Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: کتاب داستان مصور ویژه کودکان با عنوان « ماجراهای دانا و درنا ۱» به سفارش واحد آموزش و ترویج اداره کل دامپزشکی استان اصفهان منتشر شد.

به گزارش انجمن وت، این کتاب برای دانش آموزان دوره دبستان یا گروه  سنی «ب ، ج» بر اساس داستانی نوشته دکتر سیدرضا موسوی و نگارگری مریم مسائلی منتشر شده است.

داستان این کتاب از  زبان دانا روایت می شود که در تعطیلات تابستان به همراه خواهرش درنا نزد عموی خویش به نام «عمو مجید» در اصفهان می‌روند که یک دامپزشک است و در اداره کل دامپزشکی کار می‌کند. عمو مجید که دامپزشک موفق، خوش سیما و خوش بیانی است، دانا و درنا را برای آشنایی با حرفه دامپزشکی به بازدید از اداره دامپزشکی می‌برد و از نزدیک آنها را با وظایف یک دامپزشک در زمینه بهداشت مواد غذایی، کنترل و درمان بیماری‌های حیوانات، واکسیناسیون دام و طیور، آشنا می‌کند.

عمو مجید، برای آشنایی بیشتر دانا و درنا آنها را با خود به فروشگاه  مرغ و ماهی، گوشت فروشی، درمانگاه دامپزشکی، مرغداری، گاوداری، گوسفنداری، اسب‌داری، استخر پرورش ماهی، کارخانه خوراک آبزیان، و زنبورداری می‌برد و اهمیت کار دامپزشک را در هر یک از این واحدها برای دانا و درنا به زبان ساده توضیح می‌دهد.

ماجراهای دانا و درنا تاکنون با استقبال خوب کودکان روبرو شده و به عنوان گامی موفق در آموزش‌های بنیادین در گروه سنی دبستان به شمار می‌رود.

این کتاب در شمارگان ۵۰۰۰ نسخه به سفارش واحد آموزش و ترویج اداره کل دامپزشکی استان اصفهان توسط انتشارات پارس ایلیا در  ۲۴ صفحه مصور رنگی منتشر شده است.

منبع: انجمن وت/ دکتر علی حیدری

۱ Comment

  1. ehsan می‌گه:

    انشالله که اینگونه کتابها دنباله دار باشد
    http://www.khabarpolymer.ir

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN