Subscribe: RSS Twitter

زاینده رود

دیده بان حقوق حیوانات: رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای شهر اصفهان با انتقاد از تداوم مشکل کم آبی هشدار داد: عدم پیگیری این مشکل، سال‌های سال کلانشهر اصفهان و رودخانه زاینده رود را با مشکل بی‌آبی روبرو خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، مصطفی بهبهانی یکی از چالش‌های اساسی کلان شهر اصفهان را کم آبی دانست و خاطرنشان کرد: علیرغم تلاش‌ها و اقداماتی که در سال‌های اخیر صورت گرفته متاسفانه هنوز مشکل کم آبی اصفهان مرتفع نشده است.

وی با اشاره به برداشت زود‌تر از موعد آبی که قرار بود با احداث تونل سوم استحصال شود، گفت: بخشی از این آب برای توسعه صنایع از جمله پالایشگاه اصفهان، شرکت ذوب آهن و مجتمع فولاد مبارکه مورد استفاده قرار گرفته است.

بهبهانی درباره طرح تونل سوم کوهرنگ توضیح داد: آبرسانی به بعضی شهر‌ها و تامین آب طرح‌های توسعه صنایع، از جمله اهداف اجرای طرح تونل سوم کوهرنگ بوده که متاسفانه سال هاست از زمانبندی این تونل گذشته ولی هیچ اتفاقی در آن صورت نگرفته است.

رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان مصرف آب در این کارخانه‌ها را اجتناب ناپذیر دانست و ادامه داد: متاسفانه صنایع موجود در اصفهان هیچ هزینه‌ای برای عوارض توسعه به شهر اصفهان و خسارات ناشی از آن و همچنین توسعه منابع آبی جدید و استحصال آب پرداخت نمی‌کنند و علاوه بر ایجاد مشکلات زیست محیطی، فشاری مضاعف را در خصوص آب به کلانشهر اصفهان تحمیل کرده‌اند.

بهبهانی هزینه نگهداری فضای سبز و درختان مجاور پالایشگاه در سال‌های گذشته را ده‌ها میلیون تومان برشمرد و تصریح کرد: این روند نشان دهنده مظلومیت مردم اصفهان بوده و واقعا در این چند سال به اصفهان ظلم شده است و مدیریت شهری باید پیگیری‌ها لازم را به عمل آورد تا بیش از این به مردم این شهر ظلم نشود.

____________________

درخواست کمک در اصفهان/ ماهی های زاینده رود در حال مرگ

 

Leave a Reply


© ۱۳۹۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN