Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-2883

دیده بان حقوق حیوانات: محمدجواد محمدی زاده افزود: دو  ببر در روسیه و دو قلاده پلنگ در ایران برای تبادل بین طرفین آماده هستند.

وی اظهار داشت: برای این تبادل قرار شد روسیه تمام آزمایش های لازم برای سلامتی ببرها را انجام دهد و گواهی سلامت آنها را تهیه و شناسامه صادر کند که این اقدامات انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدی زاده گفت: این آزمایشها به روش کشت بافت انجام می شود از این رو تا حدودی زمانبر است در نتیجه انجام آنها و صادر شدن جواب حدود سه ماه زمان برد.

محمدی زاده افزود: بعد از این روسها اعلام کردند که به گواهی اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) نیاز دارند که چند روز پیش نیز این گواهی به آنها داده شد و هم اکنون طرف روسی در تلاش برای تهیه هواپیمای ویژه برای انتقال ببرها به ایران است.

محمدی زاده یادآور شد که زیستگاه این ببرها در میانکاله کاملا آماده پذیرش آنهاست و سازمان محیط زیست اصرار دارد این جابه جایی تا قبل از تابستان ۹۲ انجام شود و طرف روسی هم اعلام کرده است حتما تا قبل از تابستان این کار انجام می شود.

بر اساس توافقنامه‌‌ای که اول اسفند سال ۸۸ بین رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران و وزیر محیط زیست روسیه امضا شد، مقرر شد در قبال تحویل دو پلنگ ایرانی به روسیه دوببر به کشور ما منتقل شود و در زیستگاه میانکاله مازندران اسکان داده شوند.

برچسب‌ها,

۲ Comments

  1. محیط بان می‌گه:

    از حقوق ها چه خبر از ماموریت و اضافه کارو جیره و رفاهی بابا ببر واجب است یا مطالبات محیط بانان این ببرها رو باید کدام محیط بان با کدام حقوق و مزایا محافظت کند

  2. وظیفه ی ما حفاظت از یوز آسیایی، پلنگ ایرانی، میش مرغ، سمندر لرستانی، افعی دماوندی، خرس سیاه، ماهی چشمه گنو و . . . می باشد
    پروژه تکثیر ببر سیبری را به روسیه واگذاریم

Leave a Reply


© ۱۳۹۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN