Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: گفته می‌شود از چهل روز پیش به دلیل مشاهده شواهدی از هاری، در چندین روستا در حوالی تفرش، مرکز بهداشت منطقه از مردم محلی خواسته است هرگونه حیوان چهارپای وحشی را به محض مشاهده بکشند. به علاوه این که خود مرکز بهداشت نیز با فراهم کردن طعمه مسموم، به کشتن جانوران اقدام کرده است. این درخواست پس از حمله یک کفتار مبتلا به هاری به یک کشاورز انجام شده و گفته می شود در این مدت دسته دسته حیوانات وحشی کشته شده‌اند، به نحوی که حتی یک سگ در منطقه به چشم نمی‌خورد.

Animal-Rights-Watch-ARW-1812

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی حدود چهل روز پیش کفتاری به یک کشاورز، در یکی از روستاهای میان منطقه سلفچگان و تفرش حمله کرد. این کفتار توسط کشاورز کشته شد و در بررسی‌ها مشخص شد که مبتلا به هاری بوده است. از این تاریخ به بعد، مرکز بهداشت منطقه از مردم محلی خواسته است به محض دیدن هر حیوانی در منطقه آن را بکشند؛ به علاوه این که ماموران مرکز بهداشت اقدام به تهیه طعمه مسموم برای حیوانات کرده‌اند. گفته می شود بابت این اتفاق، در این مدت گروه گروه حیوانات کشته می شوند که بسیاری از آنان حتی به هاری مبتلا نبوده‌اند.
«نجمه ترابیان»، از شهروندان این منطقه با اعلام این خبر به CHN گفت: «مرکز بهداشت منطقه در اطلاع رسانی خود به شهروندان گفته است که هاری مساوی با مرگ است و لازم است هر حیوانی مشاهده می‌کنند، آن را بکشند.»
به گفته او، در این مدت کار کشتار به آن جا رسیده است که دیگر حتی یک قلاده سگ نیز در منطقه دیده نمی‌شود.ترابیان با ابراز نگرانی از روند کشتار جانوران در منطقه گفت: «طعمه های مسموم را در کنار رودخانه قرار می‌دهند و حیوانات به محض خوردن آنها کشته می‌شوند، این در حالی است که بسیاری از آن‌ها هاری ندارند.»
او اضافه کرد: «به نظر می‌رسد حیوانات منطقه در حال حاضر با دو مشکل مواجهند، یکی هاری احتمالی و دیگری کشته شدن به این روشی که در این چهل روز صورت گرفته است.»کشتار حیوانات در جایی اتفاق می افتد که در چهل روز گذشته هیچ مورد جدیدی مبنی بر حمله حیوان هار به اهالی گزارش نشده است.
یک منبع آگاه در منطقه که نخواست نامی از او برده شود، با تایید خبر کشتار حیوانات به CHN گفت: «مرکز بهداشت استان قم اقدام به گذاشتن طعمه مسموم برای جانوران و تلف کردن سگ ها کرده است.»
او اطلاعی از تعداد سگ های تلف شده نداشت.
در صورت حمله حیوان هار به اهالی و گازگرفتگی، مجروح به خانه بهداشت منتقل و برای او اقداماتی مانند تلقیح واکسن انجام می شود.

۳ Comments

  1. azadeh می‌گه:

    خدا لعنتشون کنه که با این زبون بسته ها اینکارو میکنن…امیدوارم بلایی آسمانی سر این اهالی بی رحم نازل بشه تا تاوان بی رحمیشون رو ببینن

  2. fatima می‌گه:

    من موندم این همه مشکلات بهداشتی توی جامعه هست، هیچ مسئولی اقدامی نمی کنه ولی تا به این زبون بسته ها میرسه، به محض اینکه یه خبر مبهم و بی سر و ته پخش میشه همیشه فوری اقدامات عجیب غریبشون بلافاصله حتی قبل از اینکه صحت و سقم موضوع بررسی بشه شروع میشه. پشتکارشون رو گذاشتن تو این چیزا

  3. رضا جلالی می‌گه:

    از به کار بردن واژه انسان برای خودم احساس شرم میکنم چرا که اگر من انسانم چطور در جامعه ای زندگی میکنم که […]ش تا این حد ابله و بی وجدان است ؟

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN