Subscribe: RSS Twitter

واگذاری گربه

دیده بان حقوق حیوانات: اظهارات عجیب و غیر مسئولانه دامپزشکی که با گذاشتن عکس یک توله گربه در صفحه فیسبوک خود از دوستداران حیوانات دعوت کرده بود با قبول سرپرستی این حیوان مانع از کشتن آن شوند موجی از خشم و انزجار دوستداران حیوانات را به همراه داشته است.

ا. م. دامپزشک یکی از کلینیک های خصوصی در تهران، زیر عکس این توله گربه نوشته:

“این آقا پسر کوچولوی زیبا (۳ ماهه) بیشتر از یک ماه است که در کلینیک مانده و زمان طلایی برای این کوچولو داره تمام میشه از افرادی که تصمیم نگهداری از گربه به عنوان حیوان خانگی دارند تقاضا دارم سریعتر تصمیم گرفته و این کوچولو را انتخاب کنند تا قبل از اینکه زمان خود را از دست بدهد.”

ظاهراً «زمان طلایی» عبارتی آشنا برای کسانی است که این دامپزشک را می شناسند زیرا که در ذیل این عکس برخی از افراد توضیح داده اند که «زمان طلایی» همان زمان نگهداری حیوان در آن کلینیک است و این دامپزشک پس از تمام شدن زمان طلایی حیوانات را با آمپول بیهوشی می کشد!

یکی از کاربران فیسبوک در اعتراض به این عمل در زیر عکس نوشته:
” الهی دست کسی که این حیوان زیبا را میخواد بخوابونه […]… بابا چیکارش دارید… ولش کنید بره توی خیابان. مگه توی خیابانهای تهران گربه کمه!!! تازه خیلیهاشون هم خیلی تپل مپل و خوبند…. آدم خوب هم همه جا هست. به شما چه که خانه نداره…”

و یا کاربر دیگری نوشته:
” به این دکتر م. بگید این کار قتل محسوب می‌شه. گربه‌ی سالم رو برای چی باید بکشن؟ چرا همه از لفظ خوابوندن استفاده می‌کنید؟ بگذارید کلمه‌ی واقعی «قتل» رو استفاده کنیم. این‌همه گربه در خیابون دارن زندگی می‌کنن و این یه کوچولو باید کشته بشه چرا؟ این آقای دکتر رسمن […]”

و یا کاربر دیگری با اشاره به مورد مشابهی نوشته:
” دکتر جان شما مطمئنی […] نداری؟ یکی از بچه ها نوشته خرگوشی که قابل درمان بوده رو گفتی باید بمیره. کلا انگار علاقه نهفته و […] به قتل داری اما اسم خوابوندن روش می ذاری! دکتر جون می دونی اصلا خوابوندن رو برای کدوم حیوونا به کار می برن؟ لعنت به اون دانشگاهی که به تو مدرک داد تو رو انداخت به جون این زبون بسته ها”

همچنین کاربر دیگری با اشاره به حق حیات برای همه حیوانات نوشته:

“نکنه شما […] که به خودت اجازه میدی یک حیوون رو بکشی؟ اگه هم کسی پیدا نشد ولش کنین تو پارک، خدای اونم بزرگه و به زندگیش ادامه میده…خجالت بکشید”

این عکس و متن جنجالی به سرعت در صفحات فیسبوکی دوستداران حیوانات در حال انتشار است و هر کدام به شکلی اعتراض خود را به این رفتار اعلام می کنند.

از نکات قابل توجه این است که برخی از کاربران معتقد هستند باید نسبت به این حرکت اعتراض صورت گیرد و این دامپزشک نسبت به این رفتار غیر مسئولانه مواخذه شود ولی همه کاربران در پیدا کردن این مرجع سردرگم هستند و نمی دانند مرجع رسیدگی به این تخلفات کدام سازمان است.

رفتار غیر مسئولانه این دامپزشک در حالیست که در بخشی از سوگندنامه دامپزشکی آمده است: «من در انجام وظایف حرفه ای خود همواره به وجدان، شرف و اصول اخلاق علم دامپزشکی پایبند خواهم بود.»

به نظر می رسد با افزایش حیوانات خانگی و افزایش کلینیک های حیوانات خانگی، باید از سوی مراجع ذیربط تدابیر لازم برای نظارت بر صحت عملکرد آنها صورت گیرد تا خدای نکرده علم و اخلاق فدای منافع مادی نشود.

_______________________________

خشم حامیان حیوانات؛ معرفی گونه در خطر انقراض، برای تاکسیدرمی از سوی سایت یک دانشگاه

مواد انفجاری در بدن سگ؛ برادران کرزی به حیوانات هم رحم نمی کنند!

این بار ایران نیست!؛ شکنجه گران گربه تونسی هستند/ تصویر

دم زیبایی که دلیل مرگ است: کشتار وحشیانه حیوانات برای نمایش/ تصویری

درس عبرت شنیع یک دانشجو به گربه/ تصویر

آزار حیوانات در یک دانشگاه معتبر تهران/ فیلم و عکس

لزوم نظارت بر دانشکده های دامپزشکی/ تصاویر

لزوم نظارت بر دانشکده های دامپزشکی ۲/ تصویر

پیروزی تاریخی برای حیوانات آزمایشگاهی

نامه ای برای دامپزشکان: زمان تغییر فرا رسیده است!

بررسی نقادانه آزمایشات حیوانی

یک کشف علمی و تهدیدی برای کوسه ها/ کشف جدیدترین داروی آنتی‌بیوتیک در جگر کوسه!

کدم محصول آرایشی بهداشتی ناقض حقوق حیوانات است؟/ لیست محصولات

حیوانات آزمایشگاهی، قربانیان خاموش پیشرفت علم

 

۵۰ Comments

 1. لاله می‌گه:

  حیف تهران نیستم…حیف آدرس اون کلینیک رو نمیدونم.

  بابا به جای اعتراض پای مانیتور , زود برید این بچه گربه رو از اون کلینیک بیارید بیرون!
  اگه توانائی نگهداری این بچه گربه رو تو خونه ندارید حداقل میتونید ببرید تو یک پارک رهاش کنید.
  این که دیگه زحمت چندانی نداره .

 2. سپهر عزیز در این متن صراحتا اشاره به یوتانایز نشده شاید فرصت طلایی اشاره به فرصت ممکن برای واگذاری باشد آیا شما از قصد قطعی دامپزشک فوق الذکر مطلع هستید؟ یا واکنش فوق وابسته به برداشت شخصی حضرتعالیست؟

  • دریا می‌گه:

   نه آقای عزیز
   فرصت طلائی اصطلاحیه که برای یوتانایز بکار برده شده. صفحه ایشون یه سر بزنید ببینید چه خبره

   • بنده شخصا در نگاه کلی مخالف با دیدگاه اقای دکتر […] هستم ولی با توجه به شرایطی که دکتر در جوابیه خودشان بیان کردند ترجیح می دهم در این قضیه وارد نشوم هرچند به اعتقاد بنده یوتانایز تعریف و شرایط دارد و نباید از ان سلیقه ای استفاده کرد و همه موجودات حق حیات دارند و گرفتن جان انها درست نیست اما متاسفانه با شرایطی که شهرداری ها بوجود اورده اند (کشتار بی رحمانه حیوانات خیابانی) شاید مجبور به انتخاب بین بد و بدتر شویم

 3. رضا می‌گه:

  اسمش هست دکتر […]. چرا اسمش رو نمیگید؟

  • دریا می‌گه:

   امیدوارم که این پست پاک نشه چون این آقای دامپزشک دیگه خودش رسما اعلام کرده که داره چکار میکنه پس اعلام اسمش دیگه تهمت حساب نمیشه .اگه خیر سرش و به خیال خودش داره کار خیر میکنه پس بذارید همه بدونن!!
   […] […]

 4. رضا می‌گه:

  بعضی وقتها نمیدونم باید چی بگم . من […] ؟ این دامپزشکه […] ؟ جفتمون […] ؟ اون گربه […] ؟ آخه این وسط یه چیز جور در نمیاد . یه گربه سالم به دلیل پیدا نکردن خونه باید بمیره ؟ اونم توسط یه آدم تحصیلکرده ؟ ( و البته اشرف مخلوقات !! )

 5. شب می‌گه:

  راستش نمی خوام زود قضاوت کنم و این دامپزشک رو هم نمیشناسم ولی از قرار معلوم با همین شیوه تونسته خیلی زود یک نفر رو پیدا کنه که از ترس اینکه مبادا بخواد بکشدش، سرپرستی این گربه رو قبول کنه…
  شاید هموطنان ما رو خوب شناخته!!!
  که اگه بخواد مثل بسیاری از سایت های واگذاری حیوانات منتظر همت عالی شون باشه و قربون صدقه رفتن ها و دلسوزی های خشک و خالی شون!!! باید حالا حالاها صبر کنه!!!
  و یک کمی دوستان رو ترسونده و هولشون کرده!!!

  • امتیس می‌گه:

   خب شما که قضاوت خودتون رو کردین(هموطنان ما رو خوب شناخته!!!)از کجا می دونین مردم بدون این فریب های کثیف حاضر به سرپرستی حیوونی نمیشن؟جالبه بعد از اعتراض های زیاد یکی از دوستان این اقای دکتر اعلام کرده:این دقیقا چیزیه که کلینیک […][…]می خواست بشه…فلسفه ی این کار در کشورهای دیگه هم همینه . وقتی شرایط اتانازی مطرح باشه افراد میان و سرپرست حیوونا می شن . در حالیکه تا قبل از اون می ذارنشون تو خیابون با این توجیه که خوشحالند………متاسفم برای افرادی که مدعی حمایت از حیوانات هستن و اینطور با دروغ های کثیف از حیوانات معصوم به عنوان طعمه برای بازی دادن احساسات مردم سواستفاده می کنن…جناب شب که برای همه میای با اسم های ساختگی پیام میذاری خدمتتون عرض کنم با این حقه کثیف شاید در عرض چند ساعت برای این گربه زیا سرپرست پیدا شد ولی دیگه برای بار دوم این حقه جواب نمیده!!!

   • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

    ضمن تشکر از شما

    نظردهی با اسامی مختلف از طریق یک IP چک و در صورت رخ دادن تذکر داده میشود.

    چنین کاری صرفا یک بار در دو سال اخیر رخ داده است

    • امتیس می‌گه:

     ایشون برای خبر مربوط به اقای نیستانی هم با همین نام کامنت گذاشته بودن و بدون اطلاع از داستان جانبداری کرده بودن!منظور از اسم ساختگی هم این بود(اسم غیرواقعی نه اسم های مختلف)

     • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

      از پیگیری شما ممنونیم.
      استفاده از اسم مستعار، حق نظردهندگان است.
      آنچه اهمیت دارد نظر دوستان است که با اسم مستعار هم قابل نقد و پاسخگویی است.

    • لاله می‌گه:

     دیده بان محترم
     میشه خواهش کنم کامنتی که برای آمیتیس نوشتم رو لطفن عمومیش نکنید ؟
     دلیل اصلیش روحیه ضعیف انتقاد پذیریه که مردم جامعه ما (از جمله خودم) دارند.
     دیگه هم هرگز خودمو قاطی بحث میان دیگران نمیکنم . بار اول و آخرم بود.

     با سپاس .

    • شب می‌گه:

     دیده بان حقوق حیوانات گرامی
     بنده با نام یا نامهای دیگری نظر داده ام؟!
     چون تا اونجا که خودم می دونم – زیرا از قرار دوست عزیزمون امتیس بهتر از خود من در جریان دیدگاه های بنده برای “همه” هستند!!! – بیشتر از دو سال است که بجز در سایت شما و یکی دو تا تبریک در سایت یا وبلاگ دیگران، اصولا جایی نظری ندادم و ترجیح میدم وقتم را صرف کار مفیدتری برای حیوانات کنم تا اینکه از سر بیکاری با نام های ساختگی برای “همه” پیام بزارم!!!
     طفلک حیوانات که حتی دوستداران شان، با هم نمی توانند کنار بیایند چه رسد با حیوان ستیزان…
     پیروز و سرافراز باشید

   • لاله می‌گه:

    خانم آمیتیس
    سلام.
    البته دلیل مخالفت شما با شب به من ارتباطی نداره.
    اما اجازه میخوام همینو بگم اینکه ما با کسی مخالف باشیم هرگز دلیل نمیشه اینقدر راحت پیش داوری کنیم و بگیم میای با اسمای ساختگی پیام میذاری و اینجور قضاوت ها رو بهتره بذاریم بعهده دیده بان حقوق حیوانات.
    تهمت زدن به دیگران فکر نمیکنم زیاد کار قشنگی باشه .

    • امتیس می‌گه:

     خب ظاهرا از نقدتون پشیمون شده بودی می خواستین نظرتون پاک شه البته اگه ادم قبل از نظر دادن فکر کنه چنین مشکلی پیش نمیاد.این جناب شب بار اولشون نیست که چنین کاری رو می کنن یعنی هر جا حیوان ستیزی میاد و حرکتی میکنه ازش جانبداری می کنن بنابراین بنده بدون شناخت قضاوت نکردم کاملا از پستهاشون مشخصه که مثل اینکه از سایتهایی که به حقوق حیوانات پرداخته میشه مشکل دارن.فقط نمیدونم چه اصراریه که وقتشون رو برای خوندن مطالب چنین سایتهایی بذارن وقتی به قول فرمایش خودشون وقت باارزششون رو برای حیوانات تلف نمی کنن!

     ضمن اینکه در همون بحث هم دیده بان حقوق حیوانات به ایشون تذکر دادن!بنابراین شما هستین که بدون اطلاع از داستان به من تهمت زدین و همون طور که فرمودین بهتره آدم خودش رو قاطی بحثی که بهش ربطی نداره قاطی نکنه و به عهده گرداننده سایت بذاره!!!
     اتفاقا من روحیه انتقادپذیری بالایی دارم یا حداقل ظرفیتش خیلی بیشتر از خصلت پیشداوری و قضاوت شماست
     موفق باشین

    • امتیس می‌گه:

     خب ظاهرا از نقدتون پشیمون شده بودی می خواستین نظرتون پاک شه البته اگه ادم قبل از نظر دادن فکر کنه چنین مشکلی پیش نمیاد.این جناب شب بار اولشون نیست که چنین کاری رو می کنن یعنی هر جا حیوان ستیزی میاد و حرکتی میکنه ازش جانبداری می کنن بنابراین بنده بدون شناخت قضاوت نکردم کاملا از پستهاشون مشخصه که مثل اینکه از سایتهایی که به حقوق حیوانات پرداخته میشه مشکل دارن.فقط نمیدونم چه اصراریه که وقتشون رو برای خوندن مطالب چنین سایتهایی بذارن وقتی به قول فرمایش خودشون وقت باارزششون رو برای حیوانات تلف نمی کنن!

     ضمن اینکه در همون بحث هم دیده بان حقوق حیوانات به ایشون تذکر دادن!بنابراین شما هستین که بدون اطلاع از داستان به من تهمت زدین و همون طور که فرمودین بهتره آدم خودش رو قاطی بحثی که بهش ربطی نداره قاطی نکنه و به عهده گرداننده سایت بذاره!!!
     اتفاقا من روحیه انتقادپذیری بالایی دارم یا حداقل ظرفیتش خیلی بیشتر از خصلت پیشداوری و قضاوت شماست
     موفق باشین

     • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

      سروران گرانقدر، دوستان عزیز،
      هیچ یک از شناسه های مورد اشاره تا کنون با شناسه دوم اقدام به نظر دهی نکرده اند. ضمن احترام به حق استفاده از شناسه مستعار، استدعا داریم از شخصی کردن مباحث و صرف وقت برای اموری که به سود حیوانات نیست خودداری فرمایید.
      واضح است که حتی در چنین حالتی طبق نظر دست اندرکاران دیده بان، حذف، تذکر، قطع یا محدود کردن آی پی خاص از درج نظر، به منزله تحدید و تهدید آزادی بیان خواهد بود.

     • فرشته جعفری می‌گه:

      دقیقا همین که فرمودید : ” صرف وقت برای اموری که به سود حیوانات نیست” …

     • لاله می‌گه:

      نه از نقدم پشیمون نیستم… فقط حوصله بحث و جدل ندارم برای همین از دیده بان محترم خواهش کردم منتشرش نکنه.
      از نوع صحبت کردنتون هم مشخصه که چه اندازه روحیه انتقاد پذیری دارید!!!!

 6. متاسفانه برخی از دامپزشکان محترم به چشم اسکناس به حیوانات نگاه می کنند. خیلی جالبه که در هفته گذشته دامپزشکی در روزنامه همشهری اون مطالب رو بر علیه حیوانات گفته بود و این هم از رفتار این دامپزشک …..!!!

 7. بابا به خدا اینجوری نیست یه سر به اون کلینیک بزنید من بارها اونجا بودم و شاهد این بودم که تو اون کلینیک بدترین گربه که حتی کمترین امید به زندگیشه چجوری تحت درمان قرار میگیره چند روز پیش یه خانم یه گربه تصادفی آورده بود کلینیک منم گربمو برده بودم خودم شاهد بودم که گربه فلج بود و له شده بود دکتر معماریان فرستاد عکس گرفتن و با یک درصد امید به برگشتش تمام تلاششو کرد.برید و ببینید چه خبره اونجا و وقتی کلینیک باز میشه چه ولوشویه و حیونای خیابونی اونجارو به چه گندی میکشن و من میبینم که همه چه جوری اونجارو تمیز میکنن.اونجا حیونای خیابونی با عزیزترین حیونای خود دکتر که دوتا سگ و یه گربه هستش که سالها پیش دکترن همه با هم از بهترین غذا و کنا هم نگهداری میشن و گربه ها خیلی از بسته بندی های محصولای اونجا رو باز و خراب میکنن که هیچ کس حاضر به خریدن اونا نمیشه.من مدتهاست که میرم اونجا و دکتر رو هم سالهاست که میشناسم هزینه ای که برای حیونای خیابونی میکنه و بدون دستمزد و ویزیت درمان میکنه و اطلاع رسانی برای درست نگهداشتن حیونا و برگردوندن حیونای حیات وحش به طبیعت که خیلی وقتها برای رها سازیشون از من هم کمک میگیرن والا من ندیدم کس دیگه ای این کارو بکنه این انصاف نیست که اینجوری قضاوت کنیم.والا اون گربه اگر ۱۰ سال دیگه هم اونجا بود کسی نمیکشتش اون مطلب برای این بود که روش جهانی برخورد با این حیونارو اطلاع رسانی کنن.وگرنه امکان نداره که کسی اون زبون بسته رو بکشه.اینها توضیح در مورد کم کردن درد و رنج حیونا هستش و من قسم میخورم دکتر هیچ وقت چنین کاری رو نکرده و نمیکنه.نمیدونم در مورد حرفهای من چه برداشتی میشه و نمیخواستم دخالتی هم بکنم.اما خواستم چیزایی که خودم اونجا میبینم رو بهتون بگم تا قضاوت نادرست نکنید.کمی تحقیق لازمه.برین و خودتون تماشا کنین هیچ کس تو اون کلینیک شما رو بیرون نمیندازه برین و ساعتها اونجا بشینید و خودتون ببینید.بحث فقط در مورد حیونای خیابونی نیست دکتر بهترین اطلاعات رو در مورد حیات وحش داره و درست ترین روش رو برای نگداری از اونها بلده.همتون از وضعیت قبلی باغ وحش با خبر بودین.حالا برین و یه سر به اونجا بزنید و تعقیراتی که انجام شده رو ببینید و تازه اول کاره کلی اونجا بهتر شده و بهترین رژیم غذایی رو دارن برای حیونا انجام میدن و درمانهای کامل و درستی که همه رو دکتر […] انجام داده و خیلی از قبل بهتر شده و داره بهترم میشه با توجه به هزینه ها و کمترین امکانات

  • دوست عزیز شما چرا کاسه داغتر از آش شده اید؟! جهت اطلاع حضرتعالی توجه شما را به بخشی از نوشته آقای دکتر م در این خصوص جلب می کنم:

   “طرحی مدت ها پیش از سازمان جهانی حمایت از حیوانات و دوستان عزیزی در ایران ارائه شده بود که ایران نیز دست از کشتار بدون قانون و افزایش درد این بی گناهان بردارد و از دنیا در این راهکار پیروی کند که همواره مورد مخالفت قرار گرفته بود (دلایل مخالفت هم که نیاز به بازگو کردن ندارد: ن ج اس ت، فرهنگ تاریخی و حیوان دوستی تاریخی ملت ایران و در نهایت اهمیت حقوق و کاهش رنج حیوانات مخصوصا سگهای ولگرد برای… ). تنها راهکار عملی و جهانی که در تمامی دنیا انجام می شوددارای ۳ بخش است: ۱٫ زنده گیری به روش فیریکی یا شیمیایی ۲٫ انتقال به پناه گاه، عقیم سازی و تعیین زمان طلائی ۳٫ مرگ با ترحم بعد از اتمام زمان طلائی.
   لازم به ذکر است زمان طلایی بر اساس ظرفیت پناهگاه و برای دادن شانس یکسان به تمام حیوانات خیابانی برای رهایی از درد و رنج تعیین می گردد تا حیوان خیابانی دیگری نیز شانس پیدا کردن زندگی واقعی و یا رهایی از درد و رنج را داشته باشد.
   خوشبختانه شهرداری به تازگی با خرید ۱۵۰ تفنگ بیهوشی و اقدام به خرید داروهای بیهوشی مناسب این راهکار را قبول کرده (البته با تلاشهای پیگیر دوستان) و با دشواری فراوان قبول کرده است ۹۰ دامپزشک را برای تحویل تفنگ بیهوشی استخدام کند. بنده تنها به دلیل کمک به حیوانات و پیشرفت این روند درست و حذف اتفاق فاجعه بار قبلی به تمامی این ۹۰ نفر استفاده از تفنگ بیهوشی و داروهای اختصاصی را با کمال میل آموزش خواهم داد، با وجود درد شدیدی که در وجودم حس می کنم.
   با امید به بهبود روند حمایت از حیوانات در ایران حتی با فرهنگ و …. غیر قابل انکار ما.
   و در نهایت با امید روزی که قسمت مهمتری در حمایت حیوانات مورد توجه قرار گیرد که جز حیات وحش نابود شده ما نیست.”

   • شب می‌گه:

    دوستدار حیوانات عزیز
    در مورد این دامپزشک نمی خواهم زود قضاوت نمی کنم چون نه سخنان و نظر او را شنیدم و نه از واقعیت امر آگاهی کامل دارم و نه او را می شناسم.
    ولی می دانم که در ایالات متحده هر ۶,۵ ثانیه یک سگ یا گربه (۵ تا ١٠ میلیون در سال) در پناهگاه ها از طریق مرگ با ترحم کشته می شوند و دوره طلایی هم معمولا حدود ۶ روز است (به فیلم “دکتر مرگ” و ” پناهگاه” در پست دیده بان حقوق حیوانات توجه فرمایید) و به کوچک و بزرگ، سالم و بیمار هم رحم نمی کنند.
    http://arw.ir/?p=22968
    با حساب اینکه آنها با وجود امکانات بیشتر و بهتر، مانند بعضی از معدود و محدود پناهگاه های ایران، که تا آنجا که در توانشان است برای بهبود حیوانات می کوشند، عمل نمی کنند و سریع تر اقدام به کشتن از طریق مرگ با ترحم می کنند.
    در مورد اون سه بخشی که فرمودید ما هنوز تو بخش دومش موندیم!!!
    بهترین کاری که می توانیم برای حیوانات انجام بدهیم، کمک مالی به پناهگاه های ایران است تا بلکه بتوانند به تعداد بیشتری از حیوانات دردمند ایران کمک کنند

  • دریا می‌گه:

   @آقای شهرداری عزیز این عکس رو خود اون مثلا جناب دکتر گذاشتن توی صفحه فیسبوکشون گذاشتن مال یک بچه گربه سالم! هستش!!!
   این که روش ایشون میگن فقط برای مرگ آرام حیوانات بیماره اونم با شرایط خاص! بیشتر طرفداران این آقا شوکه شدن از حرفهای ایشون!

  • رضا می‌گه:

   جناب آقای شهرداری عزیز و سایر دوستان حامی این آقای دامپزشک
   بنده شناختی از این آقای دکتر ندارم و لذا نظری نمی دهم اما اگر بیشتر از شما سواد خواندن و نوشتن نداشته باشم لااقل کمتر از شما هم نیستم !!
   معنی جملات ضمیمه عکس گربه کاملا مشخص است و نیازی به مترجم و وکیل مدافع ندارد . اگر با دقت جملات را بخوانید میبینید که خود آقای دکتر دارند خودشان را توصیف میکنند آنوقت شما به چه دلیل از ایشان دفاع میکنید ؟

  • farideh می‌گه:

   اولا که شما آنجا مشتری نیستید بلکه دوست صمیمی آقای دکتر و در خیلی از کارها با ایشان شریک هستید و عکاس شخصی ١٠٠ هزار عکس تبلیغاتی ایشان هم هستید و باهم کار میکنید, البته حق دارید اینجا از همکار رییس و یا دوست صمیمی خودتون دفاع کنید , دومان ما هم قبول داریم اگر خانمی گربه تصادفی بیاره ایشون نهایت سعی را برای معالجه خواهند کرد چون صاحب گربه پرداخت میکنه وبا خواباندن پول کمتری میشه درآورد . از همه اینها گذشته ایشان در اساس تبلیغ خواباندن حیوانات خیابانی به بها نه بی درد کشتن آنها با تیتر : کشتن کشتن است چه با آمپول چه با چماق پس بهتره حیوان را بی درد کشت و زندگی نکبت بار راحت کرد این یکی از پروژهای ایشان است که گویا به شهرداری هم دادند ( البته همکاری با شهرداری را فقط شنیدم ) این اعتقاد ایشان است نه یک اتفاق که شما بخواهید بگید شوخی بوده, اینها که حیوانات اهلی و خیابانی هستند اگر شما میگوید ایشان متخصص وحش هستند و در باغ وحش ارم کار میکنند پس خدا به داد حیوانات وحش ما که رو به انقراض هستند برسه البته نه تنها حیوانات رو به انقراض کشور ما بلکه حیوانات رو به انقاض دنیا مثل ببر های بیچاره که یک ضرر و ضا یع جهانی بوند .

 8. میشل می‌گه:

  باز هم قضاوت های الکی و بدون منطق( لاله = حیف تهران نیستم…حیف آدرس اون کلینیک رو نمیدونم.) یا این (شب = راستش نمی خوام زود قضاوت کنم و این دامپزشک رو هم نمیشناسم ولی از قرار معلوم با همین شیوه تونسته خیلی زود یک نفر رو پیدا کنه که از ترس اینکه مبادا بخواد بکشدش، سرپرستی این گربه رو قبول کنه…
  شاید هموطنان ما رو خوب شناخته!!! یا این( محمد رضا مولایی = متاسفانه برخی از دامپزشکان محترم به چشم اسکناس به حیوانات نگاه می کنند. خیلی جالبه که در هفته گذشته دامپزشکی در روزنامه همشهری اون مطالب رو بر علیه حیوانات گفته بود و این هم از رفتار این دامپزشک …..!!! )
  خجالت بکشید. همیشه عادت کردید زود قضاوت کنید و فقط ادای یک حامی حیوانات رو در بیارید . دکتر […] که من می شناسم دکتری که جلوی چشم من و خانمم به گریه خیایانی که ما جهت درمان به مطبش برده بودیم نفس دهان به دهان داد که هر دوی ما مات و مبهوت ماندیم . وقتی هم گربه بدلیل شکستگی دنده و چند جای بدنش بعد از ۵ ساعت تلاش بی وقفه تمام کرد آقای دکتر چشماش پر از اشک شد.
  به نظر من یکی از دلسوز ترین دکتر ای حامی حیوانات هست . کافیست برید مطبش و از نزدیک کارش رو نگاه کنید . و از اونهائی که مرتب به مطبش میره سوال کنید . هم خودش و هم خانمش .
  از همین جا دست دکتر رو می بوسم و از بابت زود قضاوت کردن بعضی از دوستان از شما معذرت خواهی می کنم . دوستتان دارم .میشل مالزی

  • آویشن می‌گه:

   دوست گرامی..بسیاری از ما هم چنین تجربیاتی در برخورد با دامپزشک مذکور داشته ایم..با توجه به اینکه چنین برخوردهایی مربوط به گذشته است و نه زمان حال…و از آنجا که انسان موجودیست باحالات روحی و روانی بسایر پیچیده و فوق تغییر پذیر بهتر است یا توجه به موقعیت پیش آمده و اظهار نظر های به روز فرد برخورد شود..بسیاری گذشته نیکو و حالی بسیار اسف بار را برای خود رقم زده اند ..

   • cheghadr harfatoon khande dare….
    in kari ke in dr dare pishnahad mide ke anjam bede-zamane talayi-alan too canada ke khahare mane mige daran 20 sale anjam midan ,,,oonja ham hale ravanishoon avaz shode….
    mokenene man ba kari ke mikhad anjam bede movafegh nabasham ama dalil nemishe jav bedin inghadr o begin nravanie o karesho zire
    soal bebarin…har ki mitoone ye raveshi dashte bashe
    man dampezeshkam ,,ishoon ro ham mishnasam az anzare elmi kareshoon morede taeede hame dampezeshkast…mitoonid berid raje be ishoon az ostadaye daneshgah tehran ke azoon ja faregho tahsil shodan o oonja ham kar kardan tahghigh konid
    ۴ nafar oomadan jav dadan alaki baghie ham daran miran jelo!

    • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

     لطفا با حروف زیبای فارسی بنویسید

    • farideh می‌گه:

     مورد تایید کدام دامپزشکان ؟؟؟ دام پزشک بودن دلیلی بر حمایت از حقوق حیوانات کردن نیست در سراسر دنیا دامپزشک اینگونه فراوان است شما چنان صحبت میکنید انگار از شویتزر و یا گاندی فکت میاورید , شما فکر میکنید اگر بگید دام پزشکان دیگر کار ایشان تایید است نه خیر ایشان هم در لیست همان دامپزشکان قرار میگیره که به عنوان بشر دوپا حق نابود کردن هرآنچه که آفریده شده را به خود میدهند, بشری که پر از مشکلات روحی , روانی , جنسی , جسمی , فرهنگی , شخصیتی , اخلاقی وووو هست حالا چه ایرانی چه از مدرن ترین کشورهای دنیا بیمار و خائن به طبیعت همه جا و در همه رشته ها وجود دارد

  • رضا می‌گه:

   شما آخرین بار کی رفتی مطب ایشون عزیز دل؟

   بله همسرشون ، بسیار مهربان و حامی واقعی حیوانات بودند ( میگم بودن ، چون متارکه کردن!!!!!)

   حالا قضیه جا افتاد؟

   گذشته ها گذشته…….ببین الان چه خبره….

   میدونی حرف از در میان بودن میلیاردها تومان پوله؟ میدونی شهرداری چه طرحی رو چیده با کمک این دکتر؟

   میدونی به یه دکتر حیات وحش ایران بعد از سه سال دوندگی حتی یک اسلحه بیهوشی ندادن تا از اون برای نجات حیوانات زخمی حیات وحش استفاده کنه ولی به این آقا قول ۹۰ اسلحه بیهوشی رو برای اسیر کردن گربه ها دادن؟؟؟؟

   اگه مثل من توی صنف دامپزشکی بودی خیلی بیشار از اینها می دونستی!!!!

   • اقای رضا من هم در صنف دامپزشکی هستم و هردومون می دونیم که دولت تا به حال برای هییییییییییییییییچ دامپزشکی تره هم خورد نکرده….این بحث کنترل جمعیت سک های ولگرد الان ۵ ساله که داره روش تو کنگره ها بحث می شه و به شهرداری و سازمان نظام پروتکل ارایه می دند…کی گوش داده که الان به ایشون بخوان تفنگ بدن یا قرارداد مالی ببندند؟؟ میلیاردها پول کجا بود؟؟واقعا فکرت خنده داره…
    دکتر […] بد توضیح داده…ایشون فقط پیشنهادش رو داده ولی نه کسی قبول کرده طبق معمول نه اصلن کسی قراره پولی بده…

    من ایشون رو می شناسمو متاسفم که اصلا نتونسته منظورش رو درست منتقل کنه و اینطوری خودش خراب شده در حالیکه همه می دونند چقدر برای دامپزشکی زحمت کشیده و می دونم که اگر می خواست تا الان با این دولتی هایی که حیوون براشون هیچی نیست همکاری کنه الان به خیلی جاها رسیده بود..

  • farideh می‌گه:

   بابت این ۵ ساعت کار و تنفس دهان به دهان ایشون اشک در چشم از شما ویزیت گرفتند یا نه ؟؟؟
   فرهنگ دست بوسی و سر پایین آوردن و خود را بخاطر کم دانستن خوار و کوچک کردن, سوال نکردن , جرات انتقاد کردن نداشتن , هر که شد خر ما هم پلان, با دیدن تیتر خبر دار ایستادن , فرد پرستی , بت سازی , مجیزه گویی , خودشیرینی کردن هم متاسفانه در فرهنگ ما در کنار دیگر عادت های ماست ,,,,, دکتر هم الان شما را دوست داره

 9. دریا می‌گه:

  “کلینیک […][…]”

 10. رايا می‌گه:

  من اون دکترو می شناسم. حامی سرسخته حیواناته و حیوانات خیابانی را به رایگان یا هزینه اندک درمان می کنه. حتما” سوء تفاهمی پیش آمده.

  • دوستدار حیوانات می‌گه:

   با این حرفها نمی شود از واقعیت فرار کرد. این مطلب را که یکی از دوستان با اسم و نشان حقیقی در یکی از صفحات اینترنتی مربوط به همین مساله نوشته بخوانید تا متوجه شوید ایشان حتی برای کشتن حیوانات هم مبلغ ۵۰ هزار تومان دریافت می کنند. در اینجا اسم این افراد حذف شده ولی در صفحه اصلی موجود است و می توانید ببنید:

   “کمتر از یکماه پیش توسط دوست مهربانم ” سرکار خانم ….. ….. ” یار تمامی حیوانات بی پناه – مطلع شدم که یکی از حامیان نیاز به کمک جهت مداوای بچه گربه ای ۵ ماهه دارد که زعم ایشان گربه تصادف کرده و از آنجایی که هزینه درمان برای ایشان زیاد بوده – از من خواستند تا کمک کرده و به دامپزشکی معتبر که مجهز به دستگاه رادیولوژی نیز هستند ایشان را معرفی کنم ……. با دکتر […] تماس داشته و پس از انجام رادیوگراف جویای حال بچه گربه شدم که ایشان فرمودند – هیچگونه تصادفی در کار نبوده – از فاصله ای بسیار نزدیک دو عدد ساچمه ” کلاغ زن ” ( کالیبر ۵ ) یکی در نزدیکی قلب گربه بصورت عمودی ایستاده و دیگری در کنار ستون فقرات منفجر شده و پوکه گلوله سراسر ستون فقرات را پوشش داده که عدم حرکت گربه به دلیل همین نشستن پوکه هاست …… ایشان گربه را جهت مداوا به بیمارستان […] – دکتر […] ارجاع دادند – دکتر […] نیز استراحت مطلق ده روزه در کنار داروهایی را تجویز کردند که این دارو ها جهت خروج پوکه ها منجر به اسهال – استفراغ و عدم کنترل ادرار میشده ….. نیمه های شب توسط دوست دیگری متوجه شدم که گربه را به دلیل استفراغ شدید به نزد دکتر ا. م . برده اند و دکتر ا. م. دستور به ” خواباندن ” گربه داده اند …. هر چه به این دوست گفتم – اولا” : هنوز ۲۴ ساعت از دوره ده روزه نگذشته و دوما” : به گفته دو دامپزشک ( دکتر […] – دکتر […] ) داروهای داده شده به گربه – برای خروج پوکه ها – اسهال و استفراغ و ادرار فراوان را به همراه دارند – به گوش نرفت که نرفت و دستور خواباندن گربه – آنهم در قبال گرفتن ۵۰ هزار تومان – به دست دکتر ا. م . را بیشتر به مذاق دوستان خوش آمد . “

   • من دکتر ا. م رو می شناسم. صرف نظر از تصمیماتی که الان گرفتند ایشون دامپزشک حاذقیه..
    حدسم از کار ایشون اینه:

    دارو باعث عدم کنترل ادرار نشده … برخورد ساچمه مشکل نخاعی ایجاد کرده که با پیرفتش گربه خودش بی کنترل ادرار کرده..نشونشه این
    دامپزشک اول بی خودی دارو داده که استفراغ هم ایجاد کرده…
    اسیب نخاعی غیر قابل درمانه در این حدش و راه درمانیش راحت کردنه
    ایشون کار درستی کرده دامپزشک اول بیخود دارو تجویز کرده و لابد پول هم گرفته

  • رضا جلالی می‌گه:

   کاملا حق با شماست . ما هم که خریم و فارسی نمی فهمیم و لدا متوجه منظور این دکتر شرافتمند نشدیم . ما را ببخشید !!!

 11. شب می‌گه:

  با سلام و درود
  در مورد صحبت های خانم امتیس چند پاسخ داشتم اما به دلیل اینکه فرمودید دست از این جر و بحث های بیهوده که به سود حیوانات نیست برداریم، حذف یا پخش آن را بخودتان واگذار می کنم.
  اما تقاضا دارم اگر پخش می کنید یا کل پیام را پخش کنید یا هیچ.
  نیازی هم به تذکر نیست زیرا بهرحال چه پخش کنید و چه نکنید، این آخرین نظری است که در سایت شما می گذارم. متاسفانه فضای بخش دیدگاه ها بقدری پر از بغض و کینه شده که آدم دیگه دوست را از دشمن تشخیص نمی ده و هدف اصلی به فراموشی سپرده شده…
  بنابراین از این به بعد در هیچ پستی نظر نخواهم داد (هدیه ای نا قابل به خانم امتیس که از تعداد زیاد پیام های بنده شاکی هستند!) و بخش نظرات را در بست در اختیار دوستداران واقعی حیوانات از جمله ایشان می گذارم!!!
  این خانم اینقدر کم آورده که حرفهای مرا ١٨٠ درجه به نفع خود برمی گرداند!!! با چه هدف و منظوری؟!
  ایشان در مورد نظرم درباره آقای توکا نیستانی فرمودند که بدون آگاهی از داستان نظر دادم.
  آگاهی از داستان نمی خواست زیرا ایشان نظر خود را در فیسبوک شان بسیار واضح داده بودند که با وجود اینکه می دانند به بهای چه شکنجه و زحری جگر غاز تهیه می شود، بچگانه لج کردند و گفتند حالا که اینطوره از فردا سه نوبت غذای جگر چرب غاز می خورم!!!
  در جای دیگر بنده می گم:”ترجیح میدم وقتم را صرف کار مفیدتری برای حیوانات کنم تا اینکه از سر بیکاری با نام های ساختگی برای “همه” پیام بزارم”
  ایشان ترجمه می کنند:”به قول فرمایش خودشون وقت باارزششون رو برای حیوانات تلف نمی کنن!”
  همچنین فرمودند: ” جناب شب که برای “همه” میای با اسم های ساختگی پیام میذاری”
  باید بگم نمی دونستم نظر دادن در دیده بان حقوق حیوانات جیره بندی شده!
  اما خوشگلترین اش اینه:” جناب شب بار اولشون نیست که چنین کاری رو می کنن یعنی هر جا حیوان ستیزی میاد و حرکتی میکنه ازش جانبداری می کنن بنابراین بنده بدون شناخت قضاوت نکردم کاملا از پستهاشون مشخصه که مثل اینکه از سایتهایی که به حقوق حیوانات پرداخته میشه مشکل دارن.”
  قضاوت این را به خوانندگان نظراتم واگذار می کنم و نظر خانم امتیس پشیزی برام ارزش نداره!!!
  و بنظر بنده ایشان آتش بیار معرکه هستند و قابل اعتماد نیستند!
  بهرحال منظور بنده از زود قضاوت کردن در مورد این دامپزشک این است که برخی بدون شناخت و آگاهی از کارهای دیگران، با یک کار خوبشان از آنها بت می سازند و با یک حرکت اشتباه، سیل ناسزا و توهین را سرازیر می کنند و این در فرهنگ ما اسمش انتقاد و بحث سازنده است!!!
  و نکته دیگر اگر دوستداران حیوانات واقعا امکان نگهداری از حیوانی را دارند و در حد امکان خود، سرپرستی از آنها را بعهده می گیرند چرا باید نیازی به چنین گول زدن ها باشد؟
  ایراد به چه کسی است؟ این دوستداران حیواناتی که مدام برای حیوانات دل می سوزانند و از فقر فرهنگی و حیوان ستیزی سخن می گویند، وقتی نوبت عمل خودشان می شود می گویند:” می خوامش! ولی مادرم نمیزاره؟!” حیرانم که این دوستداران حیوانات که از دیگران توقع دارند و به دیگران هزار ایراد می گیرند، چگونه هنوز آموزش محبت به حیوانات را از خانواده خودشان شروع نکرده اند؟ و اصولا تا چه اندازه در آگاه سازی خانواده ی خود تلاش کرده اند؟
  ایشان خطاب به بنده فرموده اند: ” با این حقه کثیف شاید در عرض چند ساعت برای این گربه زیا سرپرست پیدا شد ولی دیگه برای بار دوم این حقه جواب نمیده!!!”
  حق با شماست بار دوم مانند روال همیشگی به دو تا جمله الهی بمیرم! و چه نازه! اکتفا خواهند کرد!!!
  اما براستی چه باعث شده که باید به کسانی که عاشق حیوانات هستند، حقه زد؟
  کاش نیازی به این حقه ها نبود…
  با پوزش بخاطر طولانی بودن پیام و با سپاس فراوان و آرزوی موفقیت و پیروزی برای تمامی حامیان حقوق حیوانات
  پیروز و سرافراز باشید

  • رضا جلالی می‌گه:

   شب عزیز
   همانطور که گفتم من این دکتر را نمی شناسم اما دفاع سرسختانه شما و برخی دوستان از این فرد خیلی جالبه !!
   میشه بگی برداشت شما از جملات دکتر چرا اینقدر با برداشت ما فرق داره ؟
   ما فارسی بلد نیستسم ؟ شما بلد نیستید ؟ هیچ کدوم بلد نیستیم ؟ هر دو تا بلد هستیم ؟
   باور بفرمایید معنی جملات آقای دکتر با دفاعیات شما هیچ سنخیتی ندارد

  • امتیس می‌گه:

   سپاس از توجهتون.خوشحالم که دیگه نظری نمیدین.به جای کپی پیست کردن چند خط از قوانین شلتر در امریکا و قیاس شرایط سایر گشورا اول یه موضوع رو دقیق بررسی کنین.در امریکا حیوون سالم و جوون رو دامپزشکا نمیرن از تو خیابون جمع کنن و تو کلینیکشون بکشن.بلکه این کار در بعضی از شلترها که قانونشون هم به طور واضح اعلام میکنن انجام میشه اونم برای حیوانات پیر و بیمار!!!!!!

   اگه شما شناختی ندارین از ایشون و نمی تونین قضاوتی بکنین خب همون طور هم که خودتون گفتین اصلا نیازی نبود نظری بدین.خب واجب که نیست ادم درباره چیزی که ازش اطلاع نداره نظر بده.کسی هم خرده نمیگیره.اما من ایشون رو خوب می شناسنم.شما به جای بحث با من ۵ دقیقه از وقت گرانبهاتون رو بذارین برین در فیس بوک ببینین جریان چیه اما چون عادت دارین بی خبر از هر جا بیاین نظر بدین همین میشه که نظرتون با نقد مواجه میشه!جهت اطلاع این اقا بعد از اینکه همه بهش اعتراض کردن برای پیدا کردن سرپرست برای این گربه متوسل به حقه کثیفی شده حرفشون رو عوض کردن و الان دیگه خیلی راحت میگن برای خوابوندن هر حیوون ۵۰ هزار تومن می گیرن….اینم قابل توجه اون دوست عزیزی که ساعت ها میره در کلینیک اقای […] میشینه و میاد اینجا تعریف میکنه این اقا غذاهای مارک دار به گربه های خیابونی میده.بله چرا که نه دو روز غذا به این گربه ها بدی بعد برای کشتن هر کدوم ۵۰ تومن کاسب شی.بده؟؟؟

 12. لاله می‌گه:

  برخوردهایی که آدم از بعضی افراد می بینه….گاهی این فکرو تو سر آدم میندازه که دیگه به فلان سایت یا فلان وب نرو….یا اگرم میری , در سکوت و خاموشی فقط بخون و برو….چیزی ننویس….این تجربه ای نیست که تنها در این وب بدست آورده باشم…از این تجربیات چه در دنیای مجازی چه در دنیای حقیقی زیاد دیدم…کوچکترین نقد محترمانه با پرخاش پاسخ داده میشه.

  مدت زیادی نبود که به این وب میومدم.
  جامعه که هیچ….در خانواده ای بزرگ شدم که از نظر عشق به حیوانات تنها بودم اما خوشحال بودم بالاخره جایی رو پیدا کرده بوم که میتونم دیدگاههای همفکرانم رو بخونم و بدونم در این دنیا تنها نیستم .اما الان به این نتیجه رسیدم که بهتره حضورمو کم رنگ کنم.
  هرچند بخاطر حیوانات که قربانی دنیای ترسناک ما انسنانها هستند , بخوام هم نمیتونم سکوتی ابدی کنم.
  بازم خبری بهم رسید ….پرسشی واسم پیش اومد … مطرح میکنم … اما فکر میکنم حضوری بینهایت کم رنگ داشته باشم از این بار خشونت کاسته بشه و این حداقل واسه خودم بهتره.

  پس فعلن بدرود.

 13. الهه شفیعی می‌گه:

  برای این سایت متاسفم… شما که آقای دکتر م را نمیشناسد خودتونو مزحکه دست خاص و عام کردید… من این دکتر را میشناسم و ایشون تا الان چندین حیوان خیابانی که من پیششون بردم را رایگان درمان کردند و تمامی تلاششون را کردن و الان این حیوانات دارن زندگی می کنن… خجالت بکشید آقایانی که مدیران این سایت هستید … برای همه حیوانات متاسفم که حامیانی مثل شما دارن… شماها که انسانیت بلد نیستید و با بی وجدانی هم نوع خودتونو متهم میکنید، تهمت میزنید، بدنام می کنید، چطور میخواهید از موجود دیگری که هم نوع خودتون نیست حمایت کنید… اصلا قدرت درک موجودی از نوع خودتونو ندارید چه برسه به غیر نوع خودتون… این مطلب را از ساییتون بردارید چون من به شخصه دیگه به هیچ کدوم از اخبار این سایت اعتماد ندارم…

 14. الهام ج می‌گه:

  شما هم احتمالا بعد از چند ماه به شناخت درستی از این آقای دکتر که همه کارهاش نمایشه می رسی. عجله نکن باباجان. هر کسی از راه می رسه همین فکرو می کنه ولی بعد از چند بار دیدن رفتارهای واقعی افراد پی می بره کی چیکاره است.
  من به شخصه برای دیده بان و کارهاش احترام زیادی قائلم چون به اصول مشخصی اعتقاد داره و برای این اصول تلاش می کنه اما برای کسی که تمام کارهاش برای پول در آوردنه اعتماد ندارم ندارم ندارم. بر خلاف شما من چند بار حیواناتی که بردم پیش این آقا به خاطر درمان نمایشی از دست دادم یا قطع عضو شدن.

 15. الهه شفیعی می‌گه:

  برای دیده بان حقوق حیوانات متاسفم… برای شما هم متاسفم… که نونسته و نشناخته فقط چرت و پرت مینوسید… حیوانات بیچاره حامیان بی وجدانی مثل شما دارن خانم الهام ج… مشکل اینجاست که ندونسته و تحقیق نکرده و نشناخته فقط بلدیم حرف بزنیم… چند بار شخص سرکارعالی ایشون را از نزدیک دیدن؟ شخص سرکار عالی چقدر به ایشون مراجعه کردید؟ شخص سرکارعالی لحظه ای توی سکوتتون فکر کنید که اگر این حرف شما تهمت باشه چه عواقبی برای خودتون داره…؟ شما از اصول دیگران حرف میزنید، اصول خودتون چیه؟ شما توی حرف زدنتون در مورد کسی که تابحال دیدن و نه میشناسیدش چه اصولی را دارید؟ خانم ج امثال شما کم نیستند فقط بدبختی مملکت ما اینه که انسانهای بی سواد و کم اطلاعی مثل شما میان و از حقوق حیوانات حمایت میکنن…
  کمی به خودتون بیاین…

  • الهام ج می‌گه:

   الهه جان
   حقوق حیوانات با دامپزشکی، با تبلیغ نگهداری از انواع مارها و سوسمارها، با تلاش برای گسترش نگهداری از شیر و ببر و انواع و اقسام حیوانات اگزاتیک، متفاوته. این دوست شما از نا آگاهی شما و امثال شما استفاده می کنه تا به عنوان ویزیتوزش براش تبلیغ کنین و برای ظلم هایی که به حیوانات می کنه بهش سود مالی برسونید در حالی که خودتون هم متوجه نیستید که چه می کنید. این دوستتون همدسته باغ وحش چی ها و سیرک چی هاست و احتمالا شما خبر ندارید، از کمک هاش به سیرک چی ها. خبر ندارین از واردات حیواناتی که به دست خود این آقا انجام میشه برای یک عمر اسارت.
   در جواب سوالتون من هم این آقا رو دیدم و هم براش کلی حیوون بردم که درمان کنه. ایشون همه کاری می کنه و ادعا می کنه دامپزشک حیات وحشه در حالی که هیچ مدرکی برای این کار ندراه حتی جراح هم نیست و اصلا متخصص نیست. یک دامپزشک عمومیه و مجاز به جراحی و کارای مشابه نیست. استاد قطع عضو حیواناته چون تخصص جراحی نداره!
   بدبختی مملکت ما انسانهای بی سوادی هستند که از فرط کم اطلاعی در مقتداشون ذوب میشن و حتی نمی دونن و نمی فهمن و احتمالا به سودشون نیست درک کنن که حقوق حیوانات با گرفتن و ناقص کردن دو تا گربه فرق داره.
   جوونای ما بهتره به جای فیس بوک بازی برن مطالعه کنن تا اینجوری آبروی خودشون رو نبرن.
   دیده بان عذرخواهی می کنم از پرحرفی

 16. زهره می‌گه:

  اگر این دامپزشک همان شخصی باشد که ما می شناسیم محال ممکن است که این کار را انجام دهند. احتمالا از سر شوخی چنین حرفی زده اند. مگر می شود حیوان سالم آنهم گربه را که در سراسر جهان مورد توجه خاص انسانهاست براحتی سر به نیست کرد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN