Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی در یک گفتگوی خبری از نیاز خراسان شمالی به تکثیر گونه های متفاوت جانوری خبر داده و برای این تکثیر حیواناتی که مصرف خوراکی دارند را نام برده است! آبسالان در مورد دلیل این نیازمندی به تکثیر هیچ توضیحی نداده است.

به گزارش ایسنا مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: راه‌اندازی مراکز تکثیر حیوانات در استان نیازمند حمایت بخش خصوصی است.

حسین آبسالان افزود: با توجه به وجود اکوسیستم‌های متفاوت، این استان نیازمند ایجاد مراکز تکثیر گونه‌های متفاوت حیوانی و پرندگان متفاوت همچون کبک، تیهو، گوزن، قوچ و میش است.

وی با اشاره به این‌که تاکنون افرادی برای راه‌اندازی این مراکز تکثیر به این اداره کل مراجعه کرده‌اند، ادامه داد: عواملی همچون همکاری نکردن سایر سازمان‌ها موجب شده است تا این افراد پی گیری‌های لازم را انجام ندهند.

به گفته آبسالان، تاکنون دو مجوز برای راه‌اندازی مراکز تکثیر قوچ و میش در شهرستان گرمه اعطا شده است. راه‌اندازی این مراکز در توسعه اشتغال زایی و تامین فراورده‌های پروتئینی تاثیرگذار است.

وی در پاسخ به پرسش که آیا مرکز تکثیر یوزپلنگ در استان راه اندازی خواهد شد؟ اظهار کرد: با توجه به این‌که یک قلاده یوزپلنگ آسیایی نر در استان زندگی می کند، بازدیدهای متفاوتی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به منظور تکثیر در حال انجام است.

این مقام مسوول تاکید کرد: سرمایه گذاری‌های لازم برای تکثیر این گونه در استان انجام شده و امکانات لازم نیز برای اجرای این امر فراهم شده است.

Leave a Reply


© ۸۳۰۶ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN