Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران: در پی حمله تعداد زیادی مار به دانشگاهی در شهر گوآنگژو در جنوب کشور چین، موجی از وحشت دانشجویان دانشگاه را فرا گرفت.

به گزارش ایسنا، متخصصان مهار حیوانات وحشی هفته گذشته حدود ۴۰ عدد مار زنده را در جاده منتهی به دانشگاه شهر گوانگژو مهار کردند، ضمن اینکه جسد ۶۰ عدد مار دیگر نیز که بر اثر تصادف با ماشین‌ها کشته شده بودند، در اطراف این دانشگاه یافت شد.

Animal-Rights-Watch--ARW-1-1101
سنیا ویبو، یکی از دانشجویان این دانشگاه در صفحه توئیتر شخصی خود نوشته است در مسیر کتابخانه دانشگاه یک مار ۵۰ سانتی متری سبز رنگ را مشاهده کرده است که کف جاده دراز کشیده بود.بنا به گزارش شبکه خبری سی ان ان، یکی دیگر از دانشجویان پس از دیدن حدود ۶۰ عدد مار در اطراف خودروها و داخل چمنزارها، به دوستان خود هشدار داده تا مراقب باشند.

یکی از مقامات دانشگاه یات – سن نیز در تماس با شبکه خبری سی ان ان ضمن تایید خبر هجوم مارها در این دانشگاه، از بیان جزئیات بیشتر در این زمینه خودداری کرد.ژانگ لیانگ، یکی از مسوولان انستیتوی گونه‌های جانوری در معرض خطر جنوب چین عنوان کرد: مارهای یافت شده از گونه کمر صاف از انواع رایج و غیر سمی در منطقه هستند. وی خطاب به مردم و دانشجویان گفت: این مارها بسیار منزوی و بی‌خطر هستند و به مردم آسیبی نمی‌رسانند. او از مردم خواست در صورت مشاهده، با اداره حمایت از حیوانات شهر تماس گرفته و از هر گونه اقدام خودسرانه پرهیز کنند.ژانگ لیانگ از احتمال تعمدی بودن رهاسازی مارها سخن گفته و می‌گوید بیشتر مارهای اسیر شده بر روی بدنشان نشانه‌هایی مبنی بر نگهداری آنها در فضای در بسته داشته‌اند.
وی همچنین در پاسخ به ادعای خرافی برخی از دانشجویان مبنی بر اینکه این مارها نشانه‌ای از زلزله یا سایر بلایای طبیعی می‌باشند، این ادعا را رد کرد.

برچسب‌ها, ,

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN