سراسری مرغداران به فروش ۵۰ هزار تن کنجاله سویا در بازار آزاد و به دنبال آن گرانی‌هایی که مردم به شدت از آن گله دارند با مصیب محمدیان شمالی مدیر عامل مرکز پشتیبانی امور دام که مسئول تامین نهاده و ذخیره‌سازی برای روز مبادا است، گفت‌وگو کردیم.

وی معتقد است: ۵۰ هزار تن سویای تحویلی به اتحادیه مرغداران معلوم نیست کجا رفته، زیرا فاکتوری از سوی اتحادیه تحویل داده نشده، مرغداران گران فروشند و یک هزار تومان بیشتر از قیمت تمام شده می‌فروشند، وضعیت مرحله اول توزیع خوراک از سوی اتحادیه روشن نیست و به این دلیل در توزیع مرحله دوم دخالت داده نمی‌شوند.

محمدیان افزود: تولید مرغ کمتر از مصرف است و نیاز سالانه مرغ تا ۱۵۰ هزارتن برآورد می‌شود که نیاز به واردات است، جلوگیری از واردات بیشتر مشکلات تامین نهاده و گرانی را سبب شده است.

وی با بیان این که وزارت صنعت، معدن و تجارت از ۴۰ روز قبل مسئول تنظیم بازار شده، گفت: بنابراین وزارت جهاد کشاورزی باید از قبل خودش به فکر تامین نهاده و تنظیم بازار می‌بود.

مصیب محمدیان شمالی در گفت‌وگوی مشروح با خبرنگار اقتصادی فارس اظهار داشت: کنجاله سویا ۸-۵ درصد خوراک مصرفی دام و طیور را تشکیل می‌دهد و بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بسته شده، این میزان توسط سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها توزیع خواهد شد.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: تفاهم‌نامه‌ای برای ۱۰۰ هزار تن کنجاله سویا برای مرغداران و ۵۰ هزار تن برای دامداران داشتیم، اتحادیه سراسری مرغداران ۵۰ هزار تن تحویل گرفته‌اند و باید در قبال آن گوشت مرغ ارزان تحویل می‌داد که تاکنون هیچ پاسخی نداده‌اند.

این در حالی است که مسئولان اتحادیه سراسری مرغداران ماهانه نیاز ماهانه به ۵۰۰ هزار تن خوراک طیور دارند که تنها یک دهم آن تامین شده است. به گفته آنها روزانه ۱۵ هزار تن خوراک طیور باید به این صنعت تزریق شود.

______________________________

مرغ‌ها گرسنه می‌خوابند!/ فلاکت بیشتر حیوانات در اسارت بشر

فروش مرغ دولتی/ تصویری

مرغ‌های تخم گذار سر بریده می‌شوند/ بحران تخم مرغ در راه است

منطقی نیست جوجه‌ها با چنین قیمتی به چاه ریخته شوند!

تلف شدن مرغهای تخم گذار/ تصویری

واردات ۲۰ هزار تن گوشت مرغ/ کاریکاتور

مرغ‌های پیر سوسیس و کالباس می‌شوند

 

برچسب‌ها,

۱ Comment

  1. بهمن می‌گه:

    همه جا بخور بخوره، تو خوراک دام و طیور هم بخور بخوره؟!

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN