Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات:رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه گرجستان دارای بیش از ۱۳ هزار گونه گیاهی است، به غنی بودن گونه های حیوانی ایران اشاره کرد و افزود: دو کشور برای تبادل گونه های گیاهی و حیوانی توافق کردند.

محمد جواد  محمدی زاده درگفتگو با خبرنگار مهراز گسترش همکاری های زیست محیطی ایران و گرجستان خبر داد وافزود:  بر اساس توافقنامه ای که روسای محیط زیست دو کشور امضا کردند، جمهوری اسلامی ایران در گرجستان موزه محیط طبیعی ایجاد می کند.

وی حفاظت از زیست بومهای بکر و حساس و تالابها، حمایت از گونه های در معرض انقراض و مدیریت ضایعات خطرناک و توسعه تصفیه خانه های صنعتی را از دیگر مفاد توافقنامه دو کشور دانست.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: همچنین در این توافقنامه مقرر شد طرف گرجستان از خدمات آموزشی دانشگاه محیط زیست جمهوری اسلامی ایران بهره مند شود .

وی که در کنفرانس آموزش محیط زیست در کشور گرجستان شرکت کرده بود، گفت : در این کنفرانس که بیش از ۱۰۵ کشور شرکت کرده بودند بر لزوم تشکیل صندوق مشترک یونپ و یونسکو برای حمایت از توسعه آموزش محیط زیست تاکید شد.

محمدی زاده افزود: در این اجلاس هشت پیشنهاد زیست محیطی جمهوری اسلامی ایران پذیرفته شده و در بیانیه پایانی مقرر شد، برای حمایت از آموزشهای زیست محیطی یونپ و یونسکو، صندوق مشترکی تشکیل شود .

وی گفت: حمایت مالی از فارغ التحصیلان محیط زیست و اعطای بورسیه به آنان برای ادامه تحصیل در مقاطع عالی تر از دیگر مواردی بود که در اجلاس به تصویب رسید.

۱ Comment

  1. […] خبر : http://arw.ir/?p=35498 نوشته شده در حمایت از حقوق حیوانات توسط admin. افزودن […]

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN