Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: هر روز در اخبار شما انواع مشکلات را می‌خوانیم و انواع پیشرفت‌ها را مرور و پیگیری می‌کنیم و امیدواریم وضعیت کشور عزیزمان از روز قبل بیشتر و بهتر بهبود یابد ـ که انشاءالله می‌شود ـ اما به این دلخوشیم که مشکلات در تمام دنیا وجود داشته و مقطعی بوده و حل می‌شود و مهم این است که ما ملت متمدن و بزرگی هستیم با سابقه تاریخی طولانی.
پیشه تاریخی ما می‌گوید، ملتی هستیم صلح‌طلب و آزاده و پیشرو در حقوق بشر، اما تابناک عزیز شما را به مقدساتتان قسم می‌دهم، دیگر مشکلات فرهنگی ما را تیتر نزن. دیگر خبر کشتار الاغ‌ها و خرس‌های گناهکاری که گناهشان متولد شدن در این کشور متمدن است را نگو… .

وقتی خبر کشتن الاغ سمیرمی را با ضربات پتک خواندم، پیگیری و فیلم آن را دانلود کردم ـ که ‌ای کاش موفق به دانلود آن نمی‌شدم ـ انگار ضربات پتک به سرم می‌خورد. واقعا این حیوان زبان بسته چه بدی و جنایتی در حق ما انسان‌ها کرده که اینچنین وحشیانه از او انتقام می‌گیریم یا توله خرس‌های سمیرمی که به سوگ مادرشان نشسته بودند، چه گناهی داشتند که آنچنان جنایتکارانه کشته می‌شوند؟!

عاجزانه تقاضا می‌کنم موضوع را پیگیری کنید تا قوانینی در حمایت از حیوانات که اسیر ما هستند، در مجلس تصویب شود و به شدت با خاطیان برخورد شود، چون این خبر‌ها و این اتفاقات با شرایط کنونی که دشمنان این مرز و بوم از هیچ موردی در برخورد و دشمنی به سادگی عبور نکرده و تبلیغات منفی را در رأس استراتژی خود قرار داده‌اند، تأثیر عمیقی در افکار عمومی جامعه جهانی و دیدگاه آنان به این ملت بزرگ دارد.

بدانیم که امروزه یک ملت به خاطر وجود یا فقدان فرهنگ انسانی و اجتماعی است که تحسین یا تحقیر می‌شوند.

منبع: تابناک/ رضا مارالی

برچسب‌ها, ,

۶ Comments

 1. سمیرم شده مرکز آزار حیوانات …

 2. رضا می‌گه:

  اوضاع خیلی خرابتر از اینه که با وضع قوانین بشه درستش کرد . باید بگیم خدایا این کشور رو از کره خاکی محو کن ، شاید با نبودن ما آن موجودات راحت تر زندگی کنند

  • شب می‌گه:

   چین رو هم بزارین تو فهرست کشورهایی که بهتره محو بشن!!!

  • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

   ذره ای مشکل برای این خاک پاک را هرگز نخواهیم خواست. راحتی موجودات را در همین ملک فراهم خواهیم کرد.

   • رضا می‌گه:

    با عرض پوزش باید بگم همین حرف ها ما رو بدبخت کرده و به اینجا رسونده : ” خاک پاک ” ” بهترین مردم دنیا ” و… میشه بگید در این خاک پاک چه ارزش های انسانی گرامی داشته میشه ؟ به اقلیت روشنفکر نگاه نکنید . میشه ارزشهای والای انسانی و فضائل اخلاقی اکثریت مردم عزیزمون رو بشمارید ؟ بحث حقوق حیوانات که در این مملکت تکلیفش روشنه ، ما تو بحث حقوق انسان ها موندیم . حداقل ما نباید با جملات کلیشه ای و دور از واقعیت خودمون رو گول بزنیم .

    • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

     دوست عزیز،
     در زمینه حقوق حیوانات شرایط کشور نسبت به سایر کشورها چندان هم عجیب نیست. نقض حقوق حیوانات در تمام کشورها رخ می دهد و آمار، درصد و نسبت آن در ایران در مقایسه با «کل» کشورها فاجعه بار محسوب نمی شود.
     ما حقوق حیوانات در ایران را فقط و فقط با دو یا سه کشور پیشرو مقایسه نمی کنیم و خاک پاک را با کج رفتاری های برخی افراد اشتباه نمی گیریم، صرفا در زمینه حقوق حیوانات فعالیت می کنیم و بدون شک وطنمان را دوست داریم.
     برقرار باشید

Leave a Reply


© ۲۵۴۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN