Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مدیر کل محیط زیست فارس گفت: در بررسی‌های انجام شده، تعداد ۲۶۰ لانه فلامینگو در اطراف دریاچه مهارلو مشاهده شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، حسین‌علی ابراهیمی‌کارنامی با بیان این مطلب افزود: این اقدام در راستای بررسی میدانی جوجه‌آوری فلامینگوها در کشور انجام شده است.

وی با بیان این‌که در این بررسی میدانی، این موضوع در دریاچه‌ها و تالاب‌های کمجان، طشک، درودزن و مهارلو در استان فارس نیز بررسی شده است، گفت: خوشبختانه کلونی جوجه‌آوری فلامینگو مشتمل بر ۲۶۰ لانه در تالاب مهارلو یافت شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: یکی از زیست‌گاه‌های مهم و ارزشمند استان فارس، تالاب مهالو است که فلامینگوها آن را برای زمستان‌گذرانی و جوجه‌آوری انتخاب می‌کنند.

وی با بیان این‌که در گذشته دو تالاب ارومیه و بختگان به‌عنوان زیستگاه اصلی جوجه‌آوری گونه فلامینگوی بزرگ در ایران بوده است، عنوان کرد: در پی خشک شدن این دو تالاب، مدتی این گونه فلامینگو در ایران جوجه‌آوری نداشته و اکنون اولین گزارش جوجه‌آوری در فارس بسیار موثق اعلام شده است.

ابراهیمی‌کارنامی تصریح کرد: وجود این کلونی‌‌های جوجه‌آوری در مهارلو نشان‌دهنده امنیت زیستگاه یاد شده و ثمربخشی تلاش‌های محیط‌بانان در تامین این امنیت است.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین اقدام حفاظتی برای حفاظت از این گونه ارزشمند، ارتقای سطح حفاظتی منطقه و تهیه و اجرای طرح مدیریت تالاب با رویکرد اکوسیستمی و مدیریت فعالیت‌های انسانی در محدوده این تالاب است.

ابراهیمی‌کارنامی گفت: انتظار داریم مردم و دستگاه‌هایی که فعالیت‌ آنان با اکوسیستم‌ تالاب مهارلو مرتبط است، تداوم حیات این زیستگاه را به‌عنوان یک اصل مهم مد نظر قرار دهند تا شاهد احیای کامل این تالاب در آینده‌ای نزدیک باشیم.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN