Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: هرساله از بیستم شهریورماه تاپایان آبان ماه که به نام فصل کواخی نام گرفته شده است متخلفین درمناطق ساحلی بخصوص دشت ها، تپه ها ماهورهای مناطق شهرستانهای جاسک، لنگه وپارسیان مبادرت به صید پرندگان (بومی ومهاجر ) می نمایند. این پرندگان درمعرض خطرانقراض بوده وهرساله درفصل پاییز به کشورما مهاجرت می کنند که متاسفانه همه توسط افراد سودجو درمناطق ذکرشده مورد تعرض قرارمی گیرند وبه شیوخ حاشیه خلیج فارس به فروش می رسانند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان درتاریخ ۲۶/۷/۱۳۹۱ درشهرستان پارسیان توسط نیروی انتظامی ازپاسگاه لاورچاهو این شهرستان ازیک دستگاه خودرو سمند (ال- ایکس) تعداد ۴۰ عدد هوبره و۱۰ عدد پرندگان شکاری درمعرض خطرازقبیل بحری، بالابان وشاهین کشف وضبط گردید. همچنین درسال جاری تاکنون ۴۱باب ازکوخه های متخلفین تخریب شده وتاکنون جمعا ۵۶ پرنده کشف وضبط گردیده است. لازم به ذکراست تاکنون ازاول فصل ۴نفرمتخلف دستگیرشده ودونفرنیز متواری شده اند.
ضرروزیان وارده تاکنون به محیط زیست بابت هرعدد هوبره۸۰۰۰۰۰۰ ریال ، بابت هر عدد دلیجه ۱۶۰۰۰۰۰۰ ریال وپرندگان شکاری ازنوع بحری، شاهین و … ۱۲۰۰۰۰۰۰۰ ریال می باشد که جمعا  ۱۶۱۶۰۰۰۰۰۰ ریال خسارت تاکنون به محیط زیست واردشده است.

۵ Comments

 1. قلیچه می‌گه:

  پرندگان بیچاره!اسیر هوا وهوس یک عده انسان که نه !ددان بی فرهنگ میشوند
  خدا رو شکر اینبار این گونه نشد خبر مسرت بخشی بود.
  درود

 2. آرمین می‌گه:

  سلام خسته نباشید به این محیط بانان عزیز و محترم که عاشقانه با تمامی خطراتی که هر روز و شب برایشان پیش میاید با جان و دل هنوز برای طبیعت کشورشان ایستاده اند و من به عنوان یک ایرانی دست این عزیزان را میبوسم و تشکر فراوان از این عزیزان را دارم با آرزوی موفقعیت برای این عزیزان

 3. آرمین می‌گه:

  سلام متشکرم

 4. سلام
  واقعا باید پاداش خوبی برای این عزیزان در نظر بگیرن و بالاترین جریمه برای کسانی که این کار رو انجام دادن .
  واقعا خسته نباشید به این محیط بانان

 5. سجاد بحرینی می‌گه:

  متاسفانه هر روز از این دست اتفاقات در مملکت ما می افتد و مسئولین هم فکر چاره نیستند.البته این خبر جای بسی خوشحالی دارد ولی باید ازقوانین سخت گیرانه تری استفاده کرد

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN