Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-5804

دیده بان حقوق حیوانات: محمدحسین بازگیر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد با تبریک روز زمین پاک گفت: زیستگاه سمندر لرستانی در بیش از ۲۴ هزار هکتار شناسایی و برای تصویب منطقه حفاظت شده به شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور فرستاده شده است.

وی افزود: بزودی این منطقه تحت مناطق حفاظت شده قرار می‌گیرد.

بازگیرخاطرنشان کرد: در این منطقه با حضور رئیس سازمان محیط زیست پاسگاه محیط‌بانی راه‌اندازی و نفر به کار گرفته شده است.

مدیرکل محیط زیست استان لرستان گفت: این منطقه یک محیط بکر است که در آن انواع گونه‌های گیاهی و جانوری موجود است.

وی به هفته زمین پاک اشاره کرد و گفت: در این هفته افتتاح چندین تصفیه‌خانه فاضلاب را داریم.

بازگیر با بیان اینکه به همین مناسبت مانور جلوگیری از تخریب جنگل‌ها و آتش‌سوزی‌ها را داریم، یادآور شد: افتتاح سیستم امحای زباله در بیمارستان دورود و برخی از کارخانه‌های صنعتی در این هفته انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: با کمک دانشگاه لرستان کانون همیاران طبیعت و جهاد دانشگاهی تشکیل شده است.

مدیرکل محیط زیست استان لرستان با اشاره به پالایشگاه پلدختر گفت: علت عدم راه‌اندازی پالایشگاه پلدختر نداشتن متولی است.

بازگیر تصریح کرد: متاسفانه این پالایشگاه متولی خاصی ندارد و کسی نیست، برای راه‌اندازی آن پیگر برنامه‌ها این پالایشگاه باشد.

مدیرکل محیط زیست استان لرستان با تاکید براینکه محیط زیست با راه‌اندازی پالایشگاه مشکلی ندارد، گفت: برای راه‌اندازی پالایشگاه پلدختر، محیط زیست همکاری خود را دراین زمینه اعلام کرده است.

بازگیر با بیان اینکه با وجود آب، خاک و انرژی خوب در لرستان برای استقرار هیچ واحد صنعتی در استان مشکل نداریم، اظهارداشت: علت برخی مشکلات بدسلیقگی‌ها است و متاسفانه سرمایه‌گذار برای ایجاد این پالایشگاه پای کار نیست.

مدیرکل محیط زیست استان لرستان گفت: یک نفر باید پای کار باشد و رفع مشکلات زیست محیطی را پیگیری کند، تا پالایشگاه به سرانجام برسد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با صنایع آلاینده در لرستان برخورد جدی می‌شود، گفت: طی بازدید از کارخانه فرو آلیاژ ازنا دو کوره این واحد صنعتی به دلیل آلودگی زیست محیطی تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

بازگیر یادآورشد: سال گذشته ۴۵ واحد صنعتی آلاینده به مراجعه قضایی معرفی شده و تعداد هفت واحد صنعتی نشان صنایع سبز گرفتند.

منبع: فارس

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN