Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران: برخورد قطار مسافربری تهران – جلفا با گله گوسپندان منجر به مصدومیت چوپان و تلف شدن ۸ عدد گوسپند شد.


مدیرکل راه آهن آذربایجان‌شرقی گفت: بی‌اعتنایی به قانون ممنوعیت ورود به حریم راه آهن، منجر به حادثه شد.حسن موسوی در تشریح وقوع این حادثه گفت: بر اثر بی توجهی چوپان به قانون ممنوعیت ورود به محدوده ۱۷ متری، حریم راه آهن، و برخورد با قطار تهران_ جلفا، ۸ عدد گوسپند تلف شد.
وی با بیان اینکه این قطار در ساعت ۶:۳۰ صبح امروز _ ۶ آبان_ در ادامه مسیر خود از تهران به جلفا، از تبریز به سمت جلفا عازم شده بود، گفت: در جاده مرند راه روستای کندلج جنب پالایشگاه، بر اثر برخورد با گله گوسپندان متوقف شد.
وی با بیان اینکه ورود به حریم راه آهن ممنوع است و اگر هر کس وارد حریم شود، خود مقصر است، گفت: این عامل باعث شد که قطار مسافربری نیم ساعت دچار وقفه شود.

وی یادآور شد: طبق اختیارات قانونی، اداره کل راه آهن، بعلت توقف بی‌مورد قطار مسافربری و وقفه در برنامه‌های این شرکت، حق شکایت از فرد مزبور را دارد.موسوی با اشاره به مجروح شدن یک تن در جریان این حادثه گفت: اینکه این شخص بر اثر برخورد با قطار مصدوم شود، صحت ندارد و علت دقیق حادثه در دست بررسی است.
حبیب حسینقلی‌زاده – مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان‌شرقی- نیز با بیان اینکه چوپان در این حادثه آسیب دیده است به ایسنا گفت: این چوپان از ناحیه پا دچار ترومای جزئی شد که تکنیسین‌های اورژانس پس از انجام اقدامات اولیه وی را به بیمارستان مرند منتقل کردند.

حسینقلی‌زاده حال عمومی این چوپان را مساعد اعلام کرد.

۱ Comment

  1. خدا را شکر که چوپان حالش خوب است انشالله بزودی از بیمارستان مرخص شود و برای ایشان آرزوی بهبودی و سلامتی کامل رو دارم
    به نظر من مقصر حادثه این چوپان عزیز نیست که هم اموالش رو از دست داده و حالا باید منتظر جریمه شدن هم باشد
    همینجا از مسئولان محترم راه آهن تقاضا دارم از شکایت از این چوپان عزیز صرفنظر کرده و بیشتر بر آلام این عزیز نیفزایند
    بالاخره گوسفندها گاهی از کنترل خارج میشوند وبه هر سمتی که دلشان بخواهد فرار میکنند و احتمالا گوسفندان در یک لحظه رم کرده وباعث این حادثه شده اند و از دست این عزیز هم کاری ساخته نبوده
    در پایان برای تمام مسافران قطار هم آرزوی سلامتی دارم

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN