Subscribe: RSS Twitter

رهاسازی+سارگپه+قزوین+الموت

دیده بان حقوق حیوانات: دو عدد پرنده شکاری سارگپه در ارتفاعات منطقه شکار و تیراندازی ممنوع الموت غربی رها سازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، علی آقا فرهادی گفت: این دو پرنده  که به دلیل آسیب دیدگی در طبیعت توسط علاقمندان به محیط زیست به اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین تحویل داده شده بود که پس از انجام عملیات احیا و درمان آماده رها سازی شدند..
 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین تصریح کرد: خوشبختانه پرندگان یاد شده بعد از چند ماه اسارت پرواز با شکوهی در زیستگاه اصلی شان (منطققه کوهستانی) به نمایش گذاشتند.
فرهادی از تمامی علاقمندان به محیط زیست و طبیعت درخواست کرد در صورت مشاهده وحوش و پرندگانی که در طبیعت آسیب دیده اند مراتب را در اسرع وقت به اداره کل یا ادارات و واحدهای تابعه محیط زیست استان اطلاع دهند تا نسبت به درمان و احیای این گونه ها اقدام لازم صورت گیرد.
گفتنی است سارگپه ها از راسته شاهین سانان و تیره قوشیان می باشند که تاثیر زیادی در کنترل جوندگان در مزارع و باغات کشاورزی دارند که متاسفانه در سال های اخیر افزایش دکل ها و سیم های برق  صدمات زیادی به این پرنده که در حال پرواز و تعقیب طعمه بوده، زده است به طوریکه سالانه شاهد تعداد زیادی از پرندگان این تیره که دچار شکستگی بال و پا شده اند می باشیم.

۱ Comment

  1. […] خبر : http://arw.ir/?p=36156 نوشته شده در حمایت از حقوق حیوانات توسط admin. افزودن […]

Leave a Reply


© ۹۱۹۵ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN