Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-5726

دیده بان حقوق حیوانات: اصغر محمدی فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در مورد آخرین وضعیت احداث جاده گزوئیه در بافق گفت: موضوع تعریض جاده گزوئیه یکی از مسائلی است که هم برای سازمان محیط زیست و هم برای علاقمندان به محیط زیست بویژه کسانی که نگران یوزپلنگ آسیایی هستند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه شخصاً بازدیدی از  این منطقه داشته است، افزود: این جاده از منطقه حفاظت شده کوه بافق از مهمترین زیستگاه‌های گونه نادر یوزپلنگ آسیایی می‌گذرد و تردیدی نیست که تعریض این جاده تاثیرات منفی بر زیستگاه یوزپلنگ دارد، اما علاوه بر صدمات زیست محیطی، خطر تخلیه ده ها روستا در مسیر قدیمی جاده بافق به سبزدشت، نداشتن صرفه اقتصادی، مشکلات فنی و خطر ریزش کوه به دلیل گردنه‌های متعدد و صعب العبور بودن از دیگر علل مخالفت دولت با تعریض این جاده است.

فاضل افزود: اخیراً با برگزاری نشست‌های متعدد با نهادهای فعال در منطقه خوشبختانه موفق شدیم که موافقت های لازم برای شروع جاده سیروس آباد را بگیریم که با این توفیق نگرانی علاقمندان به محیط زیست در مورد جاده گزوئیه برطرف می‌شود.

معاون سازمان محیط زیست با اشاره به برپایی بازارچه خیریه “نوروز با یوز”،  از تمام کسانی که با مشارکت و ایجاد حساسیت اجتماعی در راستای حفاظت و حمایت از محیط زیست گامی موثر برمی‌دارند تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: این افراد که ایمان دارند باید با مشارکت بیشتر، ایجاد حساسیت اجتماعی و حساس کردن بخش های مختلف در راستای حفاظت و حمایت از محیط زیست گامی موثر بردارند می‌توانند منشأ اثرات بسیار مفید و ماندگار در حوزه محیط زیست شوند.

فاضل روحیه حاکم بر فعالیت هایی از این دست را نشانگر نشاط، شادمانی و علاقه برای مشارکت در فعالیت های اجتماعی بی مزد و منت بین جوانان دانست و افزود: مشارکت متخصصان محیط زیست در کنار فعالان اجتماعی که نمی‌خواهند تماشاگر منفعل باشند و تنها به ایراد گرفتن بپردازند ستودنی است اگر چه نقد کارشناسی سازمان نیز در جای خود ارزشمند و ستودنی است.

به گزارش فارس، در این بازارچه حمایتی که به همت چند انجمن و تشکل زیست محیطی در  تهران برگزار شد، فرصتی برای آشنایی با یوزپلنگ آسیایی برای علاقمندان ایجاد شده است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN