Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: یک شتر متعلق به جشنواره کوچ عشایری که در داخل چوب های شکسته کامیون تریلی بدام افتاده و در شرایط خطرناکی قرار گرفته بود، توسط آتش نشانان آزاد شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، در پی وقوع این رخداد شاهدان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی تماس گرفتند که بی درنگ ستاد فرماندهی آتش نشانی زنگ ایستگاه ۱۱ را ساعت ۱۵:۰۵ به صدا درآورد.

نجات شتر+آتشنشانی+عشایر

آتش نشانان بلافاصله بسوی آدرس اعلام شده واقع در شمال به جنوب خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ونک نبش خیابان خدامی حرکت کردند.عابدین شجاعی پور افسر آماده منطقه سه سازمان آتش نشانی تهران که در محل حادثه حاضر شده بود در این مورد اظهار داشت: در نبش خیابان خدامی یک زمین خاکی وجود دارد که دور آن فنس کشی شده بود. داخل این محوطه تعداد زیادی عشایر از سرتاسر ایران با تجهیزات زندگی همراه باگوسفند، اسب و شتر گرد آمده و قرار بود از میدان ونک تا جام جم راه پیمایی کنند و زندگی عشایری را برای شهروندان تهران به نمایش بگذارند.
وی افزود:در یکی از تریلی ها ی حامل شتر، به علت فرسودگی کف چوبی تریلی پای راست  شتر داخل شیارکف چوبی فرو رفته و لای آهن های محور این وسیله گیر کرده بود.
این افسر آماده آتش نشانی در خصوص چگونگی عملیات نجات این حیوان خاطر نشان کرد:آتش نشانان برای جلوگیری از آسیب بیشتر، پای شتر را با طناب بستندوسپس برای جابجایی آن درخواست جرثقیل کردند که با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش نشانی یک دستگاه جرثقیل ۳ تنی از ایستگاه ۷۱ آتش نشانی به محل حادثه اعزام شد.
شجاعی پور در ادامه اظهار داشت: با رسیدن جرثقیل به محل حادثه، نیروهای آتش نشانی با استفاده از تسمه های مخصوص، این شتر را آرام آرام از داخل شکاف تریلی خارج کردند.
وی با اشاره به این که این حیوان بدون هیچ آسیبی از داخل تریلی به بیرون انتقال یافت، تصریح کرد: این عملیات سرانجام پس از یک ساعت تلاش مداوم با موفقیت به پایان رسید و این شتر سالم به صاحبان آن تحویل شد تا برای حضور در مراسم راه پیمایی آماده شود.

Leave a Reply


© ۱۴۳۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN