Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست گفت: با توجه به زادآوری گوزنهای زرد باغ وحش ارم در حال حاضر تعداد آنها بیش از ظرفینت قفس است و با شرایط استاندارد فاصله دارد.

علی اصغر محمدی فاضل در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: به غیر از گوزن زرد گونه های دیگری در باغ وحش ارم هستند که تعدادشان با فضایی که در اختیارشان قرار دارد متناسب نیست و با کمبود فضا در قفس ها مواجه هستند.

به گفته وی، امسال گوزنهای زرد باغ وحش ارم تعداد زیادی زادآوری  داشته اند و از این نظر کمبود فضا برای آنها بیش از پیش نمایان است.

فاضل اظهار داشت: خرس از گونه هایی است که تمایل دارد در فصل زمستان در مکان ای غار مانند زمستان گذرانی کند بنابراین بایستی به جای قفس و فنس کشی با ایجاد کانال  شرایط مشابه غار مانند آنچه که در پارک پردیسان وجود دارد  برای خرس های باغ وحش ارم ایجاد شود تا هم این جانور احساس آرامش کند و هم بازدید کنندگان با دیدن شرایط نزدیک به طبیعت بیشتر لذت ببرند.

معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست تصریح کرد: طی مذاکراه  با مسئولان باغ وحش ارم مقرر شد گونه هایی که تعدادشان با فضای نگهداری آنها متناسب نیست یا قفسشان گسترش یابد و یا نسبت به انتقال و یا معاوضه گونه ها با دیگر باغ وحش های کشور اقدام شود.

وی افزود: به طور کلی باغ وحش ارم از نظر روش تغذیه مشکل خاصی ندارد اما توافقاتی در خصوص بهبود مدیریت سرد خانه های زیر صفرو همچنین بهبود شرایط انتقال مواد غذایی به محل استفاده حیوانات انجام شده است.

۱ Comment

  1. […] خبر : http://arw.ir/?p=34069 نوشته شده در حمایت از حقوق حیوانات توسط admin. افزودن […]

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN