Subscribe: RSS Twitter
حمله پلنگ

تصویر تزیینی است.

دیده بان حقوق حیوانات: درگیری مرد کشاورز و دامداری که از اهالی روستای سرای محمدحسین بخش چشمه‎ساران شهرستان آزادشهر بود منجر به کشته شدن پیرمرد روستایی و یک قلاده پلنگ شد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان‎های گنبدکاووس، آزادشهر و رامیان در گفت‎وگو با خبرنگار فارس گفت: این حادثه جمعه شب گذشته در حالی که این مرد روستایی به نام غلامعلی مصطفی‎لو ۶۲ ساله قصد بازگرداندن گاوهای خود را از چراگاه‎های حاشیه روستا به سمت خانه داشت اتفاق افتاده و صدمات وارده از سوی پلنگ به ناحیه سر و صورت این کشاورز باعث کشته شدن وی شده، ضمن اینکه در نتیجه برخورد بیل و چاقوی این مرد روستایی با بدن پلنگ که با هدف دفاع از خود انجام داده، پلنگ هم از پا درآمده است.

غلامرضا کریمی خاطر نشان کرد: گروهی از بازرسان و کارشناسان اداره محیط زیست به منطقه اعزام شدند تا بررسی‎های لازم را انجام دهند و گزارشی موثق‎تر و جامع‎تر را در اختیار مقامات مربوطه و رسانه‎ها بگذارند.

این چندمین خبر از درگیری حیوانات وحشی مثل پلنگ، گرگ و حتی خرس با روستانشینان گلستانی حاشیه جنگل است که در یک سال گذشته اتفاق افتاده که برای نمونه می‌توان به دو مورد حمله حیوانات وحشی به دامداری‎های سنتی محله پسرک مینودشتی اشاره کرد که با شروع فصل سرما و نیاز این حیوانات به غذا اتفاق افتاد.

۲ Comments

  1. خبر ناراحت کنند ه ای بود ضمن تسلیت به خانواده این چوپان محترم برای خانواده اش صبر را آرزومندم
    کاش روستاییان این مناطق برای مواجهه با حیوانات وحشی آموزش و اطلاع رسانی میشدند

  2. متاسفم.اما وقتی انسان زیستگاه این جانداران رو از بین می برد. اونوقت که با شکار غذای این جانداران رو محدود می کرد باید به این روز هم فکر می کرد. باید بدونیم اینها همه نتیجه عملکرد خودمونه.از ماست که برماست

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN