Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-3434

دیده بان حقوق حیوانات: جانشین فرمانده ناجا در حاشیه اجرای طرح انضباط اجتماعی در ۱۸ کلانشهر به تشریح جزئیات طرح انضباط اجتماعی پرداخت.

به گزارش ایسنا، سردار احمدرضا رادان صبح امروز در حاشیه آغاز طرح انضباط اجتماعی در فرماندهی انتظامی تهران‌بزرگ و ۱۷ کلانشهر با بیان اینکه در پایان سال‌جاری از سوی ماموران پلیس ارزیابی‌ای در مورد عملکرد ماموران نیروی انتظامی و همچنین شناسایی مطالبات مردمی صورت گرفت، گفت: ۲۵ جرم شایع از منظر مردم مورد شناسایی قرار گرفت، به گونه‌ای ۶۰٫۵ درصد مردم بحث توزیع، خرید و فروش موادمخدر، ۵۷٫۹ درصد بحث تصادفات و ۵۴٫۶ درصد مردم نیز بحث بدپوششی را جزو مطالبات اصلی خود قرار دادند.

وی با بیان اینکه ۵۴٫۳ درصد مردم به بحث آلودگی صوتی توجه داشتند، گفت: بیش از ۳۰ درصد از مردم مزاحمان نوامیس و بحث سرقت را مطالبات خود قرار دادند.

رادان با بیان اینکه پلیس پاسخگویی به مطالبات مردم را جزو اولویت‌های خود قرار داده است، گفت: پلیس همواره به دنبال مطالبات مردمی است تا ماموریت‌های خود را بر اساس آن متمرکز کند. بنابراین طرح امنیت‌اجتماعی در ۱۸ کلانشهر اجرا می‌شود که آغاز این طرح در تهران‌بزرگ صورت گرفته است.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه این طرح در استان‌هایی همچون خراسان، اصفهان، شیراز، گیلان، مازندران، گلستان، کرمان، بخشی از تهران، البرز و شرق و غرب استان تهران و … اجرا می‌شود، گفت: شناسایی‌های لازم در این مورد انجام شده و طرح انضباط اجتماعی اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه در مورد موادفروشان تصمیمات اتخاذ شده بر این است که علاوه بر تثبیت نیروها در مرزها، برخورد با توزیع‌کنندگان موادمخدر نیز مورد توجه قرار گیرد، گفت: در تهران و ۱۷ کلانشهر دیگر اطلاعات لازم از سوی پلیس، بسیج، وزارت اطلاعات و مردم جمع‌آوری شده و شناسنامه این موادفروشان کامل شده و پلیس نیز انتظار دارد مردم در این امر مهم ما را یاری دهند.

وی درباره تمهیدات پلیس در بحث سرقت،‌ گفت: سرقت خرد همواره مورد نظر مردم بوده و معتقدیم حلقه سرقت خرد با برخورد با موادفروشان و معتادان ولگرد از بین می‌رود.

انتقال معتادان ولگرد به مراکز درمانی

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه با کاهش سرقت خرد، بخش زیادی از نگرانی‌های مردم رفع می‌شود، گفت: در این طرح معتادان ولگرد نیز جمع‌آوری و به مراکز درمانی تحویل داده می‌شوند.

برخورد خشن و سخت در انتظار اراذل و اوباش

رادان با بیان اینکه در صدد آن هستیم که در بخش سرقت میزان رضایتمندی مردم را افزایش دهیم، در تشریح اقدامات صورت گرفته این پلیس در بخش امنیت اجتماعی و اخلاقی، گفت: برخورد با اراذل و اوباش همواره در دستور کار پلیس قرار داشته و دارد و این پیام به اراذل و اوباش داده می‌شود که “مطمئن باشید جای امنی را برای شرارت پیدا نمی‌کنید”، چرا که با اطلاعات خوب جمع‌آوری شده از سوی پرسنل، اراذل و اوباش دستگیر و برخورد خشن و سختی با آنان خواهد شد.

به گفته وی، هماهنگی‌های قضایی در مورد این مهم انجام شده است.

جانشین فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تمهیدات پلیس برای برخورد با آلودگی‌ صوتی و بدپوششی، گفت: اخیرا مردم نگرانی‌هایی داشته‌اند مبنی بر این که برخی افراد در بعضی از شهرها به صورت مانکنی در خیابان و اتومبیل‌ها مشاهده شده که گویا این افراد در حال سنجش و بررسی رفتار جامعه، برای انجام اقدامات بعدی هستند که به واسطه حکم قانون و درخواست مردم، پلیس با این افراد هنجارشکن که به نوعی خود را به نمایش می‌گذارند، برخورد می‌کنند.

توقیف خودروهای مانکن‌ها

وی در مورد خودروهایی که مانکن‌ها در آن دیده می‌شوند، گفت: این خودروها نیز توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود تا نسبت به سیر مراحل قانونی اقدام شود.

به گفته رادان، تلاش شده که هزینه تخلف این ناهنجاری نیز افزایش یابد.

توقیف خودروهای سگ‌گردان‌ها

جانشین فرمانده ناجا در مورد سگ‌گردانی نیز گفت: این مسئله در دستور کار قرار دارد و خودرو توقیف می‌شود.

به گفته وی، برابر آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی تنها خودروهایی که مخصوص حمل حیوانات هستند، می‌توانند اقدام به این عمل کنند که البته پلیس اجازه نمی‌دهد خیابان‌ها، محل سگ‌گردانی باشد و این خودروها نیز توقیف می‌شوند.

رادان در مورد آلودگی صوتی نیز با بیان اینکه برخورد با این پدیده جزو مطالبات مردمی است، گفت: این خودروها توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شوند.

جانشین فرمانده ناجا در مورد پدیده “دور دور” نیز با بیان اینکه در چند خیابان مشاهده شده است که افراد با ایجاد ترافیک و مزاحمت، اقدام به “دور دور” می‌کنند، گفت: نگرانی‌های زیادی در این مورد وجود دارد که برخورد کرده و پس از توقیف خودروها و انتقال آن به پارکینگ، راننده برای اعمال قانون تحویل مقامات قضایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، صبح امروز اولین مرحله طرح مبارزه با اراذل و اوباش و اخلالگران نظم و امنیت جامعه در سطح پایتخت اجرا شد که در میان اراذل و اوباش دستگیرشده، اوباشگر معروف منطقه پونک به نام «مملی فروغ» نیز که از اراذل و اوباش سطح ۱ محسوب شده و ماه‌ها نیز متواری بود به چشم می‌خورد.

http://static.arw.ir/wp-content/uploads/2012/06/Animal-Rights-Watch-ARW-3991.jpg

__________________

خودروهای حامل سگ جریمه می‌شوند!

جمعه‌بازار سگ‌ها در جنوب پایتخت/ تصاویر

از فردا توقیف خودروهای حامل حیوانات در مشهد

بالاخره تکلیف طرح ممنوعیت سگ گردانی چه شد؟

اوج گیری گربه بازی توسط دخترهای ایرانی: سگ بازی از مد افتاد!

برخورد با سگ گردانی در ماشین/ تصویری

بررسی حقوقی فضای داخلی خودرو/ برخورد با حمل سگ در ماشین قانونی است؟

شیوع نگهداری «حیوانات خانگی خاص»/ بی قانونی در نگهداری حیوانات و برخورد با آن

۲۰۰۰۰ تومان جریمه سگ گردانی/ حمل سگ و قاچاق کالا از مصادیق مخل امنیت اخلاقی!

برخورد با سگ گردانی/ تصویری

در باب نجاست سگ در فقه اسلام/ آیا نجاست بهانه آزار است؟!

حکم شرعی نگهداری از سگ برای‌ سرگرمی

معرفی”سگ‌گردان‌ها”به مراجع قضایی/ سگ گردانی مصداق جریحه دار کردن عفت عمومی

برگی از تاریخ: ۱تا۷روز حبس،مجازات کسانی که سگ را بدون پوزه‌بند در گذرها و اماکن عمومی ببرند

جلوگیری از درمان سگ ها در گیلان/ نظارت نیروی انتظامی بر مالکین سگ های فانتزی

هفته آینده: برخورد با سگ گردانی داخل خودرو، کوچه، خیابان و پارکها

دوست خوب من/ در باب منوعیت سگ گردانی

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: طرح مقابله با سگ‎‏گردانی در دستور کارمان نیست

۳ Comments

  1. پدرام می‌گه:

    اقای رادان محل سگ گردانی کجاس ما بریم اونجا خیابان که نیست پس کجاس ممنون میشم اطلاع دهیت خودمون که محل پیاده روی ندارم پارک میریم می گیرنمون خیابان قدم میزنیم گشت […]شاد می گیره حداقل بزارید حیوانات پیاده روی کنند

  2. اگر حمل حیوانات با اتومبیل هم ممنوع است پس حیوانات تحت سرپرستیمان را چگونه به دامپزشکی ببریم؟؟؟؟؟ ضمنا” برای گرداندن سگ ها چمد محل مجاز اعلام شود که بر اساس قانون رفتار کنیم و باعث رعب و وحشت شهروندان نشویم و یا حقوق شهروندی را ضایع نکنیم (چرا که ممکن است سگ های کوچک و یا حتی گربه ها به شهروندان حمله کنند و آنها را بدرند)
    اگر قرار است قانونی وجود داشته باشد پس باید ابلاغ شود مثلا”: حمل حیوانات بدون باکس در اتومبیل ممنوع است و یا گرداندن حیوانات بدون زنجیر در معابر عمومی ممنوع است و فقط در پارک های ……… مجاز می باشد.

  3. خیابون فقط محل اراذل و اوباش و زورگیر و خفت گیر و دزد و مواد فروش و ساقی و باقی و جامی و گشت ارشاده…
    مردم بتمرگن تو خونه هاشون-که قبلاً دیش ها رو تحویل دادن یا تحویییییییل دادن- و زلال احکام ببینن

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN