Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: پسر جوانی که وارد یکی از ایستگاه‌های مترو‌ی تهران شده و با رها کردن سگ، برای مسافران و کارکنان، ایجاد رعب و وحشت کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش مهر رسیدگی به این پرونده روز هفتم تیر هنگامی در دستور کار ماموران کلانتری ۱۱۸ ستارخان تهران قرار گرفت که نماینده حقوقی متروی تهران با حضور در مرکز پلیس علیه یک پسر جوان و سه عضو یک خانواده که با رها کردن سگ در ایستگاه مترو راه ورود و خروج مسافران و کارکنان آنجا را بسته و با تخریب شیشه‌های محل، برای مردم رعب و وحشت ایجاد کرده بودند، شکایت کرد.

در پی این شکایت با دستور بازپرس توفانی، رییس شعبه ۱۲ دادسرای ناحیه ۲ تهران ماموران کلانتری ۱۱۸ ستارخان تحقیقات گسترده‌ای را برای دستگیری مهاجمان آغاز کردند.

وحشت در ایستگاه متروی تهران

ابتدا ماموران با حضور در این ایستگاه مترو به تحقیق از کارکنان آنجا پرداختند و معلوم شد، چند روز پیش مرد جوانی پس از درگیری با ماموران حراست مستقر در مترو به آنها حمله کرده و قصد جانشان را داشته‌ است که در همین موقع دو جوان دیگر نیز در حالی که یکی از آنها یک قلاده سگ همراه داشته، وارد ایستگاه مترو شده و راه را بر کارکنان و مسافران بسته‌اند.

در ادامه مرد مهاجم با رها کردن سگ در محوطه ایستگاه باعث رعب و وحشت مسافران شده و سپس به سمت دختر جوانی حمله کرده که ماموران با وی درگیر شده و دختر مسافر را نجات داده‌اند.

در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت ماموران اطلاع یافتند متهمان فراری حوالی میدان آزادی تهران زندگی می‌کنند.

دستگیری چهار متهم

به این ترتیب، دو روز پیش ماموران مستقر در متروی تهران همراه ماموران کلانتری ۱۱۸ ستارخان با ورود به مخفیگاه متهمان، آنها را شامل پدر و دو فرزندش و یک مرد جوان دیگر، دستگیر کردند.

متهمان با انتقال به کلانتری ۱۱۸ ستارخان در بازجویی به تناقض گویی پرداختند. این در حالی بود که بازبینی دوربین‌های مداربسته در ایستگاه متروی تهران نشان می‌داد مرد میانسال و یک پسر جوان در حال رها کردن سگ در میان مسافران و کارکنان مترو بوده‌اند و یکی از دو جوان دیگر کشیک می‌داده و دیگری در حال تخریب شیشه واگن‌های قطار مترو بوده است.

متهمان در ادامه ادعا کردند، دیوانه‌اند و روز حادثه متوجه اعمال خشونت آمیز خود نبوده‌اند.

معاینات پزشکی قانونی نشان داد فقط مرد میانسال مشکل روحی و روانی داشته و سه جوان دیگر در سلامت کامل روانی‌ به سر می‌برند.

به این ترتیب با دستور قضایی مرد میانسال به یکی از بیمارستان‌های روانی تهران منتقل شد و سه جوان دیگر دوباره بازجویی شدند.

اعتراف جوان خشمگین

یکی از متهمان که علی نام داشت و با رها کردن سگ در ایستگاه مترو باعث ایجاد ناامنی و رعب و وحشت برای مردم شده بود، گفت: چند روز پیش از حادثه مقابل ایستگاه مترو منتظر برادرم بودم که یکی از کارکنان مترو به حضور طولانی من اعتراض کرد و بر سر همین موضوع با هم درگیر شدیم.

وی اضافه کرد: به همین دلیل درصدد انتقام‌ بودم تا این که تصمیم گرفتم با رها کردن سگ در ایستگاه مترو، برای مسافران ایجاد مزاحمت کنم. ابتدا یک سگ خیابانی را تحویل پدر دیوانه یکی از دوستانم دادم و با ادعای این که پسرانش در مترو دعوا می‌کنند، او را به سمت مترو فرستادم.

وی اضافه کرد: او با رها کردن سگ در ایستگاه مترو باعث وحشت کارکنان و مسافران شد و خودم نیز به مدت پنج دقیقه سگ را در سالن حرکت مسافران رها کرده و باعث وحشت مردم شدم.

وی گفت: ماموران حراست و پلیس مترو درصدد دستگیری من و مهار کردن سگ بودند که، دوستانم که دو برادر بودند به کمکم آمدند و مرا فراری دادند.

در پی اعتراف این متهم، یکی از همدستان وی نیز در بازجویی اعتراف کرد شیشه واگن مترو را شکسته و دیگری خود را بی‌گناه دانست.

بنا بر این گزارش، علی ـ متهم ردیف اول ـ به اتهام اخلال در نظم عمومی، ایجاد مزاحمت، سلب آسایش و تخریب اموال عمومی، تهدید و ارعاب مردم با رها کردن سگ در مترو همراه دو متهم دیگر از سوی بازپرس توفانی، رئیس شعبه ۱۲ دادسرای ناحیه دو تهران روانه زندان شدند.

تحقیقات تکمیلی از متهمان ادامه دارد. افرادی که از متهمان شکایت دارند، می‌توانند به دادسرا یا کلانتری ۱۱۸ ستارخان مراجعه کنند.

۷ Comments

 1. كيانا می‌گه:

  معلوم نیست سر اون سگ نگون بخت که بازیچه ی این روانی ها شده چه بلایی آوردن. از این روانی های زنجیری تو خیابان های تهران مثل زباله ریخته شده. آدم جرات نمی کنه حتی در معابر شلوغی شهر هم با خیال راحت راه بره.

 2. میلاد می‌گه:

  حالا این اصطلاح :رعب و وحشت”به کار نره نمیشه؟یعنی سگ انقدر وحشتناکه؟!
  دیگه دیده بان حقوق حیوانته!این کلمات تو این مملکت فقط جو بیخودی میده،اکثر مردم که مستعد…

  • ناشناس می‌گه:

   همینه که همه فکر می کنن حامی حیوانات یعنی یک آدم لوس احساساتی بی منطق!
   شما با سگ تیتش مامانی توی آپارتمانت مقایسه نکن میلاد جان
   یک سگایی هست بهشون میگن گارد یا نگهبان و می تونن آدم بکشن. تا حالا بجز پودل و تریر و این سگای تزیینی سگ دیگه دیدی؟ اسم دوبرمن به گوشت خورده؟ حمله سگ دیدی؟

   • میلاد می‌گه:

    من اصلا سگ ندارم،اما باهاشون کاملا اشنا هستم.
    کاری به گروه ها و نژاد ها ندارم،فکر هم نکردم منظور تریره.به طور کلی میگم دوست عزیز.
    مردم ما عادت دارند عموما از این اصطلاحات در مورد حیوانات استفاده کنند.حتی گربه ها… .
    خود واژه ها با بار ها معنایی متفاوت،میتونن به خبر جهت بدند.

 3. نگین می‌گه:

  ترسناک ترین موجود روی زمین = انسان
  و من در عجبم که چرا انسان به اون ترسناکی از موجودات دیگه رعب و و حشت !!! دارد !!!

 4. پاک سرشت می‌گه:

  بزرگی و پیشرفت اخلاقی یک ملت را می توان با رفتار آنها با حیوانات سنجید. (گاندی) متسفم که در ایران بدنیا آمدم

Leave a Reply


© ۸۲۸۶ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN